Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar arasındaki rekabetten dolayı sigortasız bireylere kredi veren bankalar 2019 yılında etkin bir şekilde hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bu anlamda bankaların talep ettiği evrakları hazırlayarak rahatlıkla kredi çekilebilir. Ayrıca sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 yılında çok sayıda olmakla beraber serbest meslek sahipleri ve ev hanımları tarafından da ilgi görmektedir.

Sigortasız Kişilere Kredi

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre sigortasız işçi çalıştırmak büyük bir suçtur. Ancak mesleğine devam eden kişilerle beraber ev hanımları ve öğrenciler de bazen sigortasız olarak iş başı yapabilmektedir. Sigortasız yaşamını sürdüren bireyler tamda bu noktada kredi almak adına bazı bankalara başvurabilmektedir. Bankalar genelde sigorta şartı ile kredi vermektedir. Yine de düzenli geliri olan bireyler ve elbette bu durumu ispatlayabilen tüketiciler, bankalardan kredi almayı sürdürebilir.

Bu yazımızda sizlere sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 yılı için ne tür hizmetlerin sunulduğunu aktarıyor olacağız. Öte yandan bankalar arasında yaşanan rekabetler nedeniyle her bankanın kapsamlı bir şekilde hizmet verdiğini de söylemek doğru olacaktır.

Hangi Bankalar Sigortasız Kişilere Kredi Veriyor?

Sigortasız kişiler genelde emeklilerdir. Bu bireyler emekli olduktan sonra çoğu zaman ek iş yapmak durumundadır. Ayrıca sigorta primine de ihtiyaç duyulmadığı için aylık maaş kesintisi yaşamamak adına sigortasız çalışmayı tercih edebilirler. Bu kişilerin yanı sıra gündelik çalışan bireylerin bazıları maaş bordrosuna sahip olmamaktadır. İşte bu bireyler de sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 yılı için araştırma yapabilir. Özetle sigortasız krediler, sıraladığımız bu nedenlerden ötürü SGK güvencesi olmayan kişilerin ihtiyaçlarına yönelik sunulan bankacılık hizmetidir.

Denizbank Sigortasız Kredi

Denizbank, sigortasız kredi veren bankalar arasındadır. Ayrıca bu banka şuan için %2,99 faiz oranıyla hizmet sunmaktadır. Elbette belirli dönemlerde kredi faiz oranı değişebilmektedir. 25 bin TL’ye kadar kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Yüzde 2,14 faiz oranıyla hizmet veren bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. 48 ay vadeye kadar sigortasız kredi başvurusu yapabilir ve yine 25 bin TL’ye kadar kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Garanti sigortasız kredide herhangi bir gelir şartı da aranmamaktadır.

QNB Finansbank Sigortasız Kredi

Finansbank’ın enpara.com uygulamasıyla beraber sigortasız olarak kredi alınabilmektedir. Uzun bir süredir dijital bankacılık konusunda hizmet sunan ve ciddi bir kullanıcı kitlesi olan QNB Finansbank, 10 bin TL’ye kadar sigortasız kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Örneğin 10 bin TL’lik krediyi 12 ay vade ile aldığınızda %2,79 faiz oranıyla toplam 12 bin 307 TL’lik geri ödeme yapabilirsiniz. 24 ay vadede faiz oranı %2,82 olmakla beraber toplam geri ödeme 14 bin 763 TL olacaktır. 36 ay vadede ise faiz oranı %2,85’dir. Geri ödeme toplam miktarı ise 17 bin 538 TL’dir.

Odeabank Sigortasız Kredi

Sigortasız kişiler sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 yılı için Odeabank’a da başvurabilmektedir. Ancak bu bankadaki faiz oranları biraz yüksektir. %3,25 faiz oranıyla alabileceğiniz kredileri 36 ay vade ile geri ödeyebilirsiniz.

Sıraladığımız bu bankalara başvurarak kısa sürede kredi taleplerinizi karşılayabilirsiniz. Elbette bu süreçte bankalar birtakım şartlar aramaktadır. Emekli olup da düzenli maaş aldığını ispat edebilen tüketiciler rahatlıkla kredi alabilirken kefil aracılığıyla da kredi talepleri karşılanabilmektedir.

Sigortasız Kredi için Gerekli Belgeler

Sigortasız kişilerin kredi alması için ihtiyacı olan belgeler;

  • İkametgah adresi
  • Nüfus cüzdanı
  • Kira geliri olanlar için kontrat örneği
  • Emekli olanlar için emeklilik belgesi
  • Son 3 aya ait olan fatura şeklinde sıralanmaktadır.

Yapacağınız başvurularda ipotekle kefil kullanmak istemeniz durumunda tapu ve buna benzer belgelerin de bankalar tarafından talep edileceği unutulmamalıdır.