Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019

Traktör kredisi, çiftçiler için sunulan bir bankacılık hizmetidir. Tarımla uğraşanlara özel olarak sunulan bu krediyle ilgitli traktör kredisi veren bankalar konusu sıklıkla araştırılmaktadır. Ayrıca birçok çifti faizsiz traktör kredisi konusunda hizmet alıp alamayacağını merak etmektedir. Tamda bu noktada sizlerle paylaşacağımız banka listesinin hangi şartlara göre kredi verdiğini de bu şekilde öğrenerek başvuru yapabilirsiniz. Ek olarak bu kredilerin vade gün sayıları 72 aya çıkarıldığı için ikinci el traktör kredisi veren bankalar konusunda farklı alternatifler de sunulmaya başlanmıştır.

Ziraat Bankası

3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme koşuluyla traktör kredisi veren bankalar arasında yerini alan Ziraat Bankası, değişken faiz oranlarıyla hizmet sunmaktadır. Ayrıca bu bankanın yatırım amaçlı olarak pek çok tarımsal faaliyeti desteklediği de bilinmektedir. Zaten tarımsal mekanizasyon araçları için yatırım kredisi veren bankanın ayrıca kanatlı üretim ile küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gibi alanlarda da kredi imkanı tanıdığı bilinmektedir. Detaylı bilgiler ve faiz oranları için banka şubelerine başvurmanız yeterlidir.

Denizbank

Tarımsal işletmelerin faaliyetlerini yerine getirebilmesi amacıyla sunulan traktör kredisi, Denizbank tarafından da verilmektedir. ikinci el araçlar için kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi alabilirken aynı zamanda ekipman kredilerinden de yararlanabilirsiniz. 60 ay vadeli bu kredide tarımsal ekipman alımları için de başvuru yapabilirsiniz.

Akbank

Sıfır ya da ikinci el traktör alımları için finansman desteği sunan Akbank, bankayla anlaşmalı markalardan yapılacak alımlar için faiz oranlarını düşürmektedir. Sıfır kilometre traktör için proforma fatura tutarının yüzde 80’ine kadar kredi alabilirsiniz. İkinci el traktörler için ise kasko tutarının %60’ına kadar kredi alınabilir. Vade gün sayısı ise 60 aydır.

TEB

Yatırım kredileri kapsamında sunulan bu krediden yararlanmak için TEB şubelerine gidebilirsiniz. Sıfır veya ikinci el traktör alımları için kredi veren TEB, esnek ödemeli ve 60 ay vadeli olarak hizmet sunmaktadır.

İş Bankası

Tarımsal faaliyetleri her zaman destekleyen İş Bankası, 48 aya varan vadelerle traktör kredisi veren bankalar arasındaki yerini almıştır. Yapılan güncelleme ile 60 ay vadeye kadar da sıfır veya 5 yaşa kadar olan traktör alımları için de başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank

İkinci el traktör alımlarının yanı sıra sıfır km traktör alımı için çiftçilere destek sunan Şekerbank, tarım sektöründe faaliyet gösteren tüzel kişilere hizmet vermektedir. Detaylı bilgiler için en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz yeterlidir.

Yapı Kredi

Tarım sektöründe yer alan çiftçilere ikinci el ve sıfır km traktör destek kredisi sunan Yapı Kredi, 60 ay vadeli hizmet vermektedir. Ayrıca ödemeleri 1, 3, 6 ve 12 ayda bir eşit taksitler halinde yapabilirsiniz.

Vakıfbank

Fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi alabileceğiniz Vakıfbank’ta da ikinci el ya da sıfır km traktör sahibi olabilirsiniz. Üstelik geri ödeme koşulları da esnek olarak sunulmaktadır.

QNB Finansbank

Günümüzde traktör kredisi veren bankalar arasında yerini alan Finansbank, pikap ve traktör desteği vermektedir. Bu sayede tarımsal işletmeler için ihtiyaçlarınızı uzun vadeli olarak karşılayabilirsiniz.

Traktör Kredisi Başvuru Belgeleri

Bu krediden faydalanmak isteyen çiftçiler ÇKS belgesi başta olmak üzere kimlik fotokopisi, proforma fatura ve tarla tapularıyla yukarıda sıraladığımız bankalara başvuru yapabilir. Başvuru sürecinde ayrıca tarım kredilerinden faydalanmak için de bankalardan bilgi alabilirsiniz. Genelde düşük faizli olan bu kredi türüne ek olarak bazı belgeler de sizden talep edilebilir. Alternatif bilgileri Tarım ve Kredi Kooperatiflerinin yanı sıra KOSGEB üzerinden de alabilirsiniz. Çünkü bu kurumlar yılın belirli dönemlerinde çiftçiyi desteklemek için traktör kredisi veren bankalar ile anlaşma yaparak tarım kredisi veren bankalar üzerinden faaliyet göstermektedir.