İcralık Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar, kara kalem uygulamasına takılan tüketiciler için kredi hizmeti sunmak istemez. Ancak icralık olana kredi veren bankalar 2019 yılı için araştırılmaya devam edilmektedir. Bankaya olan borçlardan dolayı ödeme yapamayan ve yasal takip sürecine dahil olan tüketicilerin yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerle beraber uyulması gereken şartlar sayesinde kolay kredi veya anında kredi adı altında bankalardan hizmet alınabilir.

İcralık Olanlar Kredi Alabilir mi?

İcra takibi olanlar kolay bir şekilde kredi alamaz. Ancak bazı bankalar bu konuda tüketicilere yardımcı olabilmektedir. Kredi yapılandırmasından faydalanmak veya borç kapatma kredileri almak gibi alternatifler aslında bu tür örneklerdendir. Yine de icralık durumda her bankanın sizlerle paylaştığı kredi şartları farklı olabilir. Sonuç olarak icralık olanlar da kredi alarak bu mağduriyeti gidermeye çalışabilir.

İcralık Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

İcralık olan tüketiciler kredi çekebilmek için bankaya teminat vermelidir. Bu teminat bir taşıt ya da gayrimenkul olabilir. Çünkü icralık olana kredi veren bankalar 2019 yılı için çok sayıda tüketicinin bu hizmetten yararlandığını söyleyebiliriz. Eğer banka borçlarını tahsil edemez ise gösterdiğiniz teminata icra koyarak borçlarını bir şekilde almış olacaktır. Yani teminatlı kredinin asıl amacı, bankanın borcunu hızlı bir şekilde tahsil yoluna gitmesini sağlamaktır.

Sahip olduğunuz bir araç ya da gayrimenkul var ise banka ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Bu anlaşma süresince ipotek göstereceğiniz malın ücreti banka tarafından belirlenmektedir. Borcunuza karşılık gelen bir miktar söz konusu ise bankayla anlaşabilir ve kredi çekebilirsiniz. Elbette bu süreç için hangi bankaların size yardımcı olacağını bilmenizde yarar var.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Her ne kadar icralık olana kredi veren bankalar 2019 yılı için güncellenmiş olsa da bir süre daha bu bankaların hizmet sunacağı düşünülmektedir. Çünkü Türkiye’nin önde gelen bankaları, faiz oranlarını belirleyerek tüketicilere hizmet vermektedir. Bazı banklar bu tür krediler için memur kefili talep edebilir. İcra masrafları da çekeceğiniz krediyle beraber tahsil edilir. Yani avukatlık masrafları da borçludan alınacaktır. Daha sonra tekrar düzenlenen borç ödeme vadeleriyle beraber hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Günümüzde borç kapatma kredisi veren her banka aynı zamanda icralık olana kredi veren bankalar 2019 kategorisi içindedir. Bu kapsamda Ziraat Bankasına başvurarak kredi kart borcu için icra kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi borçlanmaları için de ayrıca görüşerek teminat göstermeniz mümkündür. Yine de banka prosedürlerinin değişebileceği unutulmamalıdır.

QNB Finansbank İcralık Olanlara Kredi

Borç kapatma kredisi olarak hizmet veren bir diğer banka QNB Finansbanktır. Göstereceğiniz teminatlarla beraber dilediğiniz miktara kadar kredi alabilirsiniz.

Denizbank İcralık Olanlara Kredi

Denizbank, 60 ay vade imkanıyla kefilsiz kredi sunmaktadır. Düşük faiz oranıyla beraber son zamanların en uygun kampanyasını devreye alan Denizbank’tan 20 bin TL’ye kadar icra kredisi alabilirsiniz.

Şekerbank İcralık Olanlara Kredi

Şekerbank’tan 100 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli krediden yararlanabilirsiniz. Faiz oranları diğer bankalara göre yüksek olsa da pek çok tüketici tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi

20 bin TL’ye kadar 18 ay vade ile ertelemeli kredi alabileceğiniz Vakıfbank aynı zamanda borç kapatma kredisi için de hizmet sunmaktadır. Vakıfbank’a alternatif olarak icralık olana kredi veren bankalar 2019 yılı için;

  • TEB
  • Burgan Bank
  • Halk Bank
  • Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Her bankanın borç kapatma kredisi konusunda farklı uygulamaları mevcuttur. Bu nedenle en doğru bilgiyi banka şubelerinden ya da müşteri