TEB Kredi Kartı Başvurusu

TEB kredi kartı ile bonus üyesi olan iş yerlerinden 9 taksit avantajı ile alışveriş yapılabilmektedir ve TEB kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra bu imkan elde edilmektedir. TEB kredi kartında alışveriş esnasında taksitlendirme yapılabildiği gibi tek seferlik çekimin ardından sonradan taksitlendirme de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra taksit erteleme seçeneği de TEB kredi kartının avantajları arasındadır. Bunların yanı sıra TEB kredi kartı ile limit kadar nakit avans çekilebilmektedir. Kredi kart limiti ise kredi kartı kullanıcısına göre farklı olmaktadır. TEB kredi kartı Bonus özelliğine sahip bir karttır ve Bonus üyesi iş yerlerinde geçerlidir. Bonus logosunun olduğu tüm merkezlerde taksitli alışveriş yapılabilir. Ancak taksit avantajı gıda ve akaryakıt alışverişlerinde geçerli değildir.

TEB Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB kredi kartı başvurusu nasıl yapılır denildiğinde farklı kanallardan yapıldığı ortaya çıkmaktadır. Yapılan TEB kredi kartı başvurusu yöntemlerinden birisi banka şubelerinden başvurudur. TEB’in şubelerinden birine gidilerek kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bir başka yöntem de müşteri hizmetlerinden başvurudur. Bunun için 0850 222 09 29 numaralı TEB müşteri hizmetleri aranmalıdır. SMS ile başvurusu da bir başka seçenektir. Ancak SMS başvurusu “Yıldız Priority Kart” için geçerlidir. Bu kart için “YILDIZ” yazdıktan sonra 4663’e mesaj yollamak yeterlidir. ATM’lerden de kredi kartı başvurusu yapılabilir.

TEB Kredi Kartı Seçenekleri

TEB kredi kartı seçenekleri birden fazladır ve herhangi biri için TEB kredi kartı başvurusu yapılabilir. TEB kredi kartları; TEB Bonus Card, TEB She Card, CEPTETEB Kredi Kartı, TEB Platinum Card, TEB Yıldız Priority Card, TEB Özel World Elite Card ve TEB Sade Kart’tır.

TEB Kredi Kartı Özellikleri

TEB kredi kartı özellikleri arasında Bonus gelmektedir. Bu kartla harcarken bonus kazanılabilmekte ve taksitli alışveriş avantajı elde edilmektedir. Bu kart ile hafta içi toplamda 100 TL harcandığında hafta sonu yapılacak sinema ve tiyatro harcamalarına yüzde 50 indirim avantajı sunulmaktadır.

  • TEB She Card da Bonus Card’ın özelliklerine sahiptir. 200 TL ve üzerindeki giyim ve kozmetik harcamalarında yüzde 5 ekstra bonus avantajı, kuaför, cilt bakımı ve sağlık harcamalarında 3 taksit imkanı elde edilir.
  • Kuaför, cilt bakımı ve sağlık harcamalarındaki avantajdan yararlanmak için harcama öncesinde bir kez olmak üzere “BAKIM” yazıldıktan sonra bir boşluk bırakıp kredi kartının son 4 hanesinin 4616’ya SMS olarak gönderilmesi yeterlidir.
  • CEPTETEB Kredi Kartı, kişiye özel avantajlar sunmaktadır. Bu kart ile uygun faiz oranlarıyla taksitli ya da tek çekim nakit avans kullanılabilir.
  • TEB Platinum Card restoran harcamalarına yüzde 10, yurt içi ve yurt dışındaki tüm restoranlarda yapılacak 150 TL ve üzeri olan harcamalarda, ayda 75 TL’ye varan yüzde 10 ekstra bonus kazanılabilir.

TEB Yıldız Priority Card ise en yaratıcı kredi kartı olarak adlandırılmıştır. Bu kart ile restoran harcamalarında yüzde 10 ekstra bonusun yanı sıra ücretsiz motovale hizmeti, bonusların uçuş mili olarak kullanılması, seyahatlere 3 kat bonus, havalimanı otoparklarında yüzde 50 oranında indirim, ücretsiz transfer hizmeti avantajlarından yararlanılabilir. Bu karda TEB kredi kartı başvurusu yapıldığında İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara’da ücretsiz transfer hizmeti ayrıcalığı kullanılabilir. Bu ayrıcalıktan yararlanmak için kullanım tarihinden önceki son ekstre tutarının minimum 2 TL olması yeterlidir.

TEB Özel World Elite Card, yurt içi ve yurt dışındaki otel ve restoran harcamalarında yüzde 10 indirim fırsatı yakalanır. TEB Sade Kart ise yıllık aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Mastercard logosu bulunan TEB Sade Kart yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde kullanılabilir. TEB Sade Kart’ın yalnızca peşin ödeme yapma özelliği vardır. 100 TL ve üzerindeki peşin harcamalar faizi karşılığında 3, 6, 9 ya da 12 taksitle ödenebilir veya 30, 60 ve 90 gün ötelenebilir. TEB Sade Kart ile hafta içi toplamda 100 TL harcama yapıldığında hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde yüzde 50 oranında indirim kazanılır.

TEB Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

TEB kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusu, TEB kredi kartı başvurusu yapılmadan sorulmalıdır. TEB kredi kartının alışveriş faiz oranı yüzde 2.25, alışveriş gecikme faiz oranı ise yüzde 2.75’tir. Limit aşım faiz oranı ve nakit avans faiz oranının yüzde 2.25 olduğu TEB kredi kartında nakit avans gecikme faiz oranı ise yüzde 2.75 olarak belirlenmiştir.