QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredileri ikinci el ya da sıfır araç satın almanıza yardımcı olan bir bankacılık hizmetidir. Bu kredilerde uygun ödeme planları oluşturulmakla beraber istenen araca sahip olunabilir. QNB Finansbank bu konuda uygun faiz oranlarıyla hizmet veren bankalar arasındadır. Bu yazımızda QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranları ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri aktarıyor olacağız.

Finansbank’ta 0-5 yaş arası olan araçlarda en çok 48 ay vade sağlanmaktadır. 6 ile 8 yaş araçlarda ise araç yaşıyla beraber toplam taksit sayısı 10 yılı geçmeden ödeme planı oluşturulabilir. Bu özellikleri sayesinde Finansbank’tan taşıt kredisi almak isteyen tüketici sayısı artmaya devam etmektedir.

QNB Finansbank Araç Kredisi Koşulları

TL cinsinden kullandırılan bu kredide standart taşıt kredisi alabilirsiniz. Hafif ticari araçlar ve binek araçlar için kullanılabilen bu krediye konu olan araç, teminat olarak gösterilebilir. Ayrıca Finansbank taşıt kredisi faiz oranları konusunda bilgi vermeden önce 0 kilometre araçlarda 48 ay vade sunulmaktadır. Bu vade 5 yaşına kadar olan araçlarda da geçerlidir. 6-8 yaş araçlarda da 10 yıla kadar vade seçeneği mevcuttur.

Bu özelliklerin yanı sıra sıfır kilometre araçlarda, nihai fatura tutarının 120 bin TL’ye kadar olan bölümünün %70’i için kredi kullandırılmaktadır. 120 bin TL üzerindeki kısım için de yüzde 50’si kadar kredi verilir. Son olarak ikinci el araçlarda fatura tutarı yerine aracın kasko değeri dikkate alınmaktadır. Finansbank şubeleri üzerinden yapacağınız başvurular için anlık geri dönüş alabilir ve krediyi çekebilirsiniz.

QNB Finansbank Araç Kredisi Evrakları

Bankadan standart taşıt kredisi almak için bankanın talep ettiği bazı evraklar vardır. Bu evraklara ayrıca www.qnbfinansbank.com adresinden de erişebilirsiniz. Öncelikle satın alınacak araç sıfır kilometre ise aracın proforma faturasını hazırlamanız gerekiyor. İkinci el araçlarda ise ruhsat fotokopisiyle başvuru yapılabilir. Satış işleminden sonra noterden alınacak satış senedi talep edilmektedir.

Bu belgelerle beraber nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ya da güncel tarihli cep telefonu faturası ile beraber gelir belgesi yada maaş bordrosunu bankaya sunmanız yeterlidir.

Sıfır ve ikinci el araçlar için bankanın farklı koşulları bulunmaktadır. Yani Finansbank konut ya da ihtiyaç kredisinde olduğu gibi aynı koşullarla hizmet alınamamaktadır. Öncelikle aracın kasko değerine göre ayarlanan fiyatlarda aracın kasko yapılabilir olması gerekmektedir. Sıfır araç başvuruları için daha esnek seçenekler sunan Finansbank taşıt kredisi faiz oranları da diğer bankalara göre daha uygundur.

QNB Finansbank Araç Kredisi Faiz Oranları

Bankanın taşıt kredisi faiz oranları sabittir. Aynı şekilde motosiklet kredisi faiz oranları da Finansbank taşıt kredisi faiz oranları ile aynıdır. Yüzde 2,57’lik faiz oranıyla alınabilen bu kredide %0,5 kredi tahsis ücreti de bulunmaktadır. 48 aya varan vade imkanlarının yanı sıra kredi faiz oranı, masrafı ve vadesi, kredi üzerinden taksitlendirilir. Ödeme planı ise bireysel taleplere göre oluşturulabilir. Bu süreçte tüketiciler esnek ya da sabit kredi seçeneklerinden yararlanabilmektedir.

%2,57’lik faiz oranıyla 100 bin TL’lik taşıt kredisi alındığı zaman 48 ay vadede aylık ödeme miktarı 4,019 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 192,929 TL’ye denk gelecektir. Banka ile görüşme yaparken Finansbank taşıt kredisi faiz oranları ile beraber kredi taksit ücreti ile beraber yıllık toplam maliyet oranını göz önünde bulundurmanızda yarar var. Zaten banka yetkilileri bu süreçte tüm bilgileri sizlerle paylaşacak ve ödemeniz gereken toplam tutarları da net bir şekilde aktaracaktır. Bu süreçte bütçenize uygun vadede kredi alarak daha esnek ödeme planları oluşturabilirsiniz.