Odeabank Nakit Hazır Kredisi

Odeabank; nakit ihtiyacı olan kişiler için Odeabank nakit hazır kredisi imkanı sunuyor. Bankanın bu hizmetinden bütün müşterilerin ve bunun yanı sıra müşteri olmayanların yararlanma imkanı var. Banka 60 aya varan vade ile bu krediyi verebiliyor. Kredi başvurusu için şubelere gitmeniz ya da bankanın internet sitesinden yararlanmanız mümkün. Bankanın müşterileri arasında yer alıyorsanız bu durumda mobil uygulama üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Banka şubesinden başvuru gerçekleştirecekseniz bu durumda size lazım olan ilk belge nüfus cüzdanınız olacaktır.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi Faiz Oranları

Nakit ihtiyacınız olması durumunda Odeabank nakit hazır kredisi ile kendinize gerekli paraya ulaşmanız mümkün. Bankanın faiz oranları müşteri ile direkt olarak alakalı. Müşterinin skoruna bağlı kalarak belirlenen faiz oranları var. Örnek vermek gerekirse; 10.000 TL çeken birinin 36 ay vade ile ödeyeceği faiz oranı %2,52 olarak belirlenmiş durumda. Vade ve çekilen miktarın kredi faizlerinin üzerinde etkisi olduğu da bilinmektedir.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi Masrafları

Odeabank; müşterilerine ve banka dışındaki kişilere Odeabank nakit hazır kredisi adı altında kredi vermektedir. Bu krediyi verirken de masrafları verilen krediden düşmektedir.

  • Kredi tahsis ücreti
  • BSMV ücreti,
  • Sigorta,
  • Yıllık maliyet gibi ücretler kredi verilirken tahsis edilmektedir.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Odeabank tarafından verilen; Odeabank nakit hazır kredisi bir ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilebilir. Bankanın müşterisi olmanız halinde ya da maaş müşterisi olmanız durumunda bankanın sizden talep edeceği belge sayısı oldukça düşük olacaktır fakat bu durum banka müşterisi değilseniz değişim gösterebilir. Bankanın sizden ilk talebi kimlik bilgileriniz olacaktır. Banka müşterisi değilseniz kimlik bilgileriniz ile birlikte hızlı bir şekilde Findeks raporlarınıza ulaşılır ve buradan ne kadar güven veren bir müşteri olduğunuz bilgisi elde edilir. Bu krediyi alırken risk gurubu içerisinde yer almamanız kredinin faizini dahi etkileyebilmektedir. Findeks raporunuz direkt olarak kredinizin onaylanması için yeterli değilse yani iyi bir ortalamanız varsa bu durumda belgeler talep edilmeye başlanır.

Kredi için gerekli belgeler;

  • Kimlik
  • Başvuran kişinin adına kayıtlı yani ikametini gösteren bir ev faturası
  • Gelir belgesi; mutlaka son döneme ait olmalı. Bazı durumlarda gelir belgesi yerine imazlı bir maaş belgesi de yeterli olmalıdır ancak bu belgenin mutlaka kaşeli olması gereklidir.
  • Bankanın talebine göre kefil göstermeniz gerekebilir; bazı durumlarda kefil içinde bir takım nitelikler aranmaktadır çünkü bankanın amacı kredinin geri ödeneceğine dair garanti istemesidir.
  • Kredi almak için Odeabank nakit hazır kredisi seçiminde bulundunuz ancak geliriniz yok; bu durumda mülklerinizi ortaya koyarak ipotek işlemi ile kredi almanız mümkündür. Ev, araba, arsa gibi malların tamamının ipotek edilmesi mümkündür. Burada aracın ya da evin değerine göre kredi çekme imkanına sahip olursunuz. Aracınızın değeri 10.000 TL olarak ele alındıysa banka size en fazla 10.000 TL kredi verecek demektir.

Gerekli başvuru şartlarını sağlamanız halinde Odeabank nakit hazır kredisi almanızda bir sakınca yoktur. Mutlaka 18 yaşını geçmiş olmanız gereklidir. Bankanın gelir belgesi görmesi halinde süreci hızlandırması mümkündür. Gelir belgeniz sizin ne kadar kredi almaya uygun olduğunuzu gösterir. Gelirinizin yarısı kadar ödeme ile kredi çekme imkanınız vardır. Banka gelirinizi ve çekmek istediğiniz tutarı yan yana koyduğu zaman sizin ödeme imkanınızı da göz önünde bulunduracaktır.

Kara listede yer alıyorsanız ya da Findeks notunuz çok düşükse bankadan kredi alamamanız mümkün olabilir. Maaş bankası olarak Odeabank ile çalışıyorsanız çok daha hızlı bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.