Kredi Kartında Bonus Veren Bankalar

Bonus puanlar aslında her tüketicinin merak ettiği ve biriktirmek istediği uygulamalardandır. Çünkü bu bonuslar sayesinde ek bir bakiye açılmakta ve tüketiciler alışveriş yapmayı sürdürmektedir. Bu kapsamda kredi kartında bonus veren bankalar ile ilgili detaylı bilgiler sunarken hangi bankadan daha kolay bir şekilde kredi kartı alabileceğinizi de aktarıyor olacağız.

Türkiye’deki kredi kartı kullanıcı sayısı milyonlarcadır. Haliyle bankalar arasında da bir rekabet yaşanmakta ve bu durum kullanıcılara olumlu yansımaktadır. Kredi kartlarındaki avanslar, taksit sayıları ve elbette bonuslar sayesinde artık çok daha kazançlı kullanımlar yapılabilmektedir.

Yüksek Puan Veren Kredi Kartları

Kredi kartları her bankanın sunduğu ve alışveriş yapmanın yanı sıra puan biriktirmeye yarayan uygulamalardır. Günümüzdeki her bankanın düşük ve yüksek limitli kredi kartı hizmeti olduğu unutulmamalıdır. En çok da alışverişlerde kullanılan bu kartlarda uzun vadeli işlemler yapılabilmektedir. Başvuru sürecinde de bazı kriterlere dikkat edilmektedir. Tüketicilerin kredi notu ve borç ödeme alışkanlıkları bu süreçte baz alınan faktörler arasındadır. O halde kredi kartında bonus veren bankalar ile ilgili genel bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir sıralama yapacak olursak;

  • Garanti Bonus Card
  • İNG Bonus Card
  • Denizbank Bonus
  • TEB Bonus
  • Abank Bonus
  • Burgan Bonus Card
  • Şekerbank Bonus Card şeklinde sıralayabiliriz.

Denizbank Kredi Kartı

Denizbank son zamanlarda sunduğu kampanyalarla beraber yüksek bonus veren bankalar arasındaki yerini almıştır. Dünya genelinde de ciddi bir kullanıcı kitlesi olan Denizbank’ın 250 binden fazla iş yeri aboneliği de bulunuyor. Kitlesi bu kadar yüksek olan bir bankanın elbette sunacağı bonus avantajları da farklı olacaktır. Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerle beraber pek çok web sitesinde Denizbank kredi kartını kullanabilirsiniz.

Garanti Bonus Card

Türkiye’nin en gelişmiş bankalarından olan Garanti Bankası, kredi kartında bonus veren bankalar arasındadır. Bonus card konusunda tüketicilere birbirinden farklı avantajlar sunan bankanın tüketicilerin ihtiyacına göre hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Tüm alışverişlerde harcarken kazandıran bu bankanın bonus kartına başvururken sadece banka şubelerine gitmeniz yeterlidir.

TEB Bonus Card

Bonus card anlaşmasını 2006 yılında gerçekleştiren ve günümüze kadar birbirinden avantajlı seçenekler sunan TEB, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda farklı bonus card özelliğine sahip yeni kartların da yer aldığını söyleyebiliriz. Banka şubelerinden ya da CEPTETEB uygulamasını kullanarak talep oluşturabilirsiniz.

Şekerbank Bonus Card

Bireysel bankacılık konusunda ciddi bir kitleye ulaşan Şekerbank, Bonus kredi kartıyla dikkat çekmektedir. Ancak web üzerinden kredi kartı başvurusu yapılamadığı için ya SMS ya da şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

İNG Bonus Card

2008 yılından beri Bonus card hizmeti sunan bu bankada bireysel bankacılık adına tüm hizmetler verilmektedir. Bankanın ertelemeli kredi imkanlarının olduğu da unutulmamalıdır.

Akbank Bonus Card

Akbank da kredi kartında bonus veren bankalar arasındaki yerini almıştır. Bu süreçte bankadan hizmet almak ve chip para kazanmak için şubeye başvurabilirsiniz. Ek olarak kazanılan bonusların da dilediğiniz yerde kullanılabileceğini unutmayın.

Bonus Kartların Avantajları

Bonus kartlar aslında kredi kartıyla aynı özelliktedir. Dilediğiniz yerden alışveriş yapmanızı sağlarken ayrıca pek çok kampanyadan faydalanmanızı da sağlamaktadır. Haliyle taksitli alışverişler ya da anlaşmalı iş yerlerinden farklı hizmetler bu sayede alınabilir. Ek olarak kart kullanım ücretleri de her bankada değişkendir. Bu nedenle taksit erteleme, nakit avans ve taksitli para gibi özellikleri bulunan bonus kartlardan yararlanmanın çok daha mantıklı olduğu bilinmelidir. Yapacağınız araştırmaların ardından kredi kartında bonus veren bankalar ile ilgili çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.