PttBank Kredi Kartı Başvurusu

2011 yılında yapılan bir anlaşma ile birlikte PttBank kredi kartı başvurusu yapan müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaya başlayan PttBank, Bonus alt yapılı kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Yapılan anlaşma ile birlikte Türkiye’de Bonus alt yapılı kredi kartı hizmeti sunan 10 farklı kuruluştan bir tanesi olan PttBank bu özelliği sayesinde, ülkemizde Bonus kart ile anlaşmalı olan tüm iş yerlerinde, kullanıcılarının yararlanabileceği birçok avantaj sunma imkânına sahip olmuştur. Bu sayede hem PttBank müşterisi olabilecek hem de Bonus kartın ülkemizde avantaj sunduğu noktalarda çeşitli alışveriş fırsatlarından yararlanma imkânı doğmuştur. Başvuru yapmak için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları yerine getiren müşterilerin PttBank kredi kartı için başvuru işlemini yerine getirerek kısa bir süre içerisinde kartı teslim almaları ve kullanıma başlamaları mümkündür.

PttBank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

“PttBank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun cevabı bu başvurunun, sadece PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirilebileceği şeklinde olacaktır. Bu bağlamda, PttBank kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, size en yakın PTT şubesine gitmeli ve buradan edinebileceğiniz başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Bu aşamanın ardından, başvuru aşamasında verilen bilgiler doğrultusunda kurum tarafından gerekli araştırmalar yapılarak, kredi kartı başvurusuna ait kabul veya ret cevabı verilerek bu durum müşteriye iletilecektir. SMS ile başvuru imkânı bulunmayan Pttbank kredi kartına başvurabilmek için en az 18 yaşında olmak gereklidir. Bunun yanı sıra en az asgari ücret düzeyinde gelir olması beklenirken, maaş ve benzeri bir gelir olmadan başvuru yapıldığı takdirde ipotek veya kefil gibi seçenekler ile başvuru yapılabilmektedir.

PttBank Kredi Kartı Seçenekleri

PttBank kredi kartı seçenekleri Classic, Gold ve Platinum olmak üzere üç şekildedir. Şubeler üzerinden PttBank kredi kartı başvurusu işlemlerini eksiksiz gerçekleştirildiğinde ve onay verildiği durumda burada yer alan üç farklı kredi kartı seçeneğinden bir tanesini tercih edilerek, kullanmaya başlanır. Sırasıyla bu kredi kartı seçenekleri şu şekildedir:

  • Classic: Pttbank tarafından sunulan klasik kredi kartı modelidir. Bonus kartın sunduğu tüm avantajları sunan bu kartın aidatı 54 TL olarak belirlenmiştir.
  • Gold: Daha yüksek harcama yapabilen ve dolayısıyla limit oranları bu şekilde düzenlenmiş kredi kartı seçeneğidir. Gold kart sahipleri yıllık olarak 60 TL aidat ödemektedir.
  • Platinum: Limit oranları diğer iki seçeneğe kıyasla daha yüksek olan Pttbank Platinum kredi kartında yıllık aidat 66 TL olarak belirlenmiştir.

PttBank Kredi Kartı Özellikleri

PttBank tarafından sunulan ve PttBank kredi kartı başvurusu ile sahip olunabilen bu kartın birçok özelliği bulunur. Yurt içinde ve yurt dışında tüm alışverişlerde kullanılabilen MasterCard logolu bu kredi kartı üzerinden yapılan harcamalar dolayısıyla oluşan kart borçları, PTT şubeleri veya PTTMatik’ler üzerinden gerçekleştirilir. Online alışverişlerde “3D Secure” güvenlik altyapısı ile güçlendirilmiş PttBank kredi kartı, yapılan harcamalara göre, her alışveriş üzerinden belirli miktarda Bonus kazanılmasını sağlar. Kazanılan bu Bonus’lar her alışverişte kullanılabilir şekilde hesabınıza eklenir. Bunun yanı sıra PttBank kredi kartının hesap kesim tarihi 2 periyot olarak belirlenmiştir. Birinci periyot; her ayın 8’i, ikinci periyot ise her ayın 24’ü şeklindedir. PttBank kredi kartında nakit avans, ek taksitli alışveriş gibi çeşitli fırsatlardan yararlanmak mümkün olduğu gibi diğer alternatiflere kıyasla daha düşük oranda faizlerin bulunduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla diğer kuruluşlar tarafından sunulan kredi kartlarına kıyasla, bu kredi kartı ile yapılan harcamalarda daha düşük oranlarda faiz tutarları ödenir.

PttBank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

“PttBank – kredi kartı gecikme faizi ne kadar?” sorusunun cevabı, ekstrede yer alan asgari ödeme tutarının altında bir ödeme yapıldığı takdirde, ödenmemiş tutar üzerine aylık olarak yüzde 2,52 faiz ödeneceği şeklinde olacaktır. Ayrıca, Ptt tarafından sunulan ve PttBank kredi kartı başvurusu aracılığıyla kullanmaya başlayabileceğiniz bu kartın nakit avans çekimi yapılması durumunda uygulana faiz oranı yüzde 2,02 olarak belirlenmiştir.