Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Senetle kredi almak isteyen bireyler artık senetle kredi veren faktoring şirketleri ile iletişime geçmektedir. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Ekonomik durumlar nedeniyle faktoring şirketlerine başvuran tüketicilerin yanı sıra senetle para alınabilecek yerlerle ilgili de çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Nakit ihtiyacını karşılamak adına tercih edilen alternatiflerle ilgili yazımızın devamını takip etmeniz yeterli olacaktır. BDDK tarafından denetlenen bu şirketler, bankalardan kredi alamayan tüketiciler için uygun alternatiflerdir.

Faktoring Şirketlerden Senetle Kredi Almak

Ülkemizde faaliyet gösteren faktoring şirketlerin tamamı senetle kredi vermemektedir. Buna ek olarak taksitle kredi veren bu firmalara ulaşmak o kadar da kolay değildir. Çünkü ödeme güçlüğü çekecek olanların bu firmalarla iletişime geçmesinden sonra birçok konuda araştırma yapılır. Yani senetle kredi veren faktoring şirketleri tek kalemde kredi hizmeti sunmaz ve biraz zorlu bir sürecin ardından senetle elden taksitli kredi alınabilir.

Günümüzdeki faktoring şirketlerinin çalışma sistemi farklıdır. Bu nedenle imza sirküleri, vergi levhası ve kimlik gibi belgeleri yanınızda bulundurmalısınız. Elbette BDDK onaylı şirketlere ulaşmak için yazımızın devamındaki listeyi takip etmeniz yeterlidir.

Senetle Kredi Sunan Faktoring Şirketleri

BDDK tarafından denetlenen bu firmaların kendine ait kurumsal bir web sitesi bulunmaktadır. Bu yüzden dilerseniz önce web sitelerine ulaşarak konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca şirketlerin sizi tanıması amacıyla bireysel değil bir firma olarak faaliyet göstermeniz gerekiyor. Nakit yönetimi, alacak yönetimi ve tahsilat yönetimi olarak farklı şekillerde finansman sağlayan bu şirketler genelde tahsilat yöntemine başvurur.

Sizlerin bu konuda nakit yöntemini kullanmanız gerektiği unutulmamalıdır. Nakit yönetimi altında finansman alabilmek için senetle kredi veren faktoring şirketleri olarak aşağıdaki firmalara başvurabilirsiniz;

  • MNG Faktoring
  • TEB Faktoring
  • Fiba Faktoring
  • Garanti Faktoring
  • Halk Faktoring
  • ABC Faktoring
  • Arena Faktoring
  • TAM Faktoring

Banka Dışında Senetle Kredi Veren Firmalar

Daha önce bankalarla çalışmış ancak ödemede güçlük yaşayarak yasal takibe girmiş olan tüketiciler aynı zamanda bu tür firmalara başvurmaktadır. Yazımızın devamında önereceğimiz firmalara başvuruda bulunarak kredi taleplerinizi karşılayabilirsiniz. Elbette bu süreçte kredi notu düşük olanların daha zor bir aşamadan geçeceğini söylemek mümkün olacaktır.

Bireyler senetle kredi veren faktoring şirketleri dışında bazı firmalara başvurabilir. Bu firmalardan ilki, Koç Finans’tır. Koç Holding tarafından kurulan bu şirket, yasal olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Taşıt kredisi sunan bu firma sizlerden belge talep ederek nakit ihtiyacınızı karşılayabilir. Ek olarak senet karşılığında da faiz oranlarına göre hizmet almanız mümkündür. Yine de firmaların müşteri hizmetleriyle detaylı görüşerek kredi talebinde bulunmanız daha doğru olacaktır.

Senetle Kredi Veren İşletmeler

Büyük şirketler dışında da kredi talebinde bulunabileceğiniz bazı yerler bulunmaktadır. Elbette bunlar kuyumcular ve galericiler olabilir. Senet karşılığında borç para verebilen bu işletmeler yine güncel faiz oranlarına göre hareket edebilir. Fakat bu işlemlerin yasal olup olmama konusunda biraz riskli olacağını unutmayın.

Yasal ve güvenilir yöntemler her zaman acil nakit ihtiyacını karşılamak için ideal seçimler olacaktır. Bu nedenle galerici ya da kuyumculardan senetle alacağınız borçların yasal olmadığı bilinmelidir. O halde senetle kredi veren faktoring şirketleri bu konuda sizlere yardımcı olmaya devam edecektir. Bankalardan alamadığınız kredileri teminat göstererek faktoring şirketlerinden alabilirsiniz. Teminatın yanı sıra farklı belgelerin de bu aşamada sizden talep edileceği unutulmamalıdır. Ekonomik koşullar gereği faktoring şirketlerine kredi talebinde bulunan kişi sayısı da her geçen gün artmaya devam etmektedir.