ING Bank Kredi Kartı Başvurusu

ING Bank, ilk kez ING Bonus sahibi olanlara ilk ay yapacakları alışverişlerde yüzde 20, toplamda ise 100 TL’lik Bonus vermektedir bu avantajı elde etmek için ING Bank kredi kartı başvurusu yapılması yeteridir. Kazanılan Bonuslarla bedava alışveriş ya da biriktirilerek sonrası alışverişlerin bedavaya getirilmesi mümkündür. Kazanılan Bonuslarla çok daha fazla kazanma imkanı sunan ING Bonus Plus Card ve ING Bonus Premium Card’a terfi etme imkanı elde edilebilmektedir. ING Bonus +destekle ihtiyaç duyulduğu anlarda asistans hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Başta acil sağlık hizmetleri olmak üzere çilingire kadar tüm ihtiyaçlarda ING Bonus Card ile ücretsiz hizmet alınabilir. ING Bank kredi kartları, e-Ticaret ve Mail Order işlemlerine başvuru sırasındaki tercihe göre açık ya da kapalı olarak gönderilmektedir. Kart kullanıcısının istemesi durumunda ING Mobil Kart Ayarları menüsünden ya da “ONAY” yazılarak bir boşluk bırakıp kedi kartının son 4 hanesi yazılarak 2205’e SMS gönderilmesi ve bu işlemler için tercihin değiştirilmesi söz konusudur.

ING Bank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. ING Bank’a kredi kartı başvurusu farklı yollarla yapılır. Bunlar, SMS ile başvuru, İnternet bankacılığı ile başvuru, müşteri hizmetleri ile başvuru ve şubeler üzerinden başvurudur. SMS ile ING Bank kredi kartı başvurusu için “KART” yazıp boşluk bırakıldıktan sonra ve TC Kimlik Numarasının yazılarak 2205’e mesaj gönderilmesi yeterlidir. Telefon bankacılığı ile başvuru yapılırken 0850 222 0 600 numaralı telefonun aranması gereklidir. Ayrıca ING Bank’ın internet sitesi www.ingbank.com.tr/tr/ üzerinden ve ING Bank şubelerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. ING Bonus kredi kartı özellikleri avantajlı olmasıdır. ING kredi kartına başvuru yapıldığında 3 adet hoş geldin avantajı sunulmaktadır. Bunlar; bedava taksitli nakit avans, masrafsız ve faizsiz olarak bin TL’ye kadar nakit avans bedava peşine taksittir. Bedava peşine taksit özelliği 100 TL ve üzerindeki alışverişler için 6 ay süresince 3 taksit imkanı sunulmaktadır. Ayrıca yüzde 20 Bonus ve bir ay boyunca yapılacak olan alışverişlerde maksimum 50 TL Bonus puan kazanma özelliği vardır.

ING Bank Kredi Kartı Seçenekleri

ING Bank kredi kartı seçenekleri arasında ING Bonus Card, ING Bonus Plus Card, ING Bonus Premium Card ve ING Bonus Platinum Card gelir. ING Bonus Card için ING Bank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bu kart ile yapılan alışverişlerde fazla Bonus kazanıldığında, diğer kredi kartlarına sahip olma imkanı sunulmaktadır.

ING Bank Kredi Kartı Özellikleri

ING Bonus Card, alışverişlerde taksit avantajı sunar. Ancak marketlerde ve akaryakıt istasyonlarında taksit yapılmamaktadır. Taksit, maksimum 9 aydır.

ING Bonus Plus Card, daha çok bonus kazandıran kredi kartıdır ve ING Bank kredi kartı başvurusu yapılmaz. Sahip olmak için fazla Bonus kazanılmalıdır. ING Bonus Card’la son 12 ayda en az 75 bonus kazanıldığı takdirde ING Bonus Plus Card’a sahip olmak mümkündür. Kart yenilenirken ING Bonus Card yaşı 6 aydan büyük olmalıdır. ING Bonus Plus Card’a geçilebilmesi için son 12 ayda kazanılan Bonus hesaplanmaktadır. Özel kampanyalardan kazanılan ekstra bonus dahil edilmez. Ayrıca ek kartların kazandığı puanlar da kart terfilerinde geçerli değildir.

ING Bonus Premium Card, daha bol Bonus kazandırmaktadır. Bu kredi kartına da başvuru ile değil, kazanılan Bonuslarla ulaşılmaktadır. ING Bonus Plus Card’la son 12 ayda en az 150 Bonus kazanıldığında, kart ING Bonus Premium Card ile yenilenebilir.

ING Bonus Platinum Card’da ING Bonus Card’ın tüm Bonus kazandırma özellikleri vardır. Bu kartla bazı bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilir. Bu hizmetlerden yararlanmak için 250 bin TL ve üzerindeki mevduat ya da yatırım ürününe sahip olmak gereklidir.

ING Bonus Platinum Kredi Kartı için ücreti muafiyeti vardır. Bunun yanı sına şubelerden ve Telefon Bankacılığı’ndaki özel hizmetlerden faydalanma imkanı sunulur. İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı’ndan ücretsiz EFT ve havale avantajı vardır. Bu kart sahipleri için özel faiz oranları ile bireysel kredi imkanı bulunmaktadır. Ayrıca kiralık kasalarda yüzde 50 indirim avantajı sunulmaktadır.

ING Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Sık sorulan sorulardan birisi, ING Bank kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusudur. ING Bank kredi kartının alışveriş faizi yüzde 2,25, gecikme faizi aylık yüzde 2,75’tir ve ING Bank kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra gelen kartın kullanılmaya başlanmasının ardından ödemelerin geciktirilmemesi tavsiye edilmektedir.