ING’den 3 Ay Ertelemeli 36 Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kredi almak isteyenlerin bankaya gitmesine gerek kalmadan ING bank aracılığı ile kredi alması mümkündür. Özel bankalar arasında verdiği hizmetler ve çeşitli faiz oranları ile dikkatleri üzerine çeken ING, bankanın müşterisi olup olmamanıza bakmaksızın Cepte Kredi sayesinde hemen kredi kullanmanıza olanak tanıyor.

Bu yolla alacağınız krediler için bankaya gitmenizin gerekmemesi, işlemleri uzaktan yapmanız ve ekran karşısında bütün bilgileri görmeniz çeşitli kolaylıklar elde etmenize neden oluyor. 36 aya kadar vade imkanınızın olması da ödeme sürecinize göre nasıl bir yol izleyeceğinizin de belirlenmesini kolaylaştırıyor. Dilerseniz şubeye giderek de kredi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ama dijital bankacılık kullanmayı tercih edenler için ING Bank bu yolla kredi sunarak büyük rahatlık sağlıyor.

Nasıl Kredi Alınır?

Krediyi almak için ilk olarak bankanın internet uygulaması olan Cepte Kredi’yi edinmeniz gerekir. Uygulama son derece basit bir kullanımı bulunur.

Sonrasında ise:

  • Uygulamaya kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız,
  • Giriş işleminden sonra kredi kullanım ekranından ihtiyaç kredisi seçmelisiniz,
  • Miktar, ödeme ve diğer detayları da ekleyerek kredi kullanmak için başvuruda bulunmalısınız.

Değerlendirme ortalama 24 saat sonunda tamamlanmış olur. İşlemin sürmesinin nedeni yapılacak olan kontrollerdir. Kredi kullanım şartlarına sahip olup olmadığınız ve risk faktörünüz ortaya koyulduktan sonra kredi için onay aşamasına geçilir. Verdiğiniz telefon numarası üzerinden mesajla bilgilendirme yapılır.

ING Neleri Değerlendirir?

Online olarak yapılan, 36 ay vade ve 50 bin TL sınırı bulunan kredi için başvuru yapmak isteyenlerin 24 saat içinde hangi özelliklerin ve detayların değerlendirildiğini bilmesi süreci olumlu karşılaması açısından önemlidir. Bu süre içerisinde banka findeks veya kredi notu olarak bilinen rakamların değerlendirmesini yapar. Kredi notunuz geçmişte bankacılık işlemlerinde yaptığınız işlemlerde ne oranda başarılı olduğunuzun anlaşılmasını sağlar.

Yani aldığınız bir krediyi geri ödeme durumunuz veya otomatik ödeme talimatlarınızın olup olmaması gibi detaylar bile bu puanı etkiler. Banka ise tüketiciye kredi vererek ne kadar oranda riske girdiğini değerlendirmek için bunu kullanır. ING Bank aynı zamanda düzenli gelir ve ödeme yapma ihtimallerinizi de hesaplar. Bunların sonunda ortaya çıkan olasılık krediniz için onay veya red olacaktır.

Kredinin Ne Gibi Özellikleri Bulunur?

ING aracılığı ile bu krediden yararlanmak isteyenlerin bilmesi gereken bazı kredi özellikleri vardır. Talep ettikleri kredi için alınacak olan aylık faiz %1.24 ve 2.39 arasında değişkenlik gösterir. Ayrıca toplam tutarın binde beşi oranında masraf alınır. 3 ve 36 ay arasında seçim imkanınız vardır. Ay olarak uzatma şansı verilmez. Ayrıca kredi onayından sonra size verilen süre sonunda istenen evrakları getirmek ve bankaya teslim etmek zorundasınızdır. Erteleme kampanyasından yararlanmak için ise tutarın en az 5 bin TL olması gerekir. 3 ay ertelenen ödeme geriye kalan 33 ay üzerinden eşit şekilde taksitlendirilir. Kredi notu 1850 üzerinde olan müşterilere onay verilir. Vadenin süresi ise en fazla 90 gün şeklinde belirlenir.

Maliyetler Nelerdir?

Aldığınız kredi için bazı maliyetlerin kesilmesi kaçınılmaz olacaktır. Bunlar arasında kredi tahsis ücreti ilk sırada gelir. 15 bin TL üzerinden 75 TL ücret kesilir. Vergiler, sigorta primleri ve banka tarafından talep edilen başka bir ücret olması halinde kredi tutarından kesilir. Turuncu hesap açarak daha avantajlı rakamlarla kredi almanıza fırsat oluşturan kredi seçenekleri de vardır. Bunlar arasından en hızlı ve işinize yarayacak olan ihtiyaç kredisi türünü seçerek hızlıca kredi alabilirsiniz.