Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk, “Sağlam Kart” ile müşterilerine geniş özelliklere sahip kredi kartı sunmaktadır ve Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu sonucunda elde edilen kartta yıllık aidat bedeli ödenmemektedir. Kuveyt Türk kredi kartı kullanıcıları, eğitim ve sağlık sektöründe vade farksız 5 taksit avantajı elde etmektedir. Kuveyt Türk kredi kartı, her alışverişe taksit imkanı sunmamaktadır ancak eğitim ve sağlık harcamalarındaki taksitler, bütçeyi rahatlatan bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Bankanın sunduğu “Sağlam Kart” anında teslim edilmektedir. Diğer banka kredi kartlarında olduğu gibi kartın adrese gelmesini beklemek yoktur. Bu özelliği ile Kuveyt Türk kredi kartı, diğer kredi kartlarından ayrılır. Yıllık kart aidatının da olmadığı “Sağlam Kart”ta asgari ödeme tutarı gibi bir ayrıntı da yoktur. Yapılan alışverişlerin yüzde 100’ünün ödenmesi zorunludur.

Kuveyt Türk Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi kart başvurusu nasıl yapılır sorusu sorulduğunda, internet, mobil şube, bankanın şubeleri ve “seninbankan.com.tr” üzerinden yapılabildiği cevabı ile karşılaşılır. Kartın limiti de şube ve çağrı merkezi kanalı ile artırılabilir. Ayrıca, Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu sonrasında kullanılmaya başlanan kredi kartının limiti, Kuveyt Türk Çağrı Merkezi olan 444 0 123 arayarak da artırılabilir. Kredi kartının limitinin düşürülmesi de yine Kuveyt Türk Çağrı Merkezi olan 444 0 123’ün aranması yeterlidir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Seçenekleri

Kuveyt Türk kredi kartı seçenekleri tektir. Banka sadece “Sağlam Kart” vermektedir ve Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu bu kart için yapılır. Ancak Sağlam Kart’ın gold, platin ve klasik olmak üzere üç versiyonu vardır. Bankanın sunduğu kredi kartı ile düzenli olarak 12 süresince her hesap özeti dönemi içinde 200 TL ve üzerinde harcama yapılıp borçlar zamanında ödenirse 50 TL değerinde altın puan kazanılır. Bunun olabilmesi için herhangi bir kredi kartında gecikme olmamalıdır.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Özellikleri

Kuveyt Türk kredi kartı özellikleri arasında en dikkat çeken sağlık ve eğitim sektöründe vade farksız 5 taksit avantajıdır. Taksit ve “Altın Puan” özellikleriyle de alışverişlerdeki yükü hafifleten Kuveyt Türk kredi kartında acil nakit ihtiyaçları için nakit avans özelliğinin kullanılması mümkündür. Günümüzde Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu sonrasında kullanılmaya başlan kart ile anlaşmalı üye iş yerlerinde, doğrudan yararlanılabilen indirim fırsatları elde edilir. Bankanın sunduğu kredi kartındaki asgari ödeme oranı yüzde 100’dür. Yani kart kullanıcısının borcun tamamını ödemesi gereklidir. Bu kredi kartı ile cep telefonu alışverişleri, akaryakıt harcamaları, market ve gıda alışverişleri, kuyumcu, vergi, fatura, sigorta ödemeleri dışındaki tüm harcamalar taksitlendirilebilir. Eğitim ve sağlık sektöründe vade farksız 5 taksit avantajı, MCC kodu “Eğitim” ve “Sağlık” olarak kayıtlı olan iş yerlerinde 100 TL ve üzerindeki harcamalarda geçerlidir.

Taksit belirleme ya da değiştirme yolları, 444 0 123 numaralı çağrı merkezi, İnternet Şube, Mobil Şube ve SMS’tir. SMS ile taksit değiştirebilmek için tüm GSM operatörlerinden “Taksit”yazıp boşluk bırakarak kart numarasının Son 4 rakamı ve boşluk bıraktıktan sonra istenilen taksit sayısı 2848 e gönderilmelidir.

“Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” ve bankacılık uygulamaları gereğince elektronik eşya alımında maksimum 3, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama harcamalarında maksimum 6, sağlık ürünü harcamalarında ise maksimum 9 taksit yapılabilir.

Telekomünikasyon, doğrudan pazarlama harcamaları, yurt dışındaki harcamalar, yemek, gıda, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemeleri ve hediye kart, hediye çeki gibi bir mal ya da hizmetin olmadığı işlemler, altın, gümüş, döviz, vergi, sigorta ve fatura ödemeleri ile üyelik işlemlerinin taksitlendirilmesi söz konusu değildir. Kuveyt Türk kredi kartı ile taksit kısıtlaması olmayan diğer sektörlerde maksimum 12 taksit yapılabilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Her bankanın sunduğu kredi kartında uygulanan gecikme faizi, Kuveyt Türk kredi kartında da vardır. Kuveyt Türk kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusuna karşılık verilen cevap yüzde 2,58’dir ve Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yapılırken bu hususa dikkat edilmelidir.