Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Son zamanlarda adı sıkça anılan Odeabank birbirinden farklı konut kredileriyle tüketicilere hizmet sunmaktadır. Bu yüzden Odeabank konut kredisi faiz oranları da merak edilmektedir. Aslında uygun faizlerle kredi veren bu bankanın çok daha farklı alternatifleri bulunmaktadır. Konut kredilerinde farklı özellikler sunan bu bankayla ilgili tüm bilgilere yazımızın devamından anında ulaşabilirsiniz.

Odeabank Konut Kredileri

Bankanın konut kredisi ürünlerinde cazip koşullar mevcuttur. İndirimli ev kredisinin yanı sıra merdiven konut kredisi, transfer konut, ara ödemeli konut, ödemeye geç başla konut ve masraflar dahil konut kredisi şeklinde farklı seçeneklerden yararlanılabilir. Tam da bu aşamada kredilerin birbirinden farklı özelliklerinin olduğu unutulmamalıdır.

İndirimli Mortgage kredisinde kredi kullanımından sonra ek komisyon ödenmekte ve faiz ile taksit tutarları düşürülebilir. Buna ek olarak düşük taksit seçenekleri ve uzun vade oranları da bu kredide sunulmaktadır. Bir diğer kredide ise ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz. Tüketiciler ödemek istediği taksit tutarını belirledikten sonra bankaya başvurarak kredi alabilmektedir.

Merdiven Mortgage olarak adlandırılan kredide, ödemeler düşük miktarlardan başlamaktadır. Bununla beraber kira öder gibi rahatlıkla konut kredisi ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Elbette tüketiciler Odeabank konut kredisi faiz oranları hakkında da bilgi sahibi olmak ister. Bu konuyla ilgili detayları yazımızın devamından takip etmeniz yeterli olacaktır.

Odeabank’ta ‘ödemeye geç başla’ ve ‘masraflar dahil’ konut kredileri de sunulmaktadır. Ödemeye geç başlama konut kredisinde 3 aya kadar taksit ertelemesi söz konusudur. Masraflar dahil olan kredide ise konut kredinize kredi kullanım masrafları da eklenebilmektedir. Yani ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti ve DASK gibi masraflar, ödeme planına eklenerek kolayca ödeme yapılabilmektedir.

Odeabank Mortgage Faiz Oranları

5000 TL’den 1 milyon TL’ye kadar kredi alabileceğiniz bu bankada faiz oranı %1,99’dur. Bu rakam belirli dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir. 100 bin TL için 120 ay vadede alacağınız konut kredisinde aylık taksit tutarı 2,196 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 264 bin TL’ye tekabül etmektedir.

100 bin TL’nin 60 ay vadede alınması halinde aylık taksit oranı 2,870 TL olmakla beraber toplam geri ödeme miktarı 173 bin TL’dir. Son olarak 36 ay vade ile 100 bin TL alınması halinde aylık taksit tutarı 3,917 TL olmakla beraber toplam geri ödeme tutarı da 142 bin TL’dir. Bu rakamlar Odeabank konut kredisi faiz oranları olmakla beraber değişken olduğu unutulmamalıdır.

Odeabank Konut Kredisi Başvurusu

Hızlı bir şekilde başvurabileceğiniz konut kredisinde bulunduğunuz yerde Odeabank şubesi yok ise telefonla başvuru yapabilirsiniz. Bu süreçte nüfus cüzdanını e-posta ya da faks ile bankaya gönderebilir ve başvurunun sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca ekspertiz ve ipotek işlemleri de şubelerin olmadığı yerde yaptırılabilir. Başvuruyu tamamlamak için aşağıda sıralanan belgelerin hazırlanması önemlidir. O halde Odeabank konut kredisi başvuru belgeleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • TC kimlik belgesi
  • Başvuru sahibi adına düzenlenmiş ve son 3 aya ait olan su, telefon ya da doğal gaz faturası
  • Gelir belgesi

Gelir belgesi her başvuran için farklıdır. Ücretli çalışanlar maaş yazısı ya da maaş bordrosuyla başvuru yapabilir. Serbest meslek sahipleri veya ticaret erbapları ticaret sicil gazetesi ve son yıla ait olan bilanço ve gelir tablosu ile başvuru yapabilmektedir. Şirket ortağı olan kişiler ise aynı belgelerle Odeabank şubelerine ulaşabilir.

Emekliler bu süreçte emekli maaşı hesap cüzdanıyla, gayrimenkul geliri beyan edenler ise gelire ait tapu belgesiyle başvuru sürecini gerçekleştirebilir. Son olarak menkul geliri elde edenler, faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı ile Odeabank konut kredisi faiz oranları üzerinden başvuru yapabilmektedir.