PTT Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT, daha önce emeklilere ve kendi kurum çalışanlarına sunduğu PTT tüketici kredisi kapsamında artık müşterilerine de sunmaya başladı. Kurumdan yapılan açıklamaya göre 2010 yılından bugüne kadar anlaşmalı olduğu PTT kredi platformu ile beraber tüketici kredisi çalışmalarının tamamlandığı belirtti. Açıklamayla beraber artık PTT tüketici kredisi başvurularının kısa sürede alınabileceği tahmin ediliyor.

PTT Kredisi Özellikleri

Gerçekleştirilen çalışmalarla beraber gerek test süreci gerekse teknik süreçler ile 3,5 ayda tamamlanan bu uygulamanın ilk olarak İstanbul’da başlatıldığı belirtildi. Söz konusu krediyle ilgili açıklama yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı, şu sözlere yer verdi; “PTT AŞ sayesinde pek çok banka şubesinin olmadığı alanlarda artık tüketici kredisine kolaylıkla ulaşılabilecektir. 2019 yılının sonuna kadar anlaşamaya varacağımız bankalarla beraber yepyeni kampanyalar hazırlanacaktır.”

PTT Kredisi Başvuru Belgeleri

PTT kredisine başvurmak isteyenler sadece nüfus cüzdanı ya da TC kimlik kartıyla başvuruda bulunabilir. Anlaşmalı banka tarafından onaylanan kredi ile beraber gelir durumu belgesi de talep edilecektir. Haliyle diğer bankalar gibi bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanma şartı bulunmaktadır.

PTT Kredisi Vade Seçenekleri

PTT AŞ müşterileri PTT tüketici kredisi kapsamında 60 ay vadeye kadar kredi alma şansına sahip olmaktadır. Ayrıca kredi miktarı konusunda PTT’den henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Bu nedenle yakın zamanda tüm detayların paylaşılacağı ve anlaşmalı bankaların da duyurulacağı düşünülmektedir. Ancak vadenin 60 aya kadar çıkabilmesi sayesinde pek çok kişinin bu kredide yararlanacağı tahmin ediliyor.