Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Odeabank’ın kuruluş tarihi 15 Mart 2012’dir ve 2 Ekim 2012 yılından beri Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Banka faaliyet izni için 20 Haziran 2012 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurmuştur. Faaliyet izni ise 2 Ekim 2012 yılında verilmiştir. Odeabank’ın ana hissedarı Bank Audi’dir. Bank Audi, Lübnan merkezli olan ancak 11 farklı ülkede bulunan bölgesel bir gruptur. Grup, başta kurumsal olmak üzere ticari, bireysel, yatırım ve özel bankacılık gibi bankacılığın tüm birimlerinde hizmet vermektedir. Bank Audi’in Global Depo Sertifikaları (GDR) Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan hisseleri, Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na kotedir. ​

Odeabank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Odeabank, iki çeşit ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bunlar, “nakit hazır” ve “bireysel finansman kredisi”dir. Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken bu iki seçenekten biri tercih edilebilir. “Nakit Hazır” hizmetinde toplamda 36 aya kadar vade seçenekleri ile kredi alınabilmektedir. Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu Odeabank’ın şubelerinden, Odeabank İnternet Şubesi’nden ya da Odeabank Mobil Şube’den yapılabilir. Başvuru için nüfus cüzdanı gereklidir. Örneğin 10 bin liraya kadar kredi kullanılacaksa, 36 ay vadede aylık yüzde 2,75 faiz oranı sunulmaktadır. Yüksek tutarlı olan nakit finansman ihtiyaçları için, başvuranın ya da bir yakınına ait gayrimenkul ipoteği ile avantajlı koşullarda Bireysel Finansman Kredisi kullanılabilir.

Odeabank Teminat Seçenekleri

Teminat gösterilen gayrimenkul, konut, iş yeri ya da imarlı arsadan biri olabilir.  Sahip olunan konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabilir. İş yeri ya da imarlı arsa ipoteğinde ipoteğe alınacak gayrimenkulün yüzde 50’sine kadar kredi verilir. Başvuran kendisine ait konut ipoteği ile kredi kullanacaksa, kredinin Konut Finansmanı Yasası’na tabi olmasından dolayı yüzde 5 BSMV (Bankacılık ve Sigorta Muameleleri Vergisi) muafiyeti olmaktadır. Bu durumda, ödeme planı dışında -erken ödeme yapılırsa, erken ödenen anapara tutarının yüzde 2’sine kadar erken ödeme ücretinin alındığı bilinmelidir. Konut ipoteği alınıyorsa, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılır. İhtiyaç Kredisi için gerekli ilave olarak ipotek ettirilecek gayrimenkule ait tapunun fotokopisi de gereklidir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Odeabank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler eksiksiz olmalıdır. Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken üzerinde TC. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport gibi kimlik belgesi gerekmektedir. Ayrıca krediye başvuranın adına olan son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, telefon ya da su faturası, gelir belgesi, serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbabı olanlar için son yıla ait olan vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu ya da işletme hesap özeti, Ticaret Sicil Gazetesi ya da oda kayıt belgesi sunulmalıdır.

Şirket Ortakları için Başvuru Belgeleri

Şirket ortağı olan kişilerden son yıla ait vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tabloları ya da işletme hesap özeti, Ticaret Sicil Gazetesi ya da Oda kayıt belgesi istenmektedir. Ücretli çalışanlar ise maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile şirket imza sirküleri vermelidir. Emekliler içinse emekli maaşı hesap cüzdanı ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgileri talep edilmektedir. Gayrimenkul geliri beyan edenler gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratını, menkul geliri elde edenler ise gelirini gösteren hesap cüzdanını sunmalıdır.

Odeabank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank ile SMS üzerinden kredi başvurusu yapılabilir. Odeabank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır denildiğinde ilk önce bir cep telefonunun olması gereklidir diye cevap verilir. SMS Bankacılığı, cep telefonunun kısa mesaj (SMS) özelliğinin kullanılarak Odeabank’tan bilgi alınmasını sağlayan hizmettir. Kredi başvurusu, 8444 kısa numarasına ilgili kelime ve ayrıntıları içeren bir SMS gönderilerek yapılır. SMS ile Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığında SMS ücreti yoktur.

Odeabank Vadeli Mevduat Hesabı

Bankadan vadeli mevduat hesabıyla döviz ve TL cinsinden birikim yapılabilmektedir. Bu süreçte tüketicilerin belirleyeceği vadelerde faiz oranları oldukça avantajlı hale gelmektedir. Elbette sabit gelir elde etmek isteyenler bu imkandan yararlanabilir. Genel olarak vadeli mevduat hesabının avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Bir günden bir seneye kadar birikimler değerlendirilebilir.
  • Avantajlı faiz oranlarından faydalanılabilir.
  • Vade sonuda aynı vade birikimi için güncel faiz oranlarıyla hesap yenilenir.

Tüketiciler Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken bu hizmetlerden de yararlanabilir.

Çok Kurlu Mevduat Hesabı

Odeabank vadeli mevduatın yanı sıra çok kurlu mevduat hesabı hizmeti de sunmaktadır. Kullanılan vade içinde talebinize göre döviz kurları arasında geçiş yapılabilmektedir. Bu hizmet çok kurlu mevduat hesabı olarak adlandırılır. İlgili hesabın özellikleri ise;

  • Bu hesabı en az 32 gün vadeli olarak açtırabilirsiniz.
  • GBP, USD, EUR ve TL cinsinden açabilirsiniz
  • Hesap açılışını Odeabank şubelerinden yapabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap ve Özellikleri

Oksijen hesap, türüne göre günlük vadesiz kullanım tutarını tüketicilerin belirlediği bir uygulamadır. Birikimler her gün TL bazında yüzde 24’e varan faizlerle değerlenmektedir. Dolar bazında ise yüzde 3,75’e varan faizlerle kullanım yapılabilmektedir. Ayrıca acil nakit ihtiyaçlarında kullanmak istediğiniz tutara günün her saatinde ulaşarak para çekebilirsiniz. Oksijen hesapta yer alan ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ve minimum vadesiz alt limitlere Odeabank müşteri hizmetlerini arayarak ulaşabilirsiniz.

Oksijen Hesap Türleri ve Özellikleri

Odeabank’ta ilk defa hesap açacak olan müşterilere özel olarak hoş geldin oksijen hesabı sunulmaktadır. TL, EUR ve USD cinsinden hesap açabilir ve minimum 5000 TL tutarı üzerinden günün her saati para çekebilirsiniz. Aynı durum para yatırma süreci için de geçerlidir. Faiz oranı ise 250 bin TL’ye kadar senelik brüt yüzde 24’tür.

Hoş geldin faizli oksijen hesabı için sunulan faiz oranları, hesabın ilk tanımlandığı günle beraber 120 gün süre için geçerlidir. Bu süre zarfının sonunda hesap, standart oksijen hesabına geçmektedir.

Oksijen hesap türleri arasında mini hesap da bulunmaktadır. 50 bin ‘ye kadar avantajlı faiz oranlarından yararlanabilir ve kampanya boyunca değişen piyasa koşullarına göre faiz oranları güncellenmektedir. Bu hesap türü Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında tüketicilere sunulmaktadır. Ayrıca bankada ilk defa hesap açacak olan müşterilere özeldir.

Odeabank Ek Hesap ve Özellikleri

Hesabında yeterli bakiye olmayan tüketiciler istediği zaman nakit ihtiyaçlarını ek hesap ile karşılayabilir. Ayrıca takip edilmesi gereken faturalar ve geciktirilmemesi gereken ödemeler de ek hesap üzerinden yapılabilmektedir. Öncelikle Bank’O kart ile beraber ek hesap hizmeti alabilir ve bu kartı tüm ATM’lerde kullanabilirsiniz.

Fatura ödeme konusunda sorun yaşayan ya da nakit sorunu nedeniyle ödeme yapamayanlar artık ek hesap üzerinden fatura ödeyebilir. Bu hizmet için fatura ödemelerini ek hesaba bağlamanız yeterlidir. Son olarak kira ödemeleri ya da farklı bir ödeme yapmak için ek hesap limitinden faydalanabilirsiniz. Elbette kısa süreli nakit ihtiyaçları için de bu hesabı kullanabilir ve sadece kullanım yaptığınız gün sayısı kadar faiz ödeyebilirsiniz.

Ek Hesap Faiz Oranları

Günümüzde Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken Bank’O kart da alarak daha kapsamlı bir uygulama ile tanışan tüketiciler, ek hesap faizlerini araştırmaktadır. Limitin kullanım günü kadar faiz işleyen bu uygulamada örnek olarak 500 TL’nin 2 günlük kullanımlarında 0,86 TL faiz ödenir. 1000 TL’de ise bu rakam sadece 1,72 olarak hesaplanır.