Mobil Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar

Günümüzde hemen her bankanın mobil şubesi vardır ancak mobil bankacılık hizmeti veren bankalar arasında hizmet kalitesinin olduğu da bilinen bir gerçektir. Mobil bankacılık hizmetinin en büyük özelliği, nerede olunursa olsun bankacılık faaliyetlerinin yapılabilmesidir. Mobil cihazın internete bağlı olduğu her alanda bankaya kolayca bağlanmayı sağlayan mobil bankacılık işleminde, şubede yapılabilen tüm işlerin sonuçlandırılması mümkündür. Tek yapılmayan, nakit para yatırılmasıdır.

Havale ve EFT İşlemleri

Mobil bankacılık hizmeti ile havale ve EFT işlemleri yapılabilirken tüm faturaların ödenmesi söz konusudur. Ayrıca kredi kartı ve kredi borcunun ödenebilmesi, döviz ve altın alım satımı yapılabilmesi de mümkündür. Mobil bankacılık hizmetinden yararlanmak için kullanılan cep telefonu işletim sistemine göre oluşturulan internet mağazasından uygulamanın ücretsiz olarak yüklenmesi gereklidir. Şifre işlemlerinin ardından uygulamanın kullanılması mümkündür.

Mobil Bankacılık Hizmeti Veren Bazı Bankalar

Mobil bankacılık hizmeti, bankacılık işlemlerinin kısa bir süre içinde tamamlamasını sağlayan önemli bir uygulamadır. Mobil bankacılık hizmeti veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, mobil bankacılığı Garanti Cep uygulaması ile sunar. Garanti mobil bankacılık hizmetinde havale ve EFT gönderimi ile fatura ödemenin yanı sıra bu işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacak kısa yollar bulunur. Bu sayede aynı kişiye yapılacak ödemelerde yeniden isim ve hesap bilgilerinin girilmesine gerek kalmaz. TEB’in mobil bankacılık uygulaması olan CEPTETEB ile de mobil bankacılık hizmeti kullanılabilir. Kullanıcı dostu arayüze sahip olan CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması ile de tüm bankacılık işlemleri yapılabilir, fatura ödenebilir, hesap açılıp kapatılabilir, kredi kartı ve sanal kart işlemleri tamamlanabilir.

Hangi Bankalar Mobil Bankacılık Hizmeti Verir?

Akbank da mobil bankacılık hizmeti veren bankaların arasındadır. Akbank Direkt Mobil adı ile sunulan mobil bankacılık hizmetinde hızlı işlem menüsü vardır. Ana sayfada görülebilen gün içi işlemler menüsü sayesinde gün içinde yapılan hareketlerin kolay bir şekilde takip edilmesi mümkündür. İş Bankası’nın mobil uygulaması İşCep olarak adlandırılmaktadır. Basit bir arayüze sahip olan İş Bankası mobil bankacılık uygulaması, kullanışlı bir uygulamadır. Mobil bankacılık hizmeti veren bankalar arasında sayılan bu bankaların dışında Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların mobil uygulamalarının olduğu bilinmelidir.