Kefile Anında Kredi Veren Bankalar

Kefille kredi almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü pek çok tüketici daha önceki borçlarından dolayı kara listeye alınmış ve 5 yıl boyunca bankacılık hizmetlerinden yararlanması engellenmiştir. Doğal olarak kefile anında kredi veren bankalar gündeme gelmeye başlamıştır.

Kefille Kredi Yöntemi

Mevcut kredilerin onaylanması için kefil yoluna gitmek zorunda olan bazı tüketiciler ayrıca hangi bankaların bu işleyişe göre hareket ettiğini bilmek durumundadır. Bu yüzden kefil ile kredi veren bankaları öğrendikten sonra başvuru sürecine geçilebilir. Elbette kefilin de kredi notu, kredi almaya müsait olmak zorundadır. O halde kefile anında kredi veren bankalar üzerinden sizler de bireysel alamadığınız kredilere anında sahip olabilirsiniz.

Bankaların Kefilde Aradığı Şartlar

Banka sicilinizde var olan problemlerden ötürü kredi alamıyorsanız, kredi notu yüksek bir kişiyle anlaşarak kefil olmasını talep edebilirsiniz. Günümüzde kefil ile alınan kredilerdeki ödemelerden tamamen kefil sorumludur. Bu nedenle bankalar kefillerin yerine getirmesi gereken şartları sıralamıştır. İlk olarak bir krediye kefil olacak kişinin bankalarla aktif olarak çalışıyor olması gerekir. Diğer şartlar;

  • Kefil ödemelerini zamanında yapmalıdır.
  • Daha önce bankalarla sorun yaşamamış olmalıdır.
  • Kredi kartı veya kredi borcu olmamalıdır.
  • Kredi notu yüksek olmalıdır.
  • Düzenli bir gelire sahip olmalıdır.

Kefillerin bu şartları sağlamaması halinde bankalar kredi hizmeti vermeyecektir. Çünkü bankalar da kendi kredisini garanti altına almak ister. Haliyle kefilin kredi notundan geçmiş ödemelerine kadar her türlü sürecine dikkat edilmektedir.

Hangi Bankalar Kefil ile Kredi Veriyor?

Günümüzde kefile anında kredi veren bankalar sıralandığında Fibabanka, Akbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Yapı Kredi gibi bankaların hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu bankalar zaten uzun yıllardır kefille kredi vermeyi sürdürmektedir. Ek olarak her bankanın kredi verirken bazı şartlarının olduğu unutulmamalıdır.

Akbank Kefil Kredisi Şartları

Kredi notu düşük olanlar ve düzenli geliri olmayanlar hızlıca kefil bularak Akbank’a başvurabilir. Akbank bu süreçte kefilin 18 yaşından büyük olması gerektiğini belirtmektedir. Ayrıca kefilin düzenli bir gelirinin olması da şarttır. Yani gelir belgesi bankaya sunulmalıdır. Son olarak kredi hayat sigortası şartı da bulunmaktadır.

Garanti Bankası Kefil Kredisi Şartları

Garanti Bankasının kefil kredisinde birçok şart ile kredi verdiğini söyleyebiliriz. Kefilin nüfus cüzdanı ve gelir belgesi bankaya sunularak kredi alınabilir. Ayrıca kefil olan kişi emekli ise emeklilik belgesiyle başvuru yapılabilmektedir. Şirket sahipleri de güncel vergi levhasıyla beraber Garanti Bankasına kredi için talepte bulunabilir.

Fibabanka Kefil Kredisi Şartları

Fibabanka, yüksek faiz oranlı kredileriyle dikkat çeken bankalardandır. Ancak kefile anında kredi veren bankalar arasında da yerini almıştır. Kefilin gelir belgesi ve nüfus cüzdanıyla anında kredi alınabilir. Yine bu süreçte şahıs şirketleri güncel vergi levhasıyla, çiftçiler çiftçilik belgesiyle, emekliler de emekli tanıtım kartıyla başvuruda bulunabilir. Elbette kefilin kredi notu ve banka geçmişi de kontrol edilmektedir.

Kefil Kredisi Veren Kurumlar

Bazı bankalar ise kredi notuna bakmadan kefil ile kredi sunabilmektedir. Örneğin Arap Türk Bankası, Turkish Bank ve Adabank gibi kurumlarla da iletişime geçebilirsiniz. Ya da Citibank ile Koçbank arasında tercih yaparak yine kredi sahibi olabilirsiniz. Bu kurumlar genelde acil nakit kredisi sunmaktadır. Haliyle kefili olanlar için de alternatif olmuşlardır. Yine de kefile anında kredi veren bankalar konusunda yapacağınız araştırmalarda kredi faiz oranlarına göre hizmet almalısınız. Çünkü daha sonra ödenemeyen kredilerin hem kefili hem de sizi zor durumda bıraktığı unutulmamalıdır. Genelde kefili etkileyen kefil kredileri, sonraki yıllarda bankalardan hizmet almanızı da engelleyebilir.