Sermayesiz İş Yapmak İstiyorum

Sermayesiz işler aslında herkesin merak ettiği bir kategoridir. Bu anlamda bizler de sermayesiz iş yapmak istiyorum diyenler için birbirinden farklı tavsiyelerde bulunacağız. Aslında iş fikirlerine yönelik olarak yüzlerce bilgi tavsiye edilebilir. Ancak bunlar arasından mantıklı olanlarını seçmek her zaman önemlidir. Ülkemizdeki girişimcilerin sermaye konusunda bazı sıkıntılar yaşaması nedeniyle sermayesiz işlere yöneldiği bir gerçektir. Mantıklı yapılacak seçimler sonucunda güzel kazançlar da elde edilebilir. Yazımızın devamında bu işlerin hangileri olduğuna dair detaylı bilgiler aktarıyor olacağız.

Anketör Olmak

Herhangi bir sermayeye gerek duymadan günlük güzel kazançlar elde edebileceğiniz anketörlük işi için anket firmalarına ulaşmanız gerekiyor. Bu firmalar anket başına ödeme yaptığı için oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Günümüzdeki en kolay sektörlerden biri olduğu için tercih edildiğini söylemek doğru olacaktır.

Reklam Komisyonculuğu

Bazı işletmeler sadece reklamlarla büyük kitlelere ulaşabilmektedir. Ajansların yanı sıra TV’de, radyoda, dergilerde ve gazetelerde reklam başına komisyon alarak para kazanabilirsiniz. Elbette ilgili şirketleri araştırdıktan sonra finansal konularda da görüşme yapmanız gerekiyor. Ayrıca ikna kabiliyeti yüksek olanlar günlük olarak 5 reklam alarak %30 oranında komisyon kazanabilmektedir.

Tamircilik Yapmak

Yeteneğinize göre tamircilik yaparak para kazanabilirsiniz. Ayrıca sermayesiz iş yapmak istiyorum diyenlere önerilecek güzel bir iş fikri olan tamircilik için sadece bir tamir setine ihtiyacınız olacaktır. El emeği bir iş kolu olan tamircilikten, müşteri kitlenize büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca fiziksel bir tamirciliğin yanı sıra yazılımsal sorunlar için de çözüm üretebilirsiniz.

Stres Yönetim Hizmeti

Günümüz dünyasında her hastalığın başı olan stres ile mücadele için artık profesyonel kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kendinizi stres yönetimi alanında geliştirirseniz oldukça güzel işler çıkarabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda stres yönetimiyle ilgili kurslar düzenlenmektedir. Dernekler, odalar, belediyeler ve pek çok kurum bu konuda faaliyet gösteren kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle sermayesiz iş yapmak istiyorum konusunda bu seçeneğin çok daha mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Sigorta Komisyonculuğu

Sigorta sektörünün ciddi anlamda ivme kazandığı günümüzde sigorta komisyonculuğu yaparak gerçekten iyi kazanç elde edebilirsiniz. Yapılması gereken tek şey, iletişim kanallarını kullanarak sigorta işletmeleri adına insanlara yardımcı olmaktır. Bağlı olduğunuz sigorta firmasına götüreceğiniz müşteri kadar komisyon alabilirsiniz. Ayrıca bu işe başlamak isteyenler tek bir kategoride değil, ulaşım, deprem, araç ve konut gibi sigorta türlerinde de hizmet vermelidir.

Pilates ve Yoga Eğitmenliği

Ülkemizde pilates ya da yoga salonu açmak için anketör lisansına sahip olmanız gerekiyor. Yaklaşık 3 hafta süren eğitimler sonucunda lisansı alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte lisansınızı kiralamak isteyen işletmeler sizinle iletişime geçecektir.

İnstagram Yöneticiliği

Tüm dünyanın en çok tercih ettiği sosyal medya platformu olan İnstagram’da uzun zamandır e-ticaret yapılmaktadır. Her ürünün satın alınabildiği bir platform haline gelen İnstagram’da yöneticilik yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin, e-ticaret yapan bir sayfa ile iletişime geçerek, sayfadaki ürünlerin satışı için çalışmaya başlayabilirsiniz. Genelde komisyon şeklinde alınacak ücretlerle beraber ilerleyen zamanlarda kendi e-ticaret sayfanızı da açabilirsiniz. Aslında sermayesiz iş yapmak istiyorum araştırması yapan her birey mutlaka bu konuda bir adım atmalıdır.

Görüldüğü üzere sermayesiz iş fikirleri konusunda daha çok araştırma, daha çok bilgi demektir. Bizler bu konuda ihtiyacınız olan her bilgiyi sunmaya devam edeceğiz. Sizler de çalışmak istediğiniz alanda veya kendini geliştirmek istediğiniz kategoride gerekli aksiyonları almaya başlayabilirsiniz. Sermayesiz işler doğru zamanda yapıldığında gerçekten de güzel kazanç imkanı sunacak ve belki de kendi işinizin patronu olmanızı da sağlayacaktır.