Odeabank Taşıt Kredisi Başvurusu

Araç sahibi olmak isteyenler aslında her bankanın faiz oranlarını incelemek durumundadır. Çünkü bazı bankalarda faiz oranları yüksek iken bazı bankalarda çok daha düşüktür. Bu yazımızda sizlere Odeabank taşıt kredisi başvurusu ile beraber faiz oranları ile yıllık ödenmesi gereken tutarları paylaşıyor olacağız. Öncelikle 60 ay vadeye kadar Odeabank’tan araç kredisi alabileceğinizi unutmayın.

Odeabank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankadaki taşıt kredileri %2,42’lik faiz oranı üzerinden sunulmaktadır. Elbette bu oran değişkendir. Ayrıca yıllık maliyet oranları da faiz oranına göre değişebilir. O halde 60 ay vadeli 40 bin TL’lik taşıt kredisi için aylık taksit tutarı 1,416 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 85 bin TL’ye tekabül edecektir. Aynı miktarı 48 ay vade ile tercih ettiğimizde aylık ödemeniz gereken tutar 1,555 TL olmakla beraber toplam geri ödemeniz 74,857 TL’ye ulaşacaktır.

36 ay vadeli 40 bin TL’lik Odeabank taşıt kredisi başvurusu yaptığınızda yine %2,42’lik faiz oranından aylık 1,806 TL taksit miktarı yansıyacaktır. Toplam geri ödeme ise 65 bin TL olacaktır. Son olarak 24 ay vadeli 40 bin TL’lik taşıt kredisi için aylık 2,338 TL ödeyerek toplam geri ödemede 56 bin TL tutar ile araç sahibi olabilirsiniz.

Odeabank Taşıt Kredisi Diğer Ücretler

Bankadan alacağınız taşıt kredisi için ödemeniz gereken bazı ücretler olacaktır. Ferdi kaza sigorta bedeli, kasko poliçe bedeli, ATM’lerden bireysel kredi borç ödeme tutarı ve PTT’den ödeme yapılması halinde bazı rakamlar ödenmek durumundadır. Öncelikle ferdi kaza sigorta bedeli minimum 99 TL’dir. Bu rakam 1 yıllık sigorta tutarıdır. Kredi, yaş, cinsiyet ve vadeye göre farklılık gösterebilir.

Kasko poliçe bedeli olarak 2,500 TL ödeme yapılmaktadır. Bu tutar aynı zamanda ortalama bir bedeldir. Aracın hasar durumu, modeli ve markası gibi durumlara göre değişebilir. Kredi geri ödemesini Akbank ATM’lerinden yapmak isteyen tüketiciler her ay ek olarak 2,5 TL ödeme yapmaktadır. Bu rakama BSMV dahil değildir. PTT’den ödeme yapmak isteyenler ise BSMV dahil 3,5 TL ödeme yapmak durumundadır. O halde Odeabank taşıt kredisi başvurusu sürecinde tüm bu bilgilerin bilinmesinde yarar var.

Odeabank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Kredi notu yüksek olan ve 18 yaşından büyük olan her tüketici Odeabank taşıt kredisi başvurusu yapabilir. Bununla beraber gelirin de resmi olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Yani gelir belgesi olmayan tüketiciler bu krediden faydalanamaz.

Kullanmak istediğiniz kredi tutarını belirledikten sonra ödemeniz gereken aylık tutarı ve toplam geri ödemeyi göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bütçenize uygun olarak kullanmanız gereken taşıt kredilerinde araç rehin söz konusudur. Yani ödemelerin düzensiz olması halinde idari ve yasal takip süreçleri başlatılabilir. Zaten her kredide olduğu gibi 3 ay art arda ödeme yapılmayan kredilere yasal takip başlatılır. Yasal takip hem kredi notunu etkiler hem de satın alınan araca icra gelmesine neden olur.

Nüfus cüzdanı başta olmak üzere aracın ruhsat fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah ile Odeabank taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bununla beraber çifçiler çiftçilik belgesiyle, şirket ortakları güncel vergli levhası ve gelir tablosuyla, memurlar ve özel sektör çalışanları da maaş bordrosuyla taşıt kredisi alabilmektedir. Öte yandan gayrimenkul geliri olanların da tapu belgesiyle Odeabank şubelerine gitmesi yeterlidir. Bu süreçleri başarılı bir şekilde yöneten her tüketici kısa sürede bankadan kredi alabilmektedir. Bankanın talep ettiği evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve tekrar bankaya ileterek kredi sözleşmesini imzalamalısınız. Bunun dışında krediniz gün içinde onaylanarak tarafınıza aktarılmaktadır.