Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank, 12 Ekim 1953 tarihinde Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş. adıyla kurulmuştur. Ancak ilk dönemlerde Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu hizmeti bulunmamaktadır. Banka, Anadolu’da bulunan çok sayıda pancar kooperatifine üye çiftçinin birikimleriyle kurumuştur. Ana amacı, yerel kalkınmanın yarı sıra sürdürülebilir üretimi ve tarımsal sanayiyi desteklemektir. Bankanın kuruluş yeri Eskişehir’dedir. Bankanın Şekerbank adını alması, 1956 yılına dayanmaktadır. Bu yılda banka Ankara’ya taşınmıştır. Hisselerinin büyük bir kısmını 1997 yılında halka arz eden Şekerbank, 2004 yılında genel müdürlüğünü İstanbul’a taşınmıştır. Bankanın ülke genelinde biri gezici olmak üzere 273 şubesi, 2’si İstanbul 7’si Anadolu olmak üzere 9 adet bölge müdürlüğü ile bir yurt dışı temsilciliği vardır. Bankanın 71 il ile 97 ilçeye yayılan şubelerinin çoğunluğu uzun yıllardır aynı yerde hizmetini sürdürmektedir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu ortama aylık yüzde 2,47 faiz oranı ile sonuçlanmaktadır. Şekerbank, farklı seçeneklerde ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Bankanın sunduğu kredi seçenekleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Çocuk Eğitim Kredisi özelliklerinin en belirgin olanı, 48 aya varan vadelerle aylık yüzde 2,35 faizdir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Özellikleri

SMS Kredi özellikleri ise 3 ila 36 ay arasında vade seçeneklerinin sunulması, maksimum kredi tutarının 100 bin TL, aylık faizin yüzde 2,47 ve tahsis ücretinin 500 TL olmasıdır. Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu Şekerbank Özgür Kredi’ye de yapılabilir. Azami kredi tutarı 100 bin TL, faiz oranı 3 ile 36 ay vadeli aylık yüzde 2,39, tahsis ücreti de 500 TL’dir. Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu, profesyonel meslek gurupları için de özel olarak yapılabilir. Profesyonel Meslek Gruplarına Özel İhtiyaç Kredisi, hekimler, avukatlar, hakimler, savcılar, pilotlar, yardımcı pilotlar, notere özeldir. Profesyonel Meslek Gruplarına İhtiyaç Kredisi’nde maksimum kredi tutarı 100 bin TL’dir. Bu kredideki vade 3 ila 36 aydır ve aylık yüzde 2,47 faiz uygulanmaktadır. Kredi tahsis ücreti de 500 TL’dir.

Şekerbank Kamu Kredileri

Şekerbank ayrıca  kamu çalışanlarına özel olarak “Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi” adı altında da hizmet sunmaktadır. Bu kredi türünde maksimum kredi tutarı 50 bin TL’dir. Kredinin faiz oranı ise 3 ila 36 ay vadede yüzde 2,42’dir. tahsis ücreti ise 250 TL’dir. Şekerbank, 100 bin liraya kadar emeklilere de ihtiyaç kredisi vermektedir. Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’nde faiz oranı 3 ile 36 vadeli aylık yüzde 2,35’tir. Bu ihtiyaç kredisinde tahsis ücreti yoktur.

Şekerbank’ın sunduğu ihtiyaç kredileri arasında yer alan “Borç Transferi Kredisi”, başka bankalarda bulunan Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarının Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatılmasını sağlar. Bu sayede kişi, sadece Şekerbank’a ödeme yapar. Maksimum kredi tutarı ise 100 bin TL’dir. Bu kredinin faiz oranı ise 3 ila 36 arasındaki vadede aylık yüzde 2,42’dir. Tahsis ücreti ise 500 TL’dir.

Bireysel Finansman Kredisi ise 10 bin TL ve üzerindeki tüm bireysel ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Bu kredi TL olarak kullanılabilir ancak kredinin teminatı için başvuru sahibinin kayıtlı konutunun ipoteği alınır. Teminata alınan konutun değerinin yüzde 50’sine kadar kredi kullanılabilir. Bu kredinin kredi üst limiti 100 bin TL’dir. Faiz oranı ise 3 ila 36 ay vadeli aylık yüzde 2,35’tir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken gerekli belgelerin teslim edilmesine özen gösterilmelidir. Belgelerden birinin eksik olması durumunda ihtiyaç kredisinin alınamayacağı bilinmelidir. Şekerbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgelerin arasında başvuru sahibinin kimlik fotokopisinin yanı sıra başvuru sahibine ait ödemesi yapılmış fatura örneği, gelir belgesi, bordro ya da iş yeri antetli kağıdına yazılmış maaşın üzerinde haciz olmadığını gösterir gelir yazısı ve firmanın imza sirküleri, varsa ek gelirleriyle ve mal varlığını gösteren belgeler yer almaktadır.

Şekerbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank’ın ihtiyaç kredilerine farklı kanallar üzerinden başvurulur. Bu başvuru kanallarından birisi cep telefonudur. Şekerbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı, 1953’e mesaj yollayarak yapılır. Tüm GSM operatörlerinden KREDİ ve TC Kimlik Numarasını aralarında birer boşluk oluşturarak yazmak ve 1953 numarasına göndermek yeterlidir. Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu cevabı da yine cep telefonu aracılığı ile gelir.

Çocuk Eğitim Kredisi Nedir?

Bankanın ihtiyaç kredisi kapsamında çocuk eğitim kredisi sunduğu unutulmamalıdır. Avantajlı faiz oranlarının yanı sıra 60 aya varan vadeler ile Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Faiz oranları sabit olmakla beraber sadece 60 ay vadeli kredide yükselmektedir. En az 3 ay vadeli olarka alabileceğiniz bu kredinin bazı ek masrafları bulunmaktadır.

Çocuk Eğitim Kredisi Maliyet Tablosu

Şekerbank’ın sunduğu bu kredi için 10 bin TL ve 60 ay vade üzerinden bir hesaplama yaptığımızda aylık faiz oranının %2,35 olduğu görülmektedir. Aylık taksit tutarı 347 TL olmakla beraber 50 TL’lik kredi tahsis ücreti alınır. Vergile ve sigorta dahil olarak aylık 381 TL ödeme yaparak krediden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapmak için Şekerbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için 60 ay vadeye kadar alabileceğiniz SMS kredi, farklı faiz oranlarıyla sunulmaktadır. 3-48 ay vade için yüzde 2,39 üzerinden sunulan bu kredi, 49-60 ay vade için yüzde 2,44 olarak sunulur. 10 bin TL tutarındaki bir kredi için;

 • 60 ay vadede %2,44 faiz uygulanır.
 • 50 TL kredi tahsis ücreti alınır.
 • Vergi ve sigorta dahil aylık taksit tutarı 384 TL’dir.

Şekerbank Özgür Kredi ve Özellikleri

Özgür kredi tarifesi, Şekerbank’ın özel olarak sunduğu bir kredi türüdür. Bankacılık hizmetlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmak isteyenlerin başvurduğu bu kredi türünde faiz oranları değişkendir. Haliyle Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olanlar aşağıdaki bilgilere sahip olmalıdır;

 • 100 bin TL’lik kredide 3-36 ay vadede %2,29 faiz oranı vardır.
 • Aynı miktardaki kredinin 37-48 ay vadede %2,31 faiz oranı bulunmaktadır.
 • Yine 100 bin TL’de 49-60 ay vadelerde %2,41 faiz oranı söz konusudur.

Özgür kredinin üst limiti 100 bin TL’dir. Banka şubelerine giderek başvuru yapabilir ve uygunluğu durumunda gün içinde kredinizi alabilirsiniz.

Şekerbank Profesyonellere Özel Kredi ve Özellikleri

Bu kredide, profesyonel  meslek gruplarında çalışan hakim, pilot, savcı, diş hekimi, doktor ve noter gibi müşterilere özel faiz oranları sunulmaktadır. Faiz oranları 3 ile 48 ay arasında %2,32, 49 ile 60 ay vade arasında %2,42 olarak uygulanır.

Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Kamuda çalışan müşterileri için de özel kredi imkanı sunan Şekerbank bu konuda 50 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Vadeye göre değişen faiz oranları;

 • 3-48 ay vadede %2,27
 • 49-60 ay vadede %2,39 olarak belirlenmiştir.

10 bin TL’lik kamu kredisi için 60 ay vadede uygulanan yüzde 2,39’luk faiz oranıyla beraber aylık taksit tutarı 384 TL olacaktır.

Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekliler de Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. 100 bin TL’ye kadar sunulan bu kredideki faiz oranları da vadeye göre değişkenlik gösterir. Söz konusu faiz oranları;

 • 3 ile 24 ay vadede yüzde 2,18
 • 25 ile 48 ay vadede yüzde 2,21
 • 49 ile 60 ay vadede ise yüzde 2,32 olarak belirlenmiştir.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Farklı bankalara olan tüm borçlarınızı uygun faiz oranlarıyla Şekerbank’a taşıyabilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar olan borçlar için 3-48 ay vadede yüzde 2,33 faiz oranından yararlanabilirsiniz. 49-60 ay vadede ise yüze 2,38’lik faiz oranı bulunmaktadır.

Sonuç olarak Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken karşınıza pek çok alternatif çıkmaktadır. Ayrıca bireysel finansman kredisi ve arsa kredisi de bu alternatifler arasındaki yerini almıştır.