İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası, Cumhuriyet döneminin ilk milli bankasıdır ve günümüzde İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu uygun seçeneklerle yapılmaktadır. İş Bankası Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları doğrultusunda İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlarla kurulmuştur. Bankanın kuruluş tarihi 26 Ağustos 1924’tür. Bankanın ilk genel müdürü Celal Bayar’dır ve iki şube ile 37 personelle hizmete başlamıştır. Bankanın kuruluşundaki nominal sermaye 1 milyon TL’dir. Sermayenin ödenen 250 bin TL’lik bölümünü Atatürk karşılamıştır. Atatürk Temmuz 1924’te Bakanlar Kurulu’nu toplamış ve milli bir banka arzusunu dile getirmiştir. Bankanın isim babası da Atatürk’tür.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları aylık yüzde 2,45’tir. 36 aya varan vade seçeneği sunan banka, aylık eşit taksitlerle ödeme avantajından yararlandırarak esnek taksitli ödeme planı sunmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu farklı şekillerde yapılmaktadır. Bunlardan birisi, İşCep’ten başvurudur. Bunun için cep telefonundaki İş Başkanı uygulamasından “Krediler” bölümü seçildikten sonra “Anında Kredi Başvuru” ya da “Başvurular” seçeneğinden “Anında Kredi” adımları takip edilmelidir.

İnternetten Kredi Başvurusu

İnternet sitesinden İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması durumunda “Kredilerim” bölümünden “Anında Kredi Başvuru” ya da “Başvuru-Ürünler” seçeneğinden “Anında Kredi Başvuru” adımlarının takip edilmesi yeterli olacaktır. isbank.com.tr’den yapılacak ihtiyaç kredisi başvurusunda “Hemen Başvur” butonunu tıklamak yeterlidir. Sonrasında çıkan yönergeler takip edilmelidir.

İş Bankası ATM ihtiyaç Kredisi Başvurusu

ATM’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kartlı İşlem menüsünden öncelikle “Daha Fazlası” sonrasında “Başvurular” ve “Kredi” seçeneklerine gidilmelidir. Kartsız İşlem menüsünden ise “Başvurular” ve “Kredi” adımlarının izlenmesi gereklidir. İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu Telefon Şubesi’nden de yapılabilmektedir. Bunun için 0850 724 0 724 Telefon Şubesi aranmalıdır. İş Bankası müşterisi olmayanların kredi başvurusu için cep telefonundan “Telefon Şubesi’ni” aramaları gereklidir.

Başvuru Kanalları

Başvuru hangi kanaldan yapılırsa yapılsın cevabı kısa sürede cep telefonunuza gelmektedir. 40 bin TL’ye kadar olan başvurularda İşCep veya İnternet Şubesi’nden yapılması durumunda başvuru onaylanır onaylanmaz talep edilen kredi tutarı hesaba yatmaktadır.

Kampanyalı İhtiyaç Kredisi

İş Bankası, Kampanyalı İhtiyaç Kredisi seçeneği de sunmaktadır. Kampanyalı ihtiyaç kredisi, “Yeni Yıl Kredisi” adında verilmektedir. İhtiyaç kredisi kullandırılırken hayat sigortası da yapılmaktadır. Sigortanın süresi, ihtiyaç kredisinin vade sayısına göredir. Kredi kullandırılırken masraf ve komisyon ödeneceği de unutulmamalıdır. Masraf ve komisyonlarla ilgili detaylı bilgiye İş Bankası şubelerinden ulaşılabilir. Kampanyalı ihtiyaç kredisinde yıllık ödenecek olan faiz ortalama yüzde 42,16’dır. Yıllık maliyet oranı hesaplanmasında kredi tutarı 50 bin, vadesi 36 ay, tahsis ücreti olarak ise 262,5 TL dikkate alınmıştır. Hesaplamaya hayat sigortası bedeli dahil değildir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken İş Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler de banka şubesine teslim edilmelidir. Banka, başvuru sahibi ve kefiller için başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumu gösterir belge istemektedir. Maaş müşterileri için herhangi bir belge istenmemekle birlikte banka yüksek miktarlardaki ihtiyaç kredileri için ekstra teminat isteyebilir.

İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu cep telefonundan kısa mesaj göndererek de yapılabilir. İş Bankası SMS kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu sorulduğunda verilecek en kısa cevap, 4402’ye mesaj yollamak olacaktır. SMS ile İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken cep telefonunun mesaj bölümüne NAKİT yazdıktan sonra TC Kimlik Numarası yazılmalıdır. Sonrasında kullanılacak olan kredi tutarı ve aylık gelin, aralarında boşluk bırakarak yazılmalıdır. Alıcı kısmına ise 4402 numarası yazılmalıdır. Sonrasında mesaj gönderilmelidir. Gönderilen her bir SMS, GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücretlendirilmektedir.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

İhtiyaç kredilerinin yanı sıra tüketici destek kredisi de sunan İş Bankası, orta ve üst düzeyde gelir elde eden kişilere kredi imkanı tanımaktadır. Ayrıca emekli ve ücretli çalışanlar da İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. Bu kredi ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan bireysel nitelikli ihtiyaçların karşılanması amacıyla sunulmaktadır. Ayrıca arsa alımı ve konut tadilatı gibi konular için de başvuru yapılabilir.

Tüketici destek kredisinde, şehir belediye sınırları içerisinde bulunan kat mülkiyeti esasına göre müstakil konutlar tescil edildikten sonra hizmet sunulmaktadır. Ayrıca ipotek konulacak olan konutun ekspertiz değerinin en çok %50’si tutarında bu krediden yararlanılabilir. Son olarak bu kredi BSMV’den muaf tutulmaktadır.

İş Bankası Tüketici Kredisi Başvuru Belgeleri

Konut tadilatı dışında bu krediden yararlanmak isteyenler ipotekli konut finansmanı kapsamındadır. Ayrıca mevcut konutların ipoteği karşılığında da kredi alınabilir. Bazı tüketiciler iş yeri ipoteğiyle bu krediden faydalanmak ister. Ancak sadece mesken amacıyla kullanılan konutlar ipotek edilerek İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Başvuru için gerekli belgeler;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  •  Başvuru formu şeklindedir.

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Mevcut birikimlerini arsa satın alarak değerlendirmek isteyenler İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında arsa kredisine yönelebilir. Bu kapsamda satın alınacak arsanın acil satış değerinin en az yüzde 50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredi için gerekli belgeler;

  • Gelir belgesi
  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı
  • Tapu belge fotokopisi
  • Arsa üzerinde ipotek olmadığını gösteren evrak şeklindedir.

İş Bankası Anında Kredi Başvurusu

Acil nakit ihtiyaçlarınız için bankanın internet şubesinden, bankamatiklerden ya da İşCep uygulaması üzerinden acil nakit kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu süreçte anında ek hesap başvurusu da yapılabilir. Hizmetten yararlanmak isteyen tüketiciler 60 ay vadeye kadar 40 bin TL kredi alabilmektedir. Haliyle şubeye gitmenize gere kalmadan günün her saatinde başvuru yapabilirsiniz.

Anında kredi için belirlenen faiz oranı %2,20’dir. 12 ay vade için 50 TL tahsis ücreti alınır. 24 ay vade için 100 TL, 36 ay vade için 200 TL, 60 ay vade için ise yine 200 TL tahsis ücreti talep edilmektedir. Her vade için yıllık maliyet oranı ve sigorta primi farklı değerlerdedir.

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu

Esnaflara destek amacıyla 36 ay vadeli 250 bin TL’ye kadar kredi sunan bankanın İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu hizmette 1-12 ay vade arasında faiz oranı %2,01’dir. 13-36 ay vadede ise %1,99 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Öte yandan İş Bankası, esnafları desteklemek için kefaletli kredi ya da KOSGEB kapsamında KOBİ penceresi üzerinden de hizmet sunmaktadır.

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

Alışveriş kredisi alarak taksitli geri ödeme avantajlarından yararlanmak için İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Satın almak için seçeceğiniz ürünlerin toplam tutarı kadar kredi başvurusunda bulunabilir ve anında hizmet alabilirsiniz. Bu kredi sadece N11, Hepsiburada ve Genpa web siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde geçerlidir.

Uygun Faiz Oranları

Görüldüğü üzere İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında yararlanılabilecek çok sayıda hizmet vardır. Üstelik şubeye gitmeden web üzerinden ya da bankamatiklerden de bu hizmetler alınabilir. İş Bankası, müşterilerine sunduğu avantajlara devam ederken uygun faiz oranlarıyla konut ve taşıt kredisi de sunmaktadır. Bu yüzden her bankanın faiz oranları ve sunduğu hizmetler incelerken mutlaka İş Bankasının hizmetleri de incelenmelidir. Sonrasında ise anlık kredi ve diğer seçeneklerden yararlanmayı sürdürebilirsiniz.