QNB Finansbank Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Konut kredilerinde uygun faiz ve vade seçenekleri sunan QNB Finansbank ayrıca farklı konut kredisi alternatifleri sunmaktadır. Bununla beraber taşıt ve ihtiyaç kredilerinde de çokça tercih edilen bankanın ev kredisi ile ilgili tüm hizmetlerini yazımızın devamından takip edebilirsiniz. Ayrıca Finansbank konut kredisi ve faiz oranları hakkındaki detayları da takip etmeniz önemlidir.

QNB Finansbank Konut Kredisi Seçenekleri

Bankanın konut kredisi seçenekleri arasında standart, evini değiştiren, artan taksitli, azalan taksitli ve peşinatsız ev kredisi hizmetleri bulunmaktadır. Her kredi türünün de birbirinden farklı özellikleri vardır. Standart konut kredisinde 180 ay vade imkanıyla beraber sabit faiz oranıyla kredi sunulur. Bu anlamda Finansbank konut kredisi ve faiz oranları konusunda bu kredinin %1,98 faiz oranıyla sunulduğu bilinmelidir. Ayrıca satın alınacak konutun eksper değerinin yüzde 80’ine kadar kredi alınabilir.

Evini değiştiren konut kredisinde de aynı şekilde 180 ay vade imkanı vardır. Sabit faiz oranıyla sunulan bu kredide, evin ekspertiz değerinin tamamına kredi kullanılabilir. Tüekticiler ödeme planı kapsamında evi satabilme hakkına sahiptir. Bu kredideki faiz oranı ise %1,80’dir.

Artan faizli QNB Finansbank konut kredisinde ise yine 180 ay vade vardır. Evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanılabilir. Faiz oranı ise %1,80’dir. Azalan taksitli konut kredisine bakıldığında ise 84 aya kadar vade imkanı söz konusudur. Ancak bu kredideki faiz oranı %1,98’dir.

Peşinatsız %100 konut kredisine bakıldığında, 180 ay vade imkanıyla beraber evin tamamına kredi verilmektedir. Faiz oranı da %1,80’dir.

QNB Finansbank Kredi Başvuru Koşulları

Bankadan konut kredisi alacak olan tüketiciler Finansbank konut kredisi ve faiz oranları dışında kullanım koşullarını da araştırmalıdır. Öncelikle düzenli bir gelire sahip olması gereken tüketicilerin ayrıca yüksek kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Ayrıca gelirin resmi olarak belgelenebilir olma şartı da vardır. Satın alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi ve iskan raporunun alınmış olması da diğer kullanım şartları arasındadır. Elbette her bankada olduğu gibi 18 yaşından küçüklerin bu krediden faydalanma şansı yoktur.

Bankadan konut kredisi almak için bütçenize uygun kredi tutarını belirlemeniz gerekmektedir. Tarafınıza sunulacak başvuru formundaki bilgileri hatasız ve eksiksiz olarak doldurmalısınız. Bankaya tekrar sunacağınız bu belgelerin yanı sıra ekspertiz ücretini ödemeniz gerekmektedir. Raporun çıkmasıyla beraber tapuya ileteceğiniz belgelerle beraber tapu devir işlemleri başlatılacaktır. Tüm bu süreçlerden sonra tekrar bankaya giderek kredi açılışı için sözleşme imzalamanız yeterlidir.

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Tüm kredilerde olduğu gibi TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile beraber konut kredisine başvurabilirsiniz. Öte yandan Finansbank konut kredisi ve faiz oranları araştırıldıktan sonra yapacağınız başvurular için;

  • Gelir belgesi
  • Tapu fotokopisi
  • Fatura ya da ikametgah belgesi hazırlanmalıdır.

Gelir belgesi tüketiciler arasında kategorize edilmiştir. Yani yukarıda sıralanan belgeler, özel sektör çalışanları, çiftçiler, emekliler ve şirket ortakları için aynı değildir. Bu belgeler;

  • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu
  • Memurlar için maaş bordrosu
  • Şirket ortakları için gelir tablosu, güncel vergi levhası, imza sirküleri, bilanço
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar için tapu belgesi
  • Emekliler için emekli aylık dökümü
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi ile arazi tapu fotokopisi şeklindedir.

O halde Finansbank konut kredisi ve faiz oranları incelendikten sonra söz konusu belgelerle beraber banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Dilerseniz www.qnbfinansbank.com adresinden de başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun onaylanmasından sonra şubeye çağrılacak ve belgelerin hazırlanması talep edilecektir.