Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır ve Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu, Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı adı altında yapılır. Kuveyt Türk, merkezi Kuveyt’te olan Kuwait Finance House’un Türkiye finans pazarına girmesi ile kurulmuştur. Kuruluş tarihi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 28 Şubat 1989 tarihli izniyle olmuştur ve unvanı “Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş.” olmuştur. Banka faaliyetine ise 31 Mart 1989 tarihinde başlamıştır ve statüsü “Özel Finans Kurumu”dur. Banka, 1999’dan itibaren diğer özel finans kurumlarıyla birlikte 4389 sayılı Bankacılık Kanunu’na tabi olarak çalışmalarını sürdürmüş, 2006’da ise adı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kuveyt Türk) olmuştur.

Kuveyt Türk, kurulduğu günden beri faizsiz bankacılık sisteminde belli bir özeni, araştırmacılığı, kaliteli hizmet sunmayı ilke olarak benimsemiştir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi faiz oranları da bilinmelidir. Çünkü Kuveyt Türk, seyahatten eğitime, hac ve umre ibadetinden evlilik masraflarına kadar tüm ihtiyaçlar için ihtiyaç finansmanı sağlamaktadır. Banka, kutsal topraklara yapılacak olan ziyaretlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve tur şirketlerine yapılması gereken hac ya da umre ödemelerinde önemli bir finansman desteği sağlamaktadır. Ayrıca Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu ile nakit sıkıntısı yaşamadan hac ve umre ibadeti yerine getirilebilir. Kuveyt Türk, bütçeye uygun kâr payı oranlarıyla 36 aya varan vade avantajı sağlar. Ayrıca esnek ödeme planlarıyla taksit ödemeleri kolaylıkla yapılabilir. Umre ziyareti yapılırken anlaşılan tur şirketi umre organizasyonu yapmaya yetkili olmalı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı listede bulunması şarttır.

Kuveyt Türk Finansmanları

Kuveyt Türk eğitim finansmanı da sağlar. Bu finansman türü öğrencinin eğitim süresince karşılaması gereken tüm giderleri ihtiva eder. Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı kapsamına eğitim, konaklama ve beslenme gibi çeşitli giderler girmektedir. Bu finansman desteği ilköğretim, lise, üniversite ve yüksek lisansın haricinde dil eğitimi gibi eğitimleri de kapsamaktadır. Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı’nın vadesi 48 aya kadardır. Eğitim kurumu ile Kuveyt Türk arasında yapılacak bir protokolle farklı finansman desteği sunulabilir. Bankanın sunduğu bir başka ihtiyaç finansmanı da seyahat finansmanıdır. Bireysel müşterilerin yanı sıra işletmelerin de yararlanabileceği Seyahat Finansmanı, tüm seyahatler için nakit ihtiyaçlara çözüm sunar. Seyahat Finansmanı’na bilet ücreti, konaklama gibi giderler dahildir. Seyahat Finansmanı’nın vadesi TL, Dolar ve Euro’da 48 aya kadardır. Seyahat Finansmanı’nda tüketiciler yalnızca TL, işletmeler ise TL, Dolar, Euro olarak fon kullanabilir. Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanında kar oranı yüzde 2,25’tir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Günümüzde Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken bankaya bazı belgeler sunulmalıdır. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi için gerekli belgelerin arasında en önemlisi nüfus cüzdanıdır. Banka kredi başvurusunun yapılması için 18 yaş sınırını getirmiştir. Kredi almak için SGK’ya kayıtlı olmak ya da vergi levhasının bulunması şarttır. Bazı bankalarda olduğu gibi SGK’ya kaydın, son iş yerinden en az 3 ay olması ve vergi levhasının karlı gözükmesi gerekmez. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun yanı sıra ikamet edilen yere ait belge ya da son üç aya ait faturalar, iş yerinden gelir belgesi, özel sektör ve kamu çalışanları için bordro ya da şirket imza sirküleri, serbest meslek sahipleri şirket ortakları vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, oda kayıt belgesi ile Ticaret Sicil Gazetesi, emekliler emekli maaş belgesi ile hesap cüzdanı, çiftçiler ise çiftçilik belgesi sunulmalıdır.

Kuveyt Türk SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk geçmiş yıllara kadar SMS ve telefon bankacılığı kanalları ile ihtiyaç kredisi vermekteydi. Günümüzde ise Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu sadece internet bankacılığı ve şubeler kanalı ile yapılmaktadır. Yani Kuveyt Türk SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilen tek cevap, cep telefonu üzerinden SMS ile başvuru yoktur olmaktadır.

İnternet Şubesinden Yapılabilecek İşlemler

Bankanın internet şubesine giriş yaptıktan sonra işlem tutar limitlerinin yanı sıra teminat mektubu başvurusu ve buna benzer tüm başvurular yapılabilmektedir. Hesap açma, hesap kapama, bakiye kontrolü, yatırım hesabı açma, dekont kontrolü, hesap hareketleri izleme, hesap ismi değiştirme, nakit akışı ve kar payı tablo izleme gibi işlemler yapılabilmektedir. Kuveyt Türk ihyitaç kredisi başvurusu konusunda alacağınız hizmetlerde bu uygulamaların tamamından bahsedilecektir.

Web şubesinden ayrıca para transferleri kapsamında aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir;

  • Hesaba havale
  • Karta havale
  • İsme havale
  • İBAN havale
  • Hesaba EFT
  • İBAN EFT
  • Karta EFT
  • İsme EFT
  • Döviz transferleri

Ödemeler konusunda da internet şubesini tercih edebilirsiniz. SGK ödeme, bağış, kira ödemeleri, umre kayıt, vergi ödemeleri, fatura ödemeleri, GSM TL yükleme, HSG ödemeleri ve ÖSYM ödemeleri yapılabilmektedir. Döviz ve kıymetli maden işlemlerini de web şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın internet şubeciliğinde finansman işlemleri de yapılabilmektedir. Finansman izleme başta olmak üzere finansman ödeme, KKB sorgulama, kar oranları izleme, finansman limit risk izleme konusunda destek alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çek Senet İşlemleri

Bankanın internet şubeciliğinden çek senet işlemleri yapabilirsiniz. Çek defteri oluşturmanın yanı sıra çek izleme, senet izleme, çek başvuru takip ve yeni çek karnesi başvurusu gibi süreçlere dahil olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Yatırım İşlemleri

Yatırım işlemleri konusunda müşterilerine çok sayıda hizmet sunan bankadan fon alış ve satış işlemleriyle beraber;

  • Hisse hareketleri
  • Hisse alış
  • Hisse satış
  • Kira sertifikası alış ve satış
  • Emir takipleri
  • Anlık piyasa ekranı
  • Cari hesaba para transferi gibi uygulamalar bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Şubesiz Bankacılık

Şubesiz bankacılık uygulamalarında teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanan bankanın online finans, cebe para gönder, altın veren ATM, 5/24 hazine ve QR kod ile para çekme gibi uygulamaları bulunmaktadır. Ayrıca son zamanlarda dikkat çeken ‘Senin Bankan’ isimli uygulama da bu anlamda tercih edilmektedir. Elbette Kuveyt Türk ihyitaç kredisi başvurusu yaparken bu uygulamadan da bahsedilmektedir. İlk olarak ‘Senin Bankan’ uygulamasında herhangi bir hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Ayrıca EFT ve havale işlemleri de ücretsizdir. Tüm banka ATM’lerinden ayda 3 kez ücretsiz para çekilebildiği gibi haftanın 5 günü döviz, kıymetli madenler ve avantajlı kur seçeneklerinden faydalanılabilir. Bu uygulamada cari hesap, mobil şube, web şube, katılım hesabı ve altın hesabı gibi pek çok seçenek de yer almaktadır.

Kuveyt Türk Altın Yatırım Hesabı ve Özellikleri

Kuveyt Türk hesap ve yatırımlar konusunda kişiye özel uygulamalar sunmaktadır. Bunlardan ilki altın ürünleridir. Altına katılım hesabı başta olmak üzere gram altın, altın emir, altın havale, altın çek, altın birikimi ile gümüş hesapları konusunda gerekli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Farklı vade oranlarıyla belirlenen tutarlarda altın hesabı açarak yatırımlarınızı kazanca çevirebilirsiniz.

Bankadan bu hizmetlerin tamamını alabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk ihyitaç kredisi başvurusu sürecinde ihtiyacınız olan yatırım fonlarını da bankadan talep edebilirsiniz. Ülkemizdeki katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk üzerinden tüm bankacılık hizmetleri alınabilmektedir. Faizsiz bankacılık uygulamalarından faydalanmak isteyenler bankanın müşteri hizmetlerinden de detaylı bilgi alabilmektedir.

Bankanın müşteri hizmetlerine 444 0 123 ya da 0850 251 0 123 numaralı telefonlardan ulaşılabilir. Web sitesi üzerinden de ürün ve hizmet ücretleri başta olmak üzere hesaplama araçları, şube ve ATM arama ile gayrimenkuller hakkında bilgi alabilirsiniz. Son zamanlarda ciddi bir müşteri kitlesine ulaşan bankanın nakit yönetimi konusunda da tüketicilere destek olduğunu unutmayın.