İNG Taşıt Kredisi Başvurusu

İNG bankası genelde mevduat faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle tercih edilen bankalardan biridir. Ayrıca İNG taşıt kredisi başvurusu için bankaya başvuran tüketici sayısı da artmaktadır. Bu süreçte kredinin faiz oranlarını, vade gün sayısını ve başvuru için gerekli belgeleri yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

İNG Bank Araç Kredisi Özellikleri

Bankadan sıfır km araçlar ile 8 yaşına kadar olan ikinci el taşıtlar için kredi kullanma şansı bulunmaktadır. Ancak vade aralığı 3 ile 60 ay olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra kredi tahsis ücreti, kredinin anapara tutarının %0,5’ini geçmemektedir. Hayat sigortası ile ferdi kaza sigortası yapma zorunluluğu olmayan bu kredideki tek teminat, satın alınacak aracın rehin gösterilmesidir.

Tüketiciler İNG taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce nihai fatura bedeli ile ne kadarlık kredi alabileceğini de öğrenmelidir. Fatura değeri 120 bin TL ve altında olan araçlar için kullandırılan kredilerde 60 ay vade vardır. 120 bin TL ve üzerinde olan taşıt kredilerinde ise İNG Bank 48 aya kadar vadelendirme yapmaktadır. Her bankada olduğu gibi kefil talep etme hakkı bu bankada da saklı tutulmaktadır. Vadesinde ödenmeyen taksitlerin gecikmeye düşmesiyle beraber gecikme faizi uygulanır. Ayrıca taksitlerin ödenmemesi durumunda idari ve yasal takip işlemlerinin başlatılacağı unutulmamalıdır.

İNG Bank Araç Kredisi Faiz Oranları

Bankadaki faiz oranları değişkendir. 50 bin TL’lik 60 ay vadeli araç kredisi kullanıldığı zaman uygulanan faiz oranı %2,09 olmaktadır. 24 ay vadeye kadar ise %2,29’luk faiz oranı uygulanmaktadır. Taşıt kredisi maliyet tablosu incelendiği zaman kredi tahsis ücreti olarak 100 TL tahsil edildiği görülmektedir. Ayrıca 20 bin TL için 60 ay vadeli kredide %1,79’luk faiz oranı bulunmaktadır. Yıllık faiz oranına bakıldığında ise %21,48 oranından işlem görüleceği bilinmelidir. Elbette İNG taşıt kredisi başvurusu yaparken bu rakamların değişebileceğini söylemek mümkündür. Çünkü bankalar belirli dönemlerde faiz ve vade seçeneklerini daha uygun şekillerde sunmaktadır.

Mart 2019 tarihinde %1,99 olan taşıt kredisi faizleri Nisan 2019 itibariyle %2,09 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda 10 bin TL’lik kredinin 36 ay vade ile aylık taksiti 425 TL olacaktır. Toplam maliyeti ise 15 bin 302 TL’ye tekabül edecektir. Aynı kredinin 48 ay vade ile alınması halinde aylık taksit 361 TL olacaktır. Toplam maliyet ise 17,310 TL’dir.

İNG Bank Araç Kredisi Başvurusu

Araç sahibi olmak isteyenler öncelikle kullanmak istediği kredi tutarını belirlemelidir. Bununla beraber ödenmesi gereken taksit tutarı ve geri ödeme planı da kontrol edilmelidir. Çünkü ödenemeyen borçlar için icra yoluna gidilmektedir. Bankanın sunduğu başvuru formundaki kişisel ve iletişim bilgilerinizi teslim ettikten sonra kredi sözleşmenizi imzalayabilir ve İNG taşıt kredisi başvurusu sürecini tamamlayabilirsiniz.

İNG Bank Araç Kredisi Başvuru Evrakları

Araç ruhsat fotokopisi başta olmak üzere nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve gelir belgesi ile bankadan kredi alabilirsiniz. Ek olarak gelir belgesi konusunda her tüketici talep edilen evrakları hazırlamalıdır. Bu aşamada çiftçiler, çiftçilik belgesi ile kredi alabilmektedir. Emekliler ise emeklilik belgesiyle İNG taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirebilir. Özel sektör çalışanları ve memurlar ise maaş bordrosuyla anında başvuru sürecini başlatabilir. Son olarak şirket ortakları gelir tablosu, imza sirküleri ve güncel vergi levhası ile bilanço gibi belgeleri hazırlamak durumundadır.

Kredi notu yüksek olan tüketicilerden ek belgeler talep edilmez. Fakat düşük kredi notuna sahip olanlardan farklı belgeler istenebilir. Bu durumda hazırlanması gereken evrakların uygun bir şekilde yeniden gözden geçirilerek bankaya sunulması yeterli olacaktır.