İŞKUR Evden Çalışanlara Destek Veriyor mu?

İŞKUR, bugüne kadar binlerce, belki de milyonlarca kişinin iş bulmasını sağlamakla beraber farklı destekler sunmaya devam etmektedir. Yayımlayan yeni bir duyuru ile beraber İŞKUR evden çalışanlara destek veriyor mu sorusu gündeme gelmiştir. Ev hanımlarının evden çalışarak para kazanmasını destekleyen bu ilan ile beraber ‘evde paketleme’ projesi başlatılmış ve ailelere destek olunması amaçlanmıştır. Konuyla ilgili başvuru süreçleri ve daha fazlası, yazımızın devamında sizlerle paylaşılmıştır.

İŞKUR Evde Paketleme İşi

İŞKUR resmi sayfasına giriş yaparak evde paketleme işine başvuruda bulunabilir. Ayrıca en yakın İŞKUR Müdürlüğüne giderek de başvuru yapılabilmektedir. Başvuru formunun doldurulmasından sonra ev hanımları için hazırlanacak olan eğitim sertifikası belgeleri, şubede bekletilecektir. Daha sonra ev hanımlarının iletişim bilgileri alınarak havuzda bir süre bekletildikten sonra geri dönüş yapılacak ve ev hanımlarının ek gelir elde etmesi sağlanacaktır.

Evde Paketleme Kapsamında Yapılacak İşler

Evden para kazanma yolları arasında da olan evde paketleme işi artık bir istihdam sürecine dahil edilmiştir. Bu kapsamda yapılacak paketleme işleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Tel toka paketleme
 • Bitki çayı paketleme
 • Sabun paketleme
 • Gömlek yakası dikimi
 • Peçete halkası yapma
 • Takı tasarım işi
 • Mandal montajı
 • Nikah şekeri paketleme
 • Küpe arkası takma
 • Cetvel seti hazırlama
 • Kulak çubuğu paketleme

Bu işleri gerçekleştirecek olan ev hanımları gün içinde yaklaşık olarak 4 saat çalışarak, ayda 800 TL kazanma fırsatı yakalayacaktır. Aslında paketleme işleri uzun yıllardır var olan bir iştir ancak sadece fabrikalarla iletişime geçilerek alınmaktadır. Günümüzde ise artık İŞKUR tarafından bir istihdam olanağı haline getirilmiştir.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Yukarıda yer alan bilgiler İŞKUR evden çalışanlara destek veriyor mu sorusuna yanıt niteliğindedir. Bir de kurum dışında evde paketleme işi veren firmalar bulunmaktadır. Fabrikaların paketleme bölümünde çalışmak isteyenler artık fabrikalarda değil, kendi evinde de bu işleri yapabilmektedir. Öte yandan fabrika sahipleri paketleme bölümü için alınacak personellerin giderlerinin fazla olacağını düşünmesinden dolayı evde ek iş fırsatı sunmaktadır.

Evde Sabun Paketleme

Sabun firmalarının artmaya başlaması aynı zamanda istihdamların artmasını sağlamıştır. Bu süreçte sabun üreten fabrikalar binlerce sabunu, evden çalışmak isteyenlere gönderir ve paketlenme sürecinin başlamasını talep eder. 6’lı ya da 12’li paketler halinde hazırlanacak bu süreç sonunda aylık 700 TL’ye kadar kazanç elde edilebilir.

Evde Kürdan Paketleme

Kürdan satışı yapmakta olan firmalar milyonlarca kürdan üretimi gerçekleştirerek bu kürdanları piyasaya sunmaktadır. Fakat kürdanların paketlenmeden satışa sunulması yasaktır. Bu nedenle firmalar da ek iş yapmak isteyenler için aylık 600 TL’ye kadar evde kürdan paketleme işi vermektedir. Haliyle İŞKUR evden çalışanlara destek veriyor mu sorusuyla ilgili olarak da bu işin verilebileceği unutulmamalıdır.

Evde Düğme Paketleme

Evden ek iş yapmak isteyenler için düğme paketleme de son derece pratik ve kazançlı bir iştir. Üretim gerçekleştirilen atölyelerde bu iş için ekstra işçi çalıştırılmayabilir. Sonuç olarak aylık 500 TL gibi bir rakam ile genelde ev hanımlarının yararlanacağı şekilde istihdam sağlanmaktadır.

Evde Mandal Paketleme

Mandal paketleme işi de tıpkı diğer paketleme işleri gibi pratik olarak yapılabilir. Bu kapsamda aylık 600 TL’ye kadar gelir elde edilebildiği gibi farklı paketleme işleri yapılarak bu kazanç artırılabilir.

Sonuç olarak İŞKUR evden çalışanlara destek veriyor mu araştırmasında, sıraladığımız tüm bu paketleme işleriyle ilgili destek verileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle İŞKUR müdürlüklerine giderek detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.