Tatil Kredisi Veren Bankalar

Yaz ayları yaklaşırken tatil planları yapılmakta, çoğu kişi tatil kredisi veren bankalar ile ilgili araştırma yapmaktadır. Özellikle yıl içinde tatil için yeterli tasarruf yapamayanlar, bankaların sunduğu tatil kredilerini araştırmakta ve en uygun tatil kredisini kullanarak keyifli bir zaman geçirmektedir. Bankalar da dönemsel olarak tatil kredisi kampanyası düzenlerken geri ödemeleri için de 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Tatil kredisi ihtiyaç kredisi paketi içinde yer almaktadır. Dolayısı ile tatil için mutlaka tatil kredisi alınmasına gerek yoktur. Her bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi kullanılarak tatil ödemesinin 36 ay vadeye yaymak söz konusudur. Tatil için yeterli birikimin olmaması durumunda tatil kredisi veren bankalar ile iletişim kurmakta yarar vardır. Tatil kredisi kullanırken bankaya tatile gidileceğinin kanıtlanması gerekli değildir. Kampanyanın adı tatil kredisidir ama gerçekte bu kredi bir ihtiyaç kredisidir.

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar

Tatil kredisini en uygun veren bankanın bulunması, hem faiz oranının hem de geri ödemede aylık taksitlerin daha düşük olması anlamına gelmektedir. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Türkiye İş Bankası, ICBC Turkey ve Fibabanka, tatil kredisi veren bankalar arasında uygun koşulları ile öne çıkmaktadır. Fibabanka, aylık yüzde 2.89 faiz oranı ile 36 aya kadar tatil kredisi vermekte, bankadan 20 bin TL’ye kadar tatil kredisi kullanılabilmektedir.

Tatil Kredisi için Gerekli Belgeler

Kredi başvurusu yapılırken nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgahı hazırlaması ve şubeye gitmesi şarttır. Vakıfbank, Jollytur arasında protokol imzalanmıştır. İmzalanan bu protokolle birlikte tatil masraflarını Jollytur aracılığıyla yapacak olanlar kredi kullanabilmektedir. Vakıfbank’ın bu kredi ürünü 3 bin TL ile sınırlıdır. Aylık yüzde 2,35 faiz uygulayan banka geri ödemelerin 36 kadar yayılmasını sağlamaktadır. 3 bin lirada yüksek kredi taleplerinde gelir belgesi ibraz edilmelidir. Ancak 3 bin TL’ye kadar olan kredi, Jollytur acenteleri aracılığıyla gelir belgesiz verilmektedir. Tatilini Jollytur aracılığıyla tatil istemeyenler ise Vakıfbank şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir.

Tatil kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tatil kredisi almak için öncelikle kredi notunun kötü olmaması gereklidir. Aksi takdirde kredi başvurusunun kabul edilmesi mümkün değildir. Tatil kredisi veren bankalar başvurularda gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikamet belgesi istemektedir. Ancak bankalar maaş müşterilerinden herhangi bir belge istememektedir. Halkbank, yüzde 2.32 faiz oranı ile tatil kredisi vermektedir. Halkbank’ın tatil kredisinin vadesi 36’dır. Ziraat Bankası da tatil kredisi veren bankalardan biridir. Bankanın tatil kredisi için uyguladığı aylık faiz oranı yüzde 2.35’tir. “Ziraat Kredi Paketi” olarak nitelendirilen bu kredi ürününde tüm tatil harcamalarının da karşılanması söz konusudur. Ziraat tatil kredisinden yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile başvuru yapılabilmektedir. Garanti Bankası’nın tatil kredisinde aylık faiz oranı yüzde 2,57 olarak belirlenmiştir. Kampanya harici dönemlerde faiz oranlarının biraz daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Tatil Kredisi Avantajlı mı?

Tatil kredisinin avantajlı olup olmadığı sıklıkla sorulan soruların arasında yer almaktadır. Tatil kredisi kampanyalı kredi modelidir ve bankalar kredi kampanyalarında faiz oranlarını indirmektedir. ING Bank tatil kredisi avantajlı kampanyalarla kullandırılmaktadır. Ancak tüm bankalardan farklı olarak aylık faiz oranı kişinin kredi notu ile ilintilidir. Kredi notu yüksek olan daha az faiz ödemektedir. Kredi notu en yüksek olanlar aylık yüzde 2,29 faiz oranı ile tatil kredisi kullanırken, kredi notu düşük olanlar daha yüksek faiz ödemektedir. Tatil kredisi veren bankalar, avantajlı kampanyalarını gerek internet sitelerinden gerekse medyadan duyurmaktadır.