PTT Kart Şifresi Alma Yöntemleri

PTT kart kullanıcıları çoğu zaman şifre işlemlerinde sorun yaşamaktadır. Bu yüzden PTT kart şifresi alma yöntemleri konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olunmalıdır. Ülkemizden en çok tercih edilen para transferi kartı olan PTT kart daha önceleri parayı almak isteyen kişinin PTT şubelerine gitmesiyle beraber kullanılmaktaydı. Bu kişiler nüfus cüzdanıyla beraber paranın gönderildiği şubeye giderek işlemlerini tamamlayabilmiştir. Ancak gelişen teknolojiler sayesinde TC kimlik numarasını kullanarak cebe havale yöntemi tercih edilmeye başlanmıştır.

PTT, ülkemizde 4500 şubesi olan bir kurum olmakla beraber çalışan sayısı da 40 bin kişi olarak açıklamıştır. Böylesine eski ve kapsamlı bir kurumun son teknolojilerden faydalanarak hizmet verdiği bilinmektedir. Haliyle banka kartları gibi işlem yapabileceğiniz PTT kart ile ilgili şifre uygulamalarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

PTT Kart Nasıl Alınır?

Ön ödemeli kart olarak da bilinen PTT Kart daha önceleri anlaşmalı bankalar tarafından sunulmuştur. Ancak günümüzde her kullanıcının tercih ettiği PTT kart bazı ATM’lerden ücretsiz işlem yapılmasını da sağlamıştır. Yani ücretsiz olarak ATM’lerden para çekmeye yarayan bu kart, nakit çekim özelliği de sunmaktadır.

PTT kart almak için en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanıyla beraber başvuru yapılması yeterlidir. Posta çeki hesabı olanlar bu hesaba kartı bağlatabilir. Olmayanlar ise yeni bir kart başvurusu yaparak hizmet almaya devam edebilir. Üstelik bonus kredi kartı hizmeti de sunan bu kurumla ilgili son zamanlarda PTT kart şifresi alma yöntemleri sıkça araştırılmaktadır.

PTT Kart Şifre İşlemleri

Kart şifresini unutan kullanıcılar ilk olarak şubelere giderek yeni şifre talep edebilmektedir. Ayrıca bu süreçte nüfus cüzdanıyla başvuru yapılması şarttır. Bir diğer yöntem ise PTT Matik kullanımıdır. Hem kurum içinde hem de kurum dışında bulunan bu matiklerden yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Daha hızlı bir şekilde hizmet alabileceğiniz bu yöntemde kart şifresi alma ve yenileme uygulamaları mevcuttur.

Günümüzde PTT kart şifresi alma yöntemleri konusunda en çok tercih edilen uygulama, müşteri hizmetlerini aramaktır. 444 1 788 numaralı hat üzerinden müşteri temsilcileriyle görüşerek şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu süreçte kart güvenliği açısından sizlere sorulacak soruların doğru bir şekilde yanıtlanması gerektiğini de unutmayınız.

SMS ile PTT Kart Şifre Yenileme

Kart şifresini unutan kullanıcılar şubeye gitmeden ya da müşteri temsilcilerini aramadan da işlem yapabilmektedir. SMS ile PTT kart şifresi alma yöntemleri konusunda işlem yapmak isteyenler ‘SIFRE’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 4 haneli kart şifresini ve ardından da kartın arkasında yer alan numaraları yazarak 3290’a gönderebilir. Bu sayede yeni bir kart şifresi gelmekte ve kartınız kullanıma açık hale getirilmektedir.

PTT Kart Hesabı Açtırma

PTT şubelerine giderek çok kısa bir sürede kart hesabı açtırabilirsiniz. Kart hesabıyla beraber emekli maaşını PTT’den almaya devam eden kişiler, düşük faizli kredi kullanabilir. Ayrıca kurum müşterilerine bonus kredi kartı da sunulmaktadır. Zaten PTT kart şifresi alma yöntemleri konusunda hızlı bir şekilde işlem yaptıktan sonra bonus kredi kartı ya da kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

PTT’nin son zamanlarda emeklilere özel krediler sunduğu unutulmamalıdır. Ayrıca hesap kartı olarak sunulan PTT kart ile beraber nakit çekim ve buna benzer uygulamalardan faydalanılmaktadır. Özellikle de emeklilerin çokça tercih ettiği bu uygulama, 18 yaşından büyük olan her birey için kullanılabilir özelliktedir. Kısa sürede kart çıkarmak için bulunduğunuz bölgedeki en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Bu süreçte şifre işlemleri, yenileme süreçleri ve kredi seçenekleri gibi alternatifleri de anında öğrenebilirsiniz.