TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Günümüzdeki pek çok tüketici TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerini kısa sürede tamamlayabilmektedir. Açılımı Türkiye Ekonomi Bankası olan bankanın çalışmaları da oldukça kapsamlıdır. Faaliyetlerine İzmit’te 1927 yılında başlayan TEB), kurulduğu yıldan beri şube ağını genişletmiştir. Banka, yatırım, leasing, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi farklı alanlarda aracılık çalışmalarını devam ettirmektedir. TEB, BNP Paribas ile stratejik ortaklık gerçekleştirmiştir. Bu ortaklığın ardından banka, sürdürdüğü kurumsal, ticari ve özel bankacılık uzmanlığını bireysel bankacılık, işletme bankacılığı ve KOBİ bankacılığı alanlarında sürdürmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken TEB ihtiyaç kredisi faiz oranlarının bilinmesinde yarar vardır. Banka ihtiyaç kredilerine aylık yüzde 1,99 faiz oranı uygulamaktadır. Alınabilecek ihtiyaç kredisi asgari bin TL, azami ise 30 bin TL’dir. Banka ihtiyaç kredisinde 36 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kredilerde kefil veya teminat istenmemektedir. Bankanın uyguladığı CEPTETEB, şubesiz bankacılık hizmeti vermektedir ve bu yöntemle daha avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu, faklı kanallardan yapılabilmektedir. Bunlardan birisi banka şubeleridir. En yakın banka şubesine gidilerek müşteri temsilcisi ile birebir görüşülebilmekte, ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

Onay alınmasının ardından gün içinde kredinin kullanılması mümkündür. Bir başka seçenek müşteri hizmetlerini aramaktır. TEB’in 444 0 666 numaralı müşteri hizmetleri aranarak telefon bankacılığını üzerinden ihtiyaç kredisi talebinde bulunmak söz konusudur. ATM’den de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. ATM’ler banka şubelerinden daha fazladır. Bu cihazlar nüfus yoğunluğuna sahip olan bölgelerde hizmet vermektedir. İhtiyaç kredisi talebi en yakın ATM’den yapılabilmektedir. Banka müşterisi olunması durumunda kredi talebi hızı bir şekilde onaylanmaktadır. İnternet üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için TEB internet sitesi ziyaret edilmelidir. CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvurusu da yapılabilmektedir. Bu, TEB’in mobil uygulamasıdır. CEPTETEB uygulaması aracılığı ile kredi başvuru yapıldığında çok kısa sürede onay verilmektedir. Kredi miktarı da hesaba yatmaktadır.

TEB İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Tüketiciler TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken birtakım evrakların sunulması gereklidir. Bunlardan birisi nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi, diğeri de gelir belgesi ya da maaş bordrosudur. İhtiyaç kredisine başvuran serbest meslek sahibi ya da işletme sahibi ise son 3 yıllık bilançonun yanı sıra vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi’ni teslim etmesi gerekirdir. Ücretli çalışanlar için, maaş bordrosunun antetli kağıtla teslim edilmesi durumunda firmanın imza sirkülerinin olması şarttır. Banka gerekli gördüğünde kefil ve ek belge isteyebilmektedir. Belgeler kefil için de geçerlidir. TEB’in ihtiyaç kredisini sorgulama adresi de bankanın web sayfası, çağrı merkezi ya da şubeleridir. Web sayfasındaki “Başvurum Nerede” menüsü üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunun takip edilmesi mümkündür. Kredi sonucu da internet üzerinden öğrenilebilmektedir. TEB, biriktiren kredi çeşidi de sunmaktadır. Bu kredi türünde, kullanılan kredinin taksitleri ödendikçe hesaba para yatmaktadır. Kredi borcu tamamlandığında ödenen dosya masraflarının da alınabilmesi söz konusudur. TEB PTT ile de işbirliği yapmıştır. Bu, emekliler için geçerlidir. Emekliler PTT şubelerinden başvuru yapabilmekte ve anında kredi kullanabilmektedir. Emekliler bin TL ile 30 bin TL arasında kredi kullanabilmektedir. Dosya masrafının da bulunmadığı bu ihtiyaç kredisinde 70 yaş sınırı vardır.

TEB SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB, SMS yolu ile de ihtiyaç kredisi vermektedir. “TEB SMS ile kredi veriyor mu?” sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Bunu için TEB’in cep şubesi kullanılmalıdır. Cep telefonundan TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için TC Kimlik Numarasının 4466’ya SMS yoluyla gönderilmelidir. Bunun yanı sıra banka ATM’lerinden veya 0850 200 0 666 numaradan da ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Masrafları

TEB bankasından kredi almak isteyen tüketiciler öncelikle TEB kredi hesaplama yapmalıdır. Bu süreçte vade gün sayılarına göre değişen aylık akdi faiz oranlarının mutlaka bilinmesi gerekir. Ayrıca her vade için farklı sigorta masrafları karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sürecinde mevcut bilgilerden yararlanmanız gerekir.

Öncelikle 10 bin TL için 3 ay vadeli ihtiyaç kredisindeki masraflar şu şekilde olacaktır;

 • Aylık akdi faiz oranı %1,99’dur
 • Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
 • Sigorta masrafı 70 TL’dir.
 • Efektif yıllık faiz oranı %32’dir.

9 ay vadeli TEB ihtiyaç kredisi masrafları;

 • Aylık akdi faiz oranı %2,15 olarak güncellenmiştir.
 • Kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır.
 • Sigorta masrafı 207 TL olarak tahsil edilir.
 • Yıllık maliyet oranı %35’dir.

12 ay vadeli TEB ihtiyaç kredisi masraflarına baktığımızda;

 • Aylık akdi faiz oranı %2,15’tir.
 • Kredi tahsis ücreti bulunmamakla beraber sigorta masrafı 220 TL’dir.
 • Yıllık maliyet oranı %35’dir.

TEB 24 – 60 Ay Vadeli Kredi Masrafları

10 bin TL’lik kredide 24, 36 ve 48 ay vadeli olarak TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınız zaman aynı şekilde kredi tahsis ücreti alınmayacaktır. Faiz oranı da sabit olarak %2,15 şeklindedir. Elbette bu oranlar belirli dönemlerde güncellenebilir. Sadece sigorta masrafı bu vadelerde değişkendir. 24 ay vadeli kredide sigorta masrafı 238 TL’dir. 36 ay vadeli kredide 333 TL ve 48 ay vadeli kredide ise 437 TL olarak tahsil edilmektedir. Son olarak 60 ay vadeli 10 bin TL’lik kredide aylık akdi faiz oranı %2,60 olmakla beraber sigorta masrafı 564 TL’dir. Yıllık maliyet oranı da yüzde 44,5 olarak belirlenmiştir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Tahsis ücreti olmadan başvuru yapılabilecek CEPTETEB ihtiyaç kredisi, CEPTETEB mobil uygulama üzerinden tamamlanmaktadır. Bu kredi ile 3 aydan 60 aya kadar vadelendirme söz konusudur. Yıllık maliyet oranı %32 ile %44 arasında olan CEPTETEB ihtiyaç kredisi için doldurmanız gereken bilgiler;

 • Çalışma, adres ve gelir bilgileri
 • Kimlik bilgilleri
 • Ziyaret adresi
 • Ürün bilgileri
 • Kredi bilgileri şeklindedir.

Acil ihtiyaçlar için sunulan CEPTETEB kredisinde 30 bin TL’ye kadar başvuru imkanı bulunmaktadır. Başvurunun yapılmasının ardından hızlıca yanıt alabileceğini bu kredideki faiz oranları aşağıdaki gibidir;

 • 3 ay vadeli kredide %1,99
 • 9 ay vadeli kredide %2,15
 • 12, 24, 36 ve 48 ay vadeli kredide %2,15
 • 60 ay vadeli kredide ise %2,60

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Kullanım Koşulları

3 aydan 60 ay vadeye kadar başvuru yapılabilen CEPTETEB ihtiyaç kredisinde minimum kredi miktarı 1000 TL’dir. Maksimum miktar ise 30 bin TL’dir. 18-65 yaş aralığında olan tüketicilerin başvuru yapabileceği bu kredide elbette kredi puanı önemlidir. Ayrıca TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken aylık eşit taksitler halinde ödeme yapabileceğinizi de unutmayın.

Söz konusu kredide teminat veya kefil şartı bulunmamaktadır. Bankanın tüketicilerden tek beklentisi, her ay zamanında ödeme yapılmasıdır. Taksit ödemeleri TEB ATM’leri, CEPTETEB mobil şube ve CEPTETEB internet şubesi üzerinden yapılabilir.

Her kredide olduğu gibi TEB kredilerinde de faiz oranları değişkendir. Bu nedenle güncel olarak takip edilmelidir. Sitemizde TEB Bankasına ait olan tüm krediler hakkında bilgiler detaylı olarak paylaşılmıştır. Bu yüzden hangi banka olursa olsun mevcut bilgileri rahatlıkla sitemizden kontrol edebilir ve başvuru yöntemleri hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.