İNG Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İNG Bank’ın kuruluş tarihi 19 Haziran 2007 yılına uzanmaktadır ve İNG Bank ihtiyaç kredisi başvurusu avantajlı seçeneklerle yapılmaktadır. İNG Bank, ING Grubu ile Oyak Grubu arasında, Oyak Bank’ın yüzde 100 hissesinin ING Grubu’na satışı ile kurulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından onaylanmasının ardından da 24 Aralık 2007’de satış işlemleri tamamlanmış, böylece Oyak Bank, ING Grubu’nun olmuştur. 7 Temmuz 2008 yılında da İNG Bank hizmet vermeye başlamıştır. Hollanda kökenli İNG Grubu, Avrupa’nın yanı sıra Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya ile birlikte 40’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Günümüzde İNG Bank ihtiyaç kredisi başvurusu farklı kanallardan yapılmaktadır. İNG Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları da 0,79’dan başlamaktadır. Vade süresi 60 aydır. Ancak bu oran, kredi notu bin 1850 ve üzerinde olan kişilere uygulanmaktadır. Banka 36 ay vadeli aylık yüzde 2,79 faiz oranı ile mini kredi ile 36 ay aylık yüzde 2,59 faiz oranı ile eşit taksitli kredi imkanı sunmaktadır. İNG Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi tutarının yüzde 0.5’idir. Kredi tahsis ücreti üzerinden yüzde 5 banka sigorta muamele vergisinin (BSMV) alındığı bilinmelidir.

 Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Aylık Taksit TutarıAylık Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiAylık Toplam Maliyet OranıYıllık Toplam Maliyet Oranı
%0,79’dan başlayan faizli kredi*15.000 TL60351,02TL%0,7975 TL%0,9672%12,2444
Eşit Taksitli Kredi**10.000 TL60234,01TL%0,79 50 TL%0,9672%12,2444
Eşit Taksitli Kredi**20.000 TL60468,02TL%0,79100 TL%0,9672%12,2444

Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Bankanın ihtiyaç kredisi çekme şartları vardır. Kredi başvuru sahibinin 18 yaşını doldurması ilk şarttır. İhtiyaç kredisi başvurusunun olumlu bir şekilde değerlendirilmesi için banka tarafından belirlenen değerlendirme koşulları sağlanmalıdır. Bu koşullar, kayıtlı bir meslek sahipliği, daha önceki kredi ya da kredi kartı ödemelerinin düzenli bir şekilde ödenmiş olması, tüm bankalardaki toplam kredi ya da kredi kartı borçlarının gelire göre dengeli olması, Merkez Bankası istihbaratında sorun bulunmaması ve haciz kaydının olmamasıdır. Bankanın ihtiyaç kredisi kampanyasında vadeler 3 ila 36 ay arasındadır. İNG Bank müşterileri ingbank.com.tr internet sitesi üzerinde yer alan “Hemen Başvur”dan, internet bankacılığından ve ING Mobil’den ihtiyaç kredisi başvuru yapabilir. İNG Bank müşterisi olmayanlar ise ihtiyaç kredisinin onaylanmasının ardından, şubeye gitmeye gerek kalmadan evrakların kurye ile tamamlayarak krediyi kullanabilir.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

İNG Bank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler arasında ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar için nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport yer almaktadır. Yabancı uyruklu kişiler İNG Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken pasaport ve oturma izni belgesi gereklidir. İhtiyaç kredisine başvuranlar son 3 aya ait ikametgah belgesinin yanı sıra doğalgaz, elektrik, sabit telefon, cep telefonu faturalarından herhangi birini sunmalıdır. Bu belgelere ilave olarak ücretli çalışanlar son aya ait maaş bordrosunun aslı ya da çalıştığı firma tarafından onaylanan, imza sirkülerinin yer aldığı maaş yazısı ve SGK dökümü vermelidir. Emekliler ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenen kimlik belgesi, emekli maaşını belgeleyen banka hesap hareketlerinin kaşe ve imzalı aslı ya da SGK’nın internet sitesinden alınan maaş durumunu gösteren belgenin çıktısını sunmalıdır.

Tüzel Kişiler için Gerekli Belgeler

Tüzel kişiliği olmayan gerçek kişi tacirlerle serbest meslek erbabı ise son yıla ait vergi levhasının fotokopisini, varsa meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesinin fotokopisini, vergi dairesinin onayladığı son yıla ait hesap durumu ve işletme hesabı özetini vermelidir. Banka, tüzel kişiliği olan firma ortaklarından ise son yıla ait noter tarafından onaylanmış imza sirküleri, son yıla ait vergi levhasının fotokopisini ya da e-vergi levhasını, bilanço ve gelir tablolarıyla son dönem detay mizanını, ortaklık yapısı ile ve şirket ana sözleşmesini gösteren Ticaret Sicil Gazetesini istemektedir. Çiftçiler ise çiftçilik belgesi vermelidir. Banka, çiftçilik gelirini ek gelir olarak kabul etmektedir. Bu nedenle emekli maaşı ya da ücret geliri aranmaktadır.

İNG Bank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İNG Bank’tan kredi başvurusu SMS ile de yapılmaktadır. İNG Bank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap 2205’ numarasıdır. İNG Bank ihtiyaç kredisi başvurusu SMS üzerinden yapılacaksa, “kredi” yazarak bir boşluk bırakılmasının adından TC Kimlik Numarası yazılmalı, bu bilgi 2205’e kısa mesajla gönderilmelidir.

İNG E-Kredi Hizmetleri

Bankanın sunduğu e-kredi hizmetleri tamamen dijital bankacılık kapsamındadır. Ayrıca çok daha hızlı bir şekilde İNG bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanızı sağlar. 12, 36 ve 60 ay vade ile alabileceğiniz bu kredi, 5000 TL üzeri nakit ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır. Faiz oranı ise şuan için %1,94 olarak belirlenmiştir. Ancak söz konusu faiz oranından yararlanmak için kredi notunun 1850 ve üzerinde olması şarttır.

İNG E-Kredi Kampanya Koşulları

3-60 ay vade arasında sunulan bu kredideki dosya masrafı, kredi miktarının binde 5’i kadardır. Aylık akdi faiz oranı ise %1,94’ten başlar. Ayrıca tüketicilerin ödeme performansına göre bu oran değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgiler için www.ing.com.tr adresine ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığından ya da İNG mobil üzerinden de hizmet alabilirsiniz.

İNG müşterisi olmayanlar krediye başvurduktan sonra onay alması durumunda şubeye gitmeden kredi alabilmektedir. Evraklar ise kurye aracılığıyla tamamlanabilir. Bankanın sunduğu bu kredide 3 ay erteleme fırsatı da vardır. Yani İNG bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce hangi kredi türünde hizmet almak istediğinizi önceden belirlememizde yarar var. 5000 TL ile 100 bin TL arasındaki tutarlar için 60 ay vade imkanı söz konusudur. 3 ay erteleme yapmanız halinde ise 57 ay vade ile ödeme planı sizlere sunulur.

İNG E-Turuncu Hesap Başvurusu

Alt limiti olmayan ve EFT ile havale ücreti ödenmeyen e-Turuncu hesap son zamanlarda dikkat çekmektedir. Para çekiminde ya da para yatırma süreçlerinde mevcut vadeyi bozmayan bu hesapta 1 sene boyunca hoş geldin faizi de uygulanmaktadır. Hesap oluşturmak için Sterlin, Euro, Dolar ya da TL üzerinden işlem yapabilirsiniz.

İNG E-Turuncu Hesap Özellikleri Nelerdir?

E-Turuncu hesap açmamış olan kişiler piyasada koşullarına göre belirlenen faiz oranları üzerinden hizmet alabilir. Yeni açılacak hesaplarda hoş geldin faizi sonrasında sunulacak avantajlı günlük faiz oranları uygulanmaktadır. Ayrıca bu hesabı açmak için belirlenen bir alt limit bulunmamaktadır.

Dijital kanallar üzerinden başvuru yapılabilen e-Turuncu hesaba;

  • İnternet şubesi
  • Telefon bankacılığı
  • İNG mobil
  • ATM
  • Resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Turuncu hesap sahipleri havale ve EFT işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilir. Fakat otomatik ödeme ya da düzenli ödeme talimatı veremez. Buna ek olarak ATM’lerden para yatırımı ve çekimi de yapılabilmektedir. Hafta içi saat 5’ten önce hesaba para yatırılması halinde aynı gün faiz kazanımı başlamaktadır.

Günümüzde %23,5 faiz getirisi sunan bankanın faiz oranını %2 olarak artırabilirsiniz. Bu kampanya sadece turuncu hesap açılışı için geçerlidir.

İNG Turuncu Ekstra Faiz Oranları

İNG banka kartını kullanarak alışveriş yapan ya da vadesiz hesaptan fatura ödeyen tüketicilerin aylık 750 TL’ye ulaşması halinde diğer ay %2 ek faiz oranı kazanabilmektedir. Turuncu Ekstra adı verilen bu hizmetle beraber ATM’lerden ayda 3 defa masrafsız para yatırıp çekebilir ve diğer masrafları da karşılamadan hizmet alabilirsiniz. Elbette İNG bank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken yetkililer bu hizmetle ilgili de bilgi paylaşımı yapacaktır.

Birbirinden farklı indirim ve kazançlar sunan bu uygulamada ay içinde 750 TL’lik harcama yapmanız durumunda, internet şubesi ya da İNG mobilde bir sonraki ay havale ve EFT masrafı ödemeden hizmet alabilirsiniz. Birçok indirim ve kampanya sunan turuncu ekstra uygulamasından talimat vererek de faydalanabilirsiniz.

İNG Turuncu Esktra Kart Özellikleri

Yeni bir banka kartı olarak sunulan turuncu ekstra, yurt içi ve yurt dışı tüm ATM’lerden para çekmenizi sağlar. Ayrıca kart ücreti bulunmayan bu uygulamada 90 TL’ye kadar yapacağınız tüm ödemelerde şifre girmenize gerek yoktur. Yani daha güvenilir ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.