Öğrenciler Yüksek Limitli Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankalar öğrencilere genelde düşük limitli kredi kartı vermektedir. Çünkü bireyin öğrenci olması ve herhangi bir gelirinin olmaması nedeniyle bankaların bu konudaki işleyişi farklıdır. Ancak öğrenciler yüksek limitli kredi kartı alabilir mi konusuyla ilgili bazı bankaların gerekli hizmeti sunduğu görülmektedir. O halde bankalar ve kredi kartları konusunda paylaşacağımız bilgilere istinaden öğrenciler için yüksek limitli kredi kartı veren bankaları yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı

Kredi kartı kullanmak isteyen bireyler ilk olarak kredi notuna dikkat etmelidir. Bununla beraber bankalarla ilgili geçmişte herhangi bir sorun yaşamamış olunması çok önemlidir. Bankaların farklı ürünlerini daha önce kullanmış olan öğrenciler yeni bir bankaya başvururken yüksek limitli bir kart talep edebilir. Fakat daha önceki süreçte borçların düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir. Son olarak öğrenciler yüksek limitli kredi kartı alabilir mi sorusuna yanıt verildiğinde, öğrencilerin sigortalı olarak çalışma şartı da bulunmaktadır.

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Bazı bankalar öğrenciler için birbirinden farklı imkanlar sunmaktadır. Bunlardan birincisi, İş Bankası’dır. Bu bankadan ‘İş’te Üniversiteli’ adı altında çıkarılabilen kredi kartıyla beraber hizmet alınabilir. Ayrıca limit bakımından herhangi bir sorun bulunmayan bu kart için 18 yaşını dolduran her üniversiteli başvuru yapabilmektedir. Son olarak Maximum anlaşmalı iş yerlerinde yapılan harcamalar için ekstra puan biriktirme şansı da bulunuyor. O halde İş’te Üniversiteli adlı kart ile beraber yüksek limitlere ulaşan kredi kart hizmeti alabilirsiniz. Banka şubelerine giderek ya da SMS ile anında başvuru yapılabilmektedir.

Yapı Kredi’den Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı

İş Bankasına alternatif olarak Yapı Kredi Bankasını da tercih edebilirsiniz. Play kredi kartı ayrıca masrafsız ve aidatsız olan kartlardandır. 18 yaşını dolduran her genç bu karta sahip olabilirken World özelliği bulunan bu kartta ekstra puan kazanma şansı da vardır. O halde öğrenciler yüksek limitli kredi kartı alabilir mi konusunda ‘evet’ yanıtı verilebilirken İş Bankasından sonra Yapı Kredi Bankası da tercih edilebilir.

Ziraat Bankası Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciler için oldukça  güzel avantajlar sunan Ziraat Bankası, ‘Genç Bankkart’ adını verdiği uygulamayla çalışmalarına devam etmektedir. Kredi kartı olmasının yanı sıra banka kartı olarak da kullanılabilen bu kartta harcama yapılmak istenen miktar kadar yükleme yapılabilir. Ayrıca 18-26 yaş aralığında olan her öğrencinin bu kartı alabildiğini unutmayın. Ücretsiz olarak çıkarılan Genç Bankkart için Ziraat şubelerine başvurabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Yükseltme

Öğrenci belgesiyle kredi kartı başvurularında genelde düşük limitli kartlar sunuluyor. Ancak öğrencilerin çalıştığını gösteren bir belge sunması, yüksek limitli kartlarla hizmet alınabileceğini göstermektedir. Örneğin, lisans öğrencileri genelde 500 TL gibi limitlerle kredi kartı alabilirken, hem çalışan hem de okuyan öğrenciler 1000 ile 2000 TL arasında bir kredi kartı çıkarabilmektedir. Bankalar bu konuda öncelikle öğrencilerin çalışıp çalışmadığına bakmaktadır.

Özet olarak öğrenciler yüksek limitli kredi kartı alabilir mi sorusunun genel yanıtı, çalışan öğrencilerin bu karttan yararlanabiliyor olduğudur. Bankalar, çalışmayan öğrencilere yüksek limitli kredi kartı sunmaz. Çünkü gelir belgesi gösteremeyen öğrenciler her zaman bankalar için bir risk oluşturmaktadır. Aynı durum erişkinler için de geçerlidir. Genelde gelir belgesiz kredi ya da kredi kartı vermeyen bankalar, ipotek ya da kefil aracılığı ile bu hizmetlerden tüketicileri yararlandırır. Yapacağınız araştırmalarda sürecin bu şekilde olduğunu görebilir ve bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Yine de zaman zaman sunulan fırsatlarla beraber yüksek limitli kredi kartını alarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.