Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank kredi kartı, nakit ihtiyaçları için de kullanılabilen bir kredi kartıdır ve Şekerbank kredi kartı başvurusu yapıldığında bu avantajlı kartın kullanımı başlanabilir. Şekerbank kredi kartı için yapılan başvurular farklı kanallar üzerinden yapılır ve bankanın sunduğu farklı kredi kartlarına sahip olunabilir. SMS, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak Şekerbank kredi kartına sahip olunabilir. Şekerbank’ın kredi kartına başvuru yapmak için bankanın resmi internet sitesi ziyaret edilerek kredi kartı başvuru butonuna tıklamak yeterlidir. Sonrasında ekrana gelen yönergeler takip edilerek kredi kartı başvurusu tamamlanabilir. Banka, tüm alışverişler için taksit avantajı sunmaktadır. Ancak gıda ve akaryakıt sektöründe taksit uygulaması yasal olarak mümkün değildir.

Şekerbank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank kredi kart başvurusu nasıl yapılır denildiğinde birden fazla yol olduğu görülür.

Şeker Bonus, Bütçem Benim Bonus, Ücretsiz Şeker Kart ve Şekerbank’ın diğer kredi kartları için Şekerbank kredi kartı başvurusu, SMS, İnternet ve Telefon Bankacılığı ile yapılabilir. Bunların yanı sıra Şekerbank şubelerinden de kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür. SMS ile başvuru yaparken tüm operatörlerden BONUS yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numarası yazılıp 1953’e mesaj gönderilmelidir. Bütçem Benim Bonus Kart için 1953’e “BUTCEM” yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numarasını, Şeker Kart başvuruları için 1953’e “SEKERKART” yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numarası yazılıp gönderilmesi yeterlidir.

Bireysel İnternet şubesi müşterileri internet sitesindeki “Başvurular” menüsü altındaki “Şeker Bonus / Şeker Kart / Bütçem Benim Bonus” adımından kredi kartına başvurabilir. 0850 222 78 78 Sesli Yanıt Sistemi’nden müşteri temsilcisine Şekerbank kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Şekerbank Kredi Kartı Seçenekleri

Şekerbank kredi kartı seçenekleri, Şeker Bonus Kart, Memur-Sen Bonus Kart, Memleketim Bonus, Bütçem Benim Bonus Kart, Şeker Kart, Taraftar Kart ve Koop Kart Bonus olarak birden fazladır ve kredi kartı başvurusu bu kartların herhangi birine kolaylıkla yapılabilir.

Şekerbank Kredi Kartı Özellikleri

Şekerbank kredi kartı özellikleri birbirinden özel ve farklıdır. Şeker Bonus Kart, alışverişlerde yüzde 20’lere varan bonus kazandırır. Memur-Sen Bonus, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olan sendika üyesi memurlara Memur-Sen Ailem Kredi kartı ile bazı bankacılık hizmetlerinin ücretsiz olarak sunulmaktadır. Memleketim Bonus; TC uyruklu yurt dışında oturanlara özel olarak tasarlanmış bir kredi kartıdır. Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki alışverişlerden Bonus kazandıran bu kredi kartı, kazanılan Bonuslarla anlaşmalı olan üye işyerlerinde bedava alışveriş avantajı sunar. Çok sayıda ve farklı sektördeki Bonus üye işyerinde taksitli alışveriş avantajı sunan bu kredi kartı, yurt dışındaki ATM’lerden ücretsiz nakit avans çekme imkanı sağlamaktadır. Bütçem Benim Bonus Kart ile aylık ne kadar harcama yapılacağını kart kullanıcısı belirleyebilir. Aylık ödeme limiti sayesinde belirlenen limit dahilinde rahat alışveriş yapılabilir.

Şeker Kart ise kart aidatını ortadan kaldıran bir kredi kartıdır. Bu kart için Şekerbank kredi kartı başvurusu yapıldığında alışveriş, taksitli alışveriş, nakit avans ve taksitli nakit avans imkanları elde edilir. Şeker Kart ile faturalar ödenebilir, taksitlendirme yapılabilir. Taksitlendirme 100 TL ve üzerindeki tüm harcamalar için geçerlidir. Taraftar Kart, harcadıkça puan ve takıma kazandıran kredi kartıdır. Bu kart çeşitleri Boluspor Kart, Pazarspor Kart, Kartalspor Kart ve Alanyaspor Kart’tır.

Koop Kart üyesi olan kooperatiflerde geçen Koop Kart Bonus ile peşin ya da taksitli alışverişlerde kişiye özel indirim avantajından yararlanılır. Bu kart ile acil nakit ihtiyaçları  taksitli nakit avans ile karşılanabilir.

Şekerbank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Şekerbank’tan kredi kartı başvurusu yapılırken Şekerbank kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusu sorulmaktadır. Gecikme faizi, asgari ödeme tutarı yapılmamış ödemeler için uygulanmaktadır ve Şekerbank kredi kartı başvurusu yapılırken buna dikkat edilmelidir. Banka, asgari ödeme tutarı geciken ödemelerde aylık yüzde 2,75 oranında gecikme faizi uygulamaktadır.