Türk Telekom Faturalı Hatta Nasıl Kredi Alınır?

Türk Telekom AVEA ile birleşmiş ve artık operatör olarak da hizmet vermeye başlamıştır. Haliyle her tüketici de Türk Telekom faturalı hatta kredi nasıl alınır sorusunun yanıtlarını aramaya başlamıştır. Tüm operatörler faturalı hatta kredi hizmeti sunarak acil nakit ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu durumla birlikte kredi alabilmek için bazı şartların da yerine getiriliyor olması gerekir. Yazımızın devamında hem kredi şartlarını hem de yapılması gerekenleri detaylı olarak paylaşıyor olacağız.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat kullanıcıları, tercih ettiği operatörden cihaz kampanyasına dahil olarak cihaz satın alabilmektedir. Bu cihazı farklı bir yerde satışa sunarak kredi ihtiyacı karşılanır. Günümüzde bu işleme faturalı hatta kredi adı veriliyor. Bu süreçte operatörün sunduğu taksit imkanıyla beraber faturanıza her ay yansıtılacak tutarın zamanında ödenmesi gerekmektedir. Elbette söz konusu tutarı ödenmemesi halinde yasal takip süreçlerinin uygulandığı unutulmamalıdır.

Son zamanlarda Türk Telekom faturalı hatta kredi konusu da araştırılmaya başlanmıştır. Çünkü Türk Telekom birçok cihaz üzerinden kampanya sunmuş ve tüketicilerin dikkatini çekmiştir. Kampanya şartlarını sağlayan her tüketici rahatlıkla bayilere giderek hizmet alabiliyor. Bu hizmet sırasında aylık ödenecek tutarlar da yine tüketiciler tarafından belirleniyor. Özet olarak satın alınacak cihazı ödeyecek aylık bütçeye sahip olmanız, faturalı hatta kredi almanız için yeterli olmaktadır.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Ülkemizde 30 milyondan fazla müşterisi bulunan Türk Telekom, krediyle cep telefonu almak isteyenlere özel hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda cihaz alınıp kullanılacağı gibi krediye çevrilerek satışa çıkarılabilir. Fakat başvuru sürecinde bankaların sunduğu kredi hizmetiyle bu işlemlerin farklı olduğu unutulmamalıdır. Sadece Türk Telekom bayilerinde yer alan cep telefonları için faturalı hattınız üzerine kredi alabilirsiniz.

Başvuru sürecinde bayilere giderek mevcut faturalı hat üzerinden cep telefonu almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri yetkilileri bu süreçte faturalı hattınızın detaylı incelemesini tamamlar. Yani cihaz alıp alamayacağınızı kontrol eder. Genelde 6-12 aylık vade seçenekleriyle bayide bulunan cep telefonlarından birine sahip olabilirsiniz.

Yapılacak işlemler sadece operatörün yetkili bayilerinde tamamlanmalıdır. Sadece hat sahibinin yararlanabileceği bu işlemde yine hat sahibinin kimlik bilgileri gerekmektedir. Bu yüzden T.C. kimlik belgesi ile anlık başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda bu konuyla ilgili dolandırıcılık faaliyetleri yürüten kişi ya da sahte kurumlar tespit edilmiştir. O nedenle internet üzerinden faturalı hatlara kredi verildiğine dair çıkan reklamlara itibar edilmemelidir.

Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?

Avantajlı operatörlerden biri haline gelen Türk Telekom, almak istediğiniz cihazın özellikleriyle beraber hat sahibinin fatura ödemelerini inceleyerek hizmet sunmaktadır. Bu yüzden Türk Telekom faturalı hatta kredi nasıl alınır konusunda yapacağınız işlemler son derece basittir. Mevcutta kullandığınız en az 6 aylık faturalı hat ile beraber bayiye giderek başvuru yapabilirsiniz. Yetkililer mevcut hattınızdaki aylık fatura ödemelerinin düzenli olup olmadığına bakarak aynı gün içinde tarafınıza bilgi vermektedir.

En az 6 aylık kullanım aslında her operatörde geçerlidir. Bu kapsamda cihaz almaya uygun olan faturalı hatlar için sunulabilecek cihazlar tüketicilere bildirilir. Sizler de bu süreçte hangi cihazı almak istediğinize karar verebilirsiniz. Eğer acili nakit ihtiyacını karşılamak için bu cihazlardan yararlanmak istiyorsanız yüksek tutarlı bir telefon almanızda fayda var. Ancak yüksek tutarlı cihazın ödeme planında da aylık olarak taksit ödemesi yapmak durumundasınız. Bu nedenle Türk Telekom faturalı hatta kredi almak isteyenler 12 ay vadeye kadar taksit seçeneği belirleyerek düzenli ödeme yapmalıdır. Bu vade bazı durumlarda 24 aya kadar çıkabilmektedir.