Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Her geçen gün taşıt kredilerine olan ilgi artmaktadır. Bu konuda her bankanın hizmet verdiği de bilinmektedir. Tüketiciler genelde faiz oranlarının düşük olması halinde bu kredilerden faydalanmak ister. O halde Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları hakkında sizlerle paylaşacağımız tüm detaylı bilgilerin ardından başvuru yapabilir ve sahip olmak istediğiniz araca ulaşabilirsiniz. Tüketiciler Şekerbank aracılığı ile istediği aracı alabilmekte ve uygun faiz oranlarından yararlanabilmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Özellikleri

Bu kredide öncelikle 48 aya kadar vade bulunmaktadır. Teminat olarak ise sadece satın alınan aracın rehin tutulması yeterlidir. Ek olarak ikinci el taşıt almak isteyenler 15 yaşa kadar olan araçları kredilendirebilir. Ancak sıfır kilometre araç satın almak istediğinizde, nihai fatura değerinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70’i oranında kredi alma şansınız bulunmaktadır. 120 bin TL’den sonraki kısımlar için %50 oranında kredi alınabilir.

Şekerbank taşıt kredisinde kefil şartı yoktur. Bu yüzden pek çok tüketicinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları konusunda da yazımızın devamından ek bilgilere ulaşarak bankaya başvurabilirsiniz.

Şekerbank Araç Kredisi Faiz Oranları

Bankada 3-60 ay arası vadede %1,99 faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca KKDF %15, BSMV ise %5’dir. Kaskonun banka dışından yapılması halinde faiz oranına %0,05 eklenmektedir. Tahsis ücretindeki azami oran ise %0,5 olarak hesaplanır. Yıllık toplam maliyet bu süreçte %37,67 olmaktadır. O halde 60 ay vadeli 20 bin TL’lik krediye uygulanan faiz oranına %5 BSMV ve %15 KKDF dahil edilir ve 105 TL maliyet oranı tahsil edilir.

3-48 aya uygulanan faiz oranı ise %2,29’dur. Diğer vergiler de aynı oranda alınmaktadır. Buna ek olarak Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları düşük vadeli kredilerde daha azdır. 48 ay vadeli 40 bin TL’lik araç kredisinde aylık ödenecek miktar 1,510 TL olacaktır.

36 ay vadeli 10 bin TL’lik kredi kullanmak isteyen tüketiciler aylık 417 TL’lik ödemelerle taşıt kredisi alabilmektedir. Görüldüğü üzere Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları değişken olmakla beraber diğer bankalarla karşılaştırılarak rahatlıkla tercih edilebilir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Bankadan taşıt kredisi almak isteyen tüketiciler öncelikle banka şubelerine giderek görüşme yapmalıdır. Bu süreçte kullanılmak istenen taşıt kredisi tutarı belirlendikten sonra vade ve aylık taksit tutarına dikkat edilmelidir. Çünkü tamamen bütçeye uygun olarak alınması gereken bu kredilerin vadesinde ödenmesi gerekir. Şekerbank başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz doldurulmasından sonra talep edilen evrakları yeniden bankaya iletebilirsiniz. Son aşamada tarafınıza sunulan süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayarak krediyi alabilirsiniz.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Tüm kredilerde bazı başvuru evrakları talep edilmektedir. Öncelikle nüfus cüzdanı ve araç ruhsat fotokopisi ile beraber ikametgah belgesi ile gelir belgesini bankaya sunarak hizmet alabilirsiniz.

Gelir belgesi her bankada farklı şekillerde talep edilir. Bu kapsamda memurlar ve özel sektör çalışanları maaş bordrosu ile krediye başvurabilmektedir. Şirket ortakları ise imza sirküleri, oda kayıt belgesi, bilanço, güncel vergi levhası ve gelir tablosu ile kredi alabilmektedir. Öte yandan emekliler de bu krediye başvuru yapabilir. Sadece emekli aylık dökümü ile rahatlıkla kredi imkanlarından yararlanılabilir. Çiftçiler çiftçilik belgesi, gayrimenkul kira geliri olanlar ise tapu belgesi ile krediden rahatlıkla faydalanabilmektedir. Zaten Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları kontrol edildikten sonra hızlıca bu krediye başvuru yapılır ve gün içinde kredi teslimatı tamamlanır. Kredi notunun elbette uygun olması halinde her bankadan araç kredisi alınabileceği unutulmamalıdır.