Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız konut kredileri son zamanlarda her tüketicinin ilgisiyle karşılaşmaktadır. Çünkü bu kredilerde bankalar, konutun eksper değerinin %80’ine kadar kredi sunmaktadır. Geriye kalan tutar için de belirli bir peşinatın yatırılması gerekmektedir. Haliyle peşinatsız konut kredisi veren bankalar konusunda yapacağınız araştırmalarda aslında bazı bankaların bu şekilde hizmet verdiğini anlayabilirsiniz. Öte yandan konutun tamamına kampanya sunarak kredi veren bankaların olduğu unutulmamalıdır.

Peşinatsız Ev Kredisi

Konut kredisi veren bankalar aynı zamanda peşinat talep etmektedir. Her bankada geçerli olan bu süreçle ilgili olarak inşaat firmalarına peşinatsız ev almak isteyen tüketiciler başvuru yapmaktadır. Ayrıca peşin parası olmayanlar için konutun tamamına kredi veren bankalarla ilgili bilgiler paylaşırken %100 ev kredisi veren bankalar;

 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Odeabank olarak sıralanmaktadır.

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar aynı zamanda Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Yapı Kredi Bankası olarak sıralanmaktadır.

Kredi mevzuatı gereği bankalar satın alınacak konutun en çok %80’ine kadar kredi vermektedir. Yani 100 bin TL’lik bir ev satın almak istediğinizde en çok 80 bin TL’lik kredi alabilirsiniz. Bu kapsamda konut kredisi peşinat hesaplama işlemlerinin de yapılması gerekir. Örneğin, satın alınacak konut için banka tarafından eksper gönderilmektedir. Eksper ücreti genelde 500 ile 1000 TL arasında olmaktadır. Eksper, satın alınacak konutu inceler ve piyasa fiyatına göre bir rakam belirtir. Bankaya sunulan bu rakamın ardından konutun %80’ine kadar kredi alınabilmektedir. Ayrıca peşinatsız konut kredisi veren bankalar son günlerde rağbet gördüğü için eksper ücretinin bu bankalarda ödenip ödenmeyeceği de merak konusudur.

Peşinatsız konut kredisi almanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle evin eksper değerini yüksek göstererek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Ayrıca farklı bir gayrimenkulü ipotek altına aldırarak da hizmet alabilirsiniz. Bir diğer yöntem, %20 oranında peşinat için ihtiyaç kredisi kullanabilir ya da ipotekli ihtiyaçlı kredi çekerek söz konusu peşinatı tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Peşinatsız Konut Kredisi

Ziraat Bankası belirli dönemlerde sunduğu projelerde peşinatsız ev kredisi vermektedir. Bu krediler genelde aşağıdaki isimlerle anılmaktadır;

 • Transfer konut kredisi
 • Komisyonsuz konut kredisi
 • Çiftçiler için ev kredisi
 • Bireysel iş yeri kredileri
 • İnşaat tamamlama kredisi
 • Ortak konut kredisi
 • Kentsel dönüşüm kredisi
 • İlk sene sadece faiz ödemeli konut kredisi
 • İpotekli bireysel finansman kredisi

Genelde dosya masrafsız olan bu kredilerde inşaat tamamlama kredisi için konutun %70’inin tamamlanmış olması gerekiyor. Ayrıca konutu ipotek ettirerek bireysel kredi çekebileceğiniz ipotekli finansman kredisi de oldukça rağbet görmektedir. Buna ek olarak ortak konut kredisinde birinci dereceden akrabalarınız sayesinde iki maaş göstererek peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Peşinatsız Konut Kredisi

Satın alınacak evin tamamına konut kredisi çekmek için Yapı Kredi Bankasına başvurabilirsiniz. İpotekli gayrimenkul seçeneğini tercih ederek ikinci konutu ipotek göstermek kaydıyla evin toplam değerinin %80’ine kadar kredi çekilebilir. Başvuru için gerekli belgeler;

 • Kimlik belgesi
 • Her iki evin tapu fotokopisi
 • Gelir belgesi

Esnaflar ve emekliler de peşinatsız konut kredisi veren bankalar üzerinden hizmet alabilmektedir. Emekliler emeklilik belgesi, esnaflar ise vergi levhasıyla konut kredisi alabilir. Kira geliri olanlar ise tapu fotokopisi ile kira kontratını bankaya göstermelidir.

Halkbank Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatı olmayan tüketiciler peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında Halk Bankasını da tercih edebilmektedir. Her ay ya da 3 ayda bir ödemeli olan bu kredinin vadesi 120 aydır. Ayrıca tahsis ücreti 500 TL olarak alınır. Diğer masrafların toplamı ise 955 TL olarak belirlenmiştir. Yine de detaylı bilgiler için banka ile görüşmeler yapabilir ve anında kredi alabilirsiniz.