Krediye Anında Onay Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen bireyler, krediye anında onay veren bankalar ile ilgili araştırma yaparak kredileri hızlıca almak ister. Kredi başvurularına anında onay veren bankalar bilgi ve belge istemeden kredi veren bankalar demektir. Bu bankalara, internet bankacılığından, telefondan, mobil bankacılıktan ya da SMS ile başvurulabilir. Özellikle ihtiyaç kredileri, çok sayıda banka tarafından dijital ortamlarda yapılan başvurular sonucunda verilir. Bu bankalar kredi başvurusu yapılırken gelir belgesini, nüfus cüzdanını, kefili, ikametgah belgesi ya da fatura örneğini istemez. Sözleşme de krediye anında onay veren bankalar tarafından elektronik ortamda imzalanmaktadır.

Kredi başvurularına anında onay veren bankalar genelde özel bankalardır. Banka şubesine gitmeden, bankanın müşterisi olunmadan kredi onaylanabilir. TEB ve Enpara, şubesiz bankacılık hizmetini kullanarak kredi başvurusu yapılmasına imkan sağlar. Onay alındığında ise kredi tutarı anında hesaba geçirilir.

Anında Kredi Faiz Oranları

Krediye anında onay veren bankaların uyguladığı faiz oranları da başvuru öncesinde bilinmelidir. Hayat sigortası Akbank’tan yaptırılırsa aylık yüzde 2,65 oranında, hayat sigortası yaptırılmaz ya da Akbank’tan yaptırılmasa aylık yüzde 2,75 oranında faizle kredi kullanılabilir. Yapı Kredi de krediye anında onay veren bankalar arasındadır ve 36 ay vade ile aylık yüzde 2,50’den başlayan faizlerle kredi çekilebilir. TEB aylık yüzde 2,75, Enpara ise aylık 2,35 faiz oranları ile kredi kullandırır.

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar İçin Gerekli Belgeler

Krediye anında onay veren bankaların belge isteyip istemediği sorulmaktadır. Bu bankalar, genellikle başvuru için herhangi bir belge istemez. Ancak Enpara dışında olan şubeli bankaların kredinin onay sürecinin ardından kabul edilmesi durumunda bazı belgeleri isteyebileceği bilinmelidir. Enpara, krediye anında onay veren bankalar arasında önemli bir yere sahiptir ve genellikle müşterilerine kredi veren bir banka olma özelliğindedir. Bu nedenle kredi onayında ya da kredi verilirken herhangi bir belge istemez. Kredi de onaylandığı anda hesaba yatırılır. Uygulanan vade de maksimum 36 aydır ve bu vade yasal üst sınırdır.

Diğer krediye anında onay veren bankalar ise, başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda banka müşterisi olmayanlardan nüfus cüzdanı, maaş bordrosu, SGK dökümü, ikamet belgesi, iş yeri imza sirküleri, araç kredisi için taşıt ruhsatı ya da fatura, konut kredisi için tapu fotokopisi, varsa ek gelir belgesi ister. Bunların tamamlanması durumunda kredi hesaba yatırılır. Vergi levhalı olanlar ise nüfus cüzdanı, güncel vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, Ticaret Sicil Gazetesi göstermelidir.

Akbank Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediye anında onay veren bankalara başvuru farklı şekillerde yapılır. Bunların arasında olan Akbank, şubeye gitmeden Akbank Direkt ile anında kredi onayı alınabilir. Banka, 36 aya varan taksitlerle ihtiyaç kredisi sunar. Başvurular için Akbank Direkt Mobil, Akbank Direk İnternet, Akbank Web Sitesi ya da Akbank Telefon Bankacılığı üzerinden başvurular yapılabilir. Bu şekildeki kredi başvurularında üst sınır 50 bin TL’dir. Bunu üzerindeki başvurular içinse şubeye gitmek gereklidir.

Yapı Kredi Hemen Onaylı Kredi

Yapı Kredi de krediye anında onay veren bankalar arasında yer alır. Yapı Kredi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi başvurularını dijital ortamlarda alır. Ancak onaylanan konut ve taşıt kredisi için banka şubelerine gidilmelidir. Banka müşterisi olmayanlar, TC Kimlik Numarası, doğum Tarihi ve cep telefonu numarası bilgileri ile Yapı Kredi’nin internet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapabilir. Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile anında kredi başvurular yapılabilir.

TEB Hemen Onaylı Kredi Başvurusu

TEB’de 12 bin 500 TL’ye kadar kredi başvuruları için şube zorunluluğu yoktur. 4466’ya TC Kimlik Numarasının SMS gönderilmesi yeterlidir.

Banka müşterisi olanların yanı sıra müşteri olmayanlar için de 12,500 TL’ye kadar anında kredi sunan TEB, belgesiz kredi seçenekleri de sunmaktadır. Pratik kredi adı sistemle beraber anında kredi alabilmek için CEPTETEB uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Başvuru süreci anında sonuçlanan bu kredide cep telefonu numarası, TC kimlik numarası ve telefona gelen kod ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu başvurular TEB web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Enpara Anında Kredi Başvurusu

Enpara 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarında gelir belgesiz kredi avantajı sunar. Bu kredide dosya masrafı yoktur ancak hayat sigortası zorunludur.

QNB Finansbank’ın en kapsamlı uygulaması olan Enpara.com, şubesiz bankacılık konusunda tüketicilere hizmet vermektedir. Bu uygulamadan elde edeceğiniz kredi kartında ayrıca EFT ve havale ücretleri alınmamaktadır. 30 bin TL’ye kadar anında onaylı kredi talep ederken banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. Vade gün sayısı ise 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

Halkbank Hızlı Kredi Başvurusu

Acil nakit ihtiyaçlarınız için en az 1000, en çok 15 bin TL’ye kadar Halk Bankası üzerinden kredi alabilirsiniz. Mobil bankacılık, Halk Bankası web sitesi, SMS ve internet şubesiyle beraber Halkbank Dialog uygulamasını kullanarak anında onay alabilirsiniz. Kredi konusunda aynı gün içinde tüketicilerine geri dönüş yapan bankanın müşterisi olmanız şarttır. Ayrıca talep edenler otomatik ödeme talimatı vererek aylık taksitleri vadesiz hesaptan otomatik olarak ödeyebilmektedir. Kredi sırasında hayat sigortası da yapılabilir.

15 bin TL’lik krediyi 60 ay vadeye kadar yüzde 2,15 faiz oranıyla talep edebilirsiniz. Sadece 78,75 TL tahsis ücretinin alındığı bu bankanın farklı kredi seçenekleri de dikkat çekmektedir.

Garanti Bankası Şubeye Gitmeden Anında Kredi

Teknolojinin gelişimiyle beraber Garanti Bankası da oldukça hızlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Anında kredi almak isteyenler şubeye gitmeden aşağıdaki uygulamaları kullanarak hizmet talep edebilir;

  • Paramatik cihazıyla kredi
  • İnternet sitesinden kredi
  • Alo Garanti Bankası ile kredi
  • SMS kredisi
  • E-kredi hizmeti

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kapsamında aylık %2,30 ile %2,40 arasında değişen faizlerle hizmet alabilirsiniz.

Denizbank Anında Kredi Hizmeti

Anında para özelliğiyle hizmet sunan Denizbank, 12 aya varan taksitlerle ATM’den, telefon bankacılığından ve internet bankacılığından kredi vermektedir. Ek olarak telefon üzerinden ‘ANINDA’ yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 3280’e SMS göndermeniz yeterlidir. Bu hesap türü ayrıca kredili mevduat hesabıdır. Hesabı açmak için en az 300 TL’lik işlem yapmanız yeterlidir.

İNG Bank Anında Onaylı Kredi

Kefilsiz ve anında kredi almak isteyenler artık İNG’nin e-kredi uygulamasını kullanabilmektedir. Banka müşterilerine özel olarak sunulan bu uygulamada 50 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca vade gün sayısı, 48 ay olarak sınırlandırılmıştır.

Aylık faiz oranı oldukça düşük olan İNG e-krediden yararlanmak için banka müşterisi olmanız yeterlidir. Dosya masrafı da bir hayli düşük olan e-kredi hizmetine alternatif olarak ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu da yapabilirsiniz.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi

60 ay vadeye kadar Odeabank mobil şube ve internet şubesinden 10 bin TL’lik kredi alabilirsiniz. Örnek olarak 36 ay vadede yüzde 2,44 faiz oranıyla aylık 453 TL ödeyerek acil nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bu süreçte 53 TL’lik kredi tahsis ücreti dışında farklı bir maliyet bulunmamaktadır.