Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversitede okuyan öğrenciler, kredi kartı alabilir ancak bunun için öncelikle öğrencilere kredi kartı veren bankalar bilinmelidir. Bankalar arasında SMS ile başvurulabilen kartların yanı sıra faizsiz nakit avansın çekilebildiği kredi kartlar ve temassız ödeme özelliği bulunan kredi kartları da vardır. İş Bankası, öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasındadır. “İş’te Üniversiteli Öğrenci Kredi Kartı” olarak adlandırılan bu kartla öğrenciler, ilk yıl kart ücreti ödemez. İş Bankası’nın öğrenci kredi kartı, Maximum’un sunduğu tüm kampanyalarda geçerlidir. Yapılan harcamalarda MaxiPuan kazandıran bu kredi kartı opsiyonel olarak temassız özellikli olabilir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Faiz Oranları

“Ziraat Bankası Genç Bank Kart”, hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılır, Bankkart Genç, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da öğrenim alan öğrenciler için geliştirilmiştir ve ücretsizdir. Ziraat Bankası kredi kartı ile Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekilebilmekte, internetten alışveriş yapılabilmekte, EFT, havale ya da para çekme ve yatırma gibi hesap hareketleri İnternet Şubesi’nden kontrol edilebilmekte, anlaşmalı noktalarda taksitle alışveriş yapılabilmekte ve harcamalar sonunda puan kazanılabilmektedir.

“ÜniversiTEB Öğrenci Kredi Kartı”, üniversitelerde lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olanlara verilir. Başvuru sırasında kefil istenmez, nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenci kimlik belgesi yeterlidir. Bu kredi kartı ile toplamda 50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu sinema ve tiyatro için yüzde 50 indirim avantajının yanı sıra hesap işletim ücretinin olmaması, havale ücretinin ödenmemesi ve taksitle alışveriş imkanları elde edilir.

Akbank da öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasındadır. Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı, SMS ile nakit para alabilme avantajı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Axess üyesi alışveriş noktalarından chip para kazandıran bu kredi kartı, havaalanı shuttle hizmetinden de yararlanılmasını sağlar.

Garanti Bankası Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı, 18 – 25 yaş arasında olan tüm öğrencilere verilmektedir. Restoran ve kafelerde 35 TL’ye kadar bedava bonus, iTunes ve Steam’de 15 TL ücretsiz bakiye avantajı sunan bu kart, peşin alışverişlerin sonradan taksitlendirme imkanı sunar. Öğrencilere kredi kartı veren banklar faiz oranları ise ortalama aylık yüzde 2,25’tir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar için Gerekli Belgeler

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar için gerekli olan belgeler de bilinmelidir. Bankalar, 18-25 yaş arasında olunmasını isterken, öğrencilere kredi kartı veren bankalar nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, Türk vatandaşlığı, tüketici sözleşmesinin imzalanması ve öğrenci belgesi istemektedir. Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvurularının çoğu banka tarafından kabul edilmediği bilinmelidir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı da genellikle SMS iledir. Ancak öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer alan İş Bankası’na öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvurulur. En yakın İş Bankası şubesinden, İşCep ya da Maximum Mobil uygulamalarından da başvuru yapılabilir. SMS başvurusu için “ÜNİK” boşluk “TC Kimlik Numarası” yazıldıktan sonra 4402’ye mesaj gönderilmelidir. Ziraat Bankası kredi kartı için “GENC BANKKART” yazıp 4747’ye SMS gönderilebilir. Ziraat Bankası şubesinden, çağrı merkezinden ya da internet şubesinden başvuru kabul edilir.

TEB’in ÜniversiTEB kredi kartına TEB şubesinden, 0850 200 06 66 çağrı merkezinden ya da TEB resmi internet sitesi üzerinden başvurulabilir. Akbank için öğrenci belgesi ve nüfuz cüzdanı ile Akbank şubesinden, “PARA” boşluk kartın son 6 rakamı yazılarak 5990’a kısa mesajla başvurulabilir.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu içinse öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı ile banka şubesinin ziyaret edilmesi, ya da internet bankacılığından “Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı başvurusu” yapılması yeterlidir.