Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bilindiği üzere öğrenciler de eğitimi boyunca krediye ihtiyaç duymaktadır. Bu tür durumlarda en çok araştırılan bankalar öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar olmaktadır. Haliyle öğrencilik yıllarını rahatça geçirmek isteyenlerin bu kapsamdaki diğer masraflarını karşılaması da önemlidir. Eğitim kredisi sunan bankaların avantajlı kredi ürünleri sayesinde rahatlıkla hizmet alınabildiği unutulmamalıdır.

Öğrencilere kefilsiz kredi veren bankalara geçmeden önce kredi kullanımlarına dair dikkat edilmesi gereken süreçler vardır. Bu kapsamda kredi gereksinimi olmadan borçlanmamalı ve kredi kartı bile kullanmamalıdır. Çünkü kart veya kredi borçlanmaları takip süreçlerini beraberinde getirerek ilerleyen yıllarda bankalardan hizmet alamamanıza neden olmaktadır. Yani kredi notu da hızlı bir şekilde düşmektedir.

Öğrencilere Özel İhtiyaç Kredisi

Öğrencilere özel ihtiyaç kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar eğitim kredisi adı altında esnek ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunar. Ayrıca uygun faiz oranları sayesinde de herhangi bir sorun yaşamadan hizmet alınabilir. Örnek olarak 60 ay vadeye kadar sunulan Denizbank eğitim kredisi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, öğrenci belgesi ve ikametgah belgesinin bankaya sunulması yeterlidir.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Seçenekleri

Kefile gerek duyan İş Bankası aslında öğrencilere destek sunan büyük bankalardan biridir. Eğitim kredisi kapsamında sunulan bu kredi için başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonra gelir belgesi ve eğitim bedelini gösteren bir fatura hazırlanmalıdır. Ardından da uygun faiz oranlarıyla kredi alınabilmektedir. Ancak İş Bankasının öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar arasında olmadığı bilinmelidir.

Yapı Kredi Öğrenciye Kredi Seçenekleri

Yapı Kredi, öğrencileri eğitim ve öğretim süreci boyunca desteklemektedir. 36 ay vadeye kadar sunulabilen kredilerde anlık geri dönüş yapılmaktadır. Buna ek olarak gelir belgesi, ikametgah ve nüfus cüzdanı ile beraber başvuru yapılabilir. Diğer detayları banka yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Seçenekleri

Günümüzde öğrencileri en çok destekleyen bankalardan olan Ziraat, düşük faiz oranlarıyla kredi sunmaya devam etmektedir. Aslında öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar arasında olmasa da 36 aya varan vadeler sayesinde öğrencilerin memnuniyetini kazanmıştır. Sadece öğrencilere değil velilere de kredi imkanı sunan Ziraat Bankasının kredili mevduat hesabı ve taksitli mevduat hesabı olarak farklı hizmetleri de bulunuyor. Bu kapsamda öğrenciler Ziraat Bankasına başvururken;

  • Nüfus cüzdanı
  • Başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Şubenin talep edeceği diğer belgeler
  • Eğitimle ilgili talep edilecek belgeler yanınızda olmalıdır.

Belgelerde sorun yaşamayan öğrenciler anında kredi talebini karşılayacaktır. Düşük faizli olmasının yanı sıra kredi kartı gecikme faiz oranları da öğrenciler için düşük olan bu bankanın her türden krediye anında yanıt verdiği unutulmamalıdır.

Ziraat Bankasına alternatif olarak Halk Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Denizbank gibi bankalardan da destek alabilirsiniz. Bu süreçte mutlaka faiz oranlarını sorgulamalı ve öğrenciler için var ise diğer kampanyaları öğrenmelisiniz. Bunun dışında gün içinde kredinizi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaya hemen başlayabilirsiniz.

Öğrenci Kredilerinde Faiz Oranları

Eğitim kredisi olarak sunulan öğrenci kredilerinde %2,20 ile %2,70 arasında faiz oranları değişmektedir. Örneğin, Halk Bankası yüzde 2,61 faiz oranından hizmet sunmaktadır. Vade gün sayısı ise 36 ay olarak belirlenmiştir. Günümüzdeki pek çok banka öğrenciler için oldukça güzel avantajlar da sunmaktadır. Faiz oranlarının yanı sıra taksit sayısının fazla olması ve kredi kartlarında da nakit avans özelliğinin bulunması sayesinde daha kazançlı işlemler gerçekleştirilebilir. Elbette öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar ile de görüşme sağlayarak süreci daha uygun bir şekilde yönetebilirsiniz.