Turkcell Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan farklı nedenlerden dolayı kredi alamayan tüketiciler faturalı hatlar üzerinden kredi seçeneğini kullanmaktadır. Acil nakit ihtiyacını karşılamak için cihaz alımı yaparak satışını gerçekleştirebilir ve bu sayede kredi çekebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Turkcell faturalı hatta nasıl kredi alınır sorusuyla ilgili detaylar paylaşıyor olacağız. Ayrıca faturalı hatta kredi almanın ne kadar mantıklı olup olmadığını da aktarmaya çalışacağız.

Faturalı Hatta Kredi Almak

Bankalar, kredi notu düşük olan tüketicilere kredi vermemektedir. Krediyle beraber düşük limitli kredi kartı gibi hizmetler de sunmamaktadır. Bu durumda operatörlerinin kapısını çalan tüketiciler rahatlıkla işlem yapabilmektedir. Ayrıca akıllı telefonların günümüzde ne kadar çok kullanıldığını ve finansal açıdan ciddi sermaye olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden her tüketici tercih ettiği operatöre giderek akıllı telefon alabilmektedir. Ancak bu işlemden yararlanmak için de bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Faturalı Hatta Kredi Almak Mantıklı mı?

Faturalı hatlar için sunulan kredi seçeneklerinden faydalanmak elbette mantıklıdır. Çünkü bankalardan alınamayan hizmet anlık olarak operatörlerden sağlanabilir. Bu konuda Turkcell faturalı hatta nasıl kredi alınır hakkında sizlerle paylaşacağımız bilgilere istinaden kredi alabilirsiniz. Zaten diğer operatörler de cep telefonuna kredi imkanı sunarak tüketicilere yardımcı olmaktadır. Yapılması gereken tek şey, kullandığınız operatörün cep merkezini ziyaret etmektir. Bunun dışında gerekli incelemeler, müşteri yetkilileri tarafından sağlanacak ve tarafınıza bilgi geçilecektir.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Almak

Turkcell kullanıcıları faturalı hatta kredi almak için bir Turkcell şubesine gitmelidir. Burada satın alınmak istenen cep telefonu seçilerek gerekli taahhütler verilir. Fakat Turkcell faturalı hatta nasıl kredi alınır konusunda uyum sağlanması gereken şartlar vardır. Öncelikle nüfus cüzdanı ile yapacağınız başvurularda aranan şartlar aşağıdaki gibidir;

  • Kullanılan hattın faturalı olması gerekir.
  • Faturalı hattın 6 ay boyunca kullanılması önemlidir.
  • 6 aylık kullanım sürecinde borçların gecikmemiş olması gerekir. Yani ödemelerin eksiksiz ve düzenli olarak yapılmış olma şartı bulunmaktadır.

Bu şartları sağlayan her tüketici rahatlıkla operatörden cihaz kampanyasına giriş sağlar. Daha sonra satın aldığı cihazı az bir farkla satışa sunabilir.

Daha önceleri Turkcell operatörü, biriktirilen puanlar sayesinde cep telefonu kampanyası düzenlemiştir. Ancak günümüzde böyle bir uygulama olmadığı için tüketiciler cihaz kampanyasına dahil olarak satın aldığı cihazı satabilmektedir. Son zamanlarda tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları için değerlendirdiği bu imkan ile beraber komisyon ödemeden işlem yapılabilir.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Alırken Komisyon Ödenir mi?

Faturalı hatlar üzerinden kredi alırken artık komisyon da faturaya eklenmektedir. Yani satın alınacak cihazın standart fiyatına ek olarak 100 ya da 200 TL olacak şekilde faturaya yansıtılan miktarın kabul edilmesi gerekiyor. Bu rakam cihazdan cihaza değişiklik göstermektedir. Öte yandan Turkcell faturalı hatta nasıl kredi alınır konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer durum, ödemelerin vadesidir. Genelde 24 ay vade ile sunulan bu kredilerde yaşanacak gecikmeler, tüketicinin yasal takibe alınmasına neden olabilir. Yani bankaların uyguladığı süreç cihaz kampanyaları için de geçerlidir.

Turkcell operatörü sunduğu bu imkanla beraber tüketicilerine bir nevi kredi şansı tanımaktadır. Alım ve satım işlemlerinde bazen küçük miktarlarda zarar edilebilir. Bu zarar durumu tamamen komisyon ücretinden kaynaklıdır. Ayrıca satışını yapacağınız cihazın hiçbir şekilde kullanılmaması önemlidir. Bu sayede daha az zarar ederek cihazı satabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Son zamanlarda bu hizmetlerden yararlanan tüketici sayısı artmaya başlamıştır. Haliyle Turkcell faturalı hatta kredi ile beraber diğer operatörler için de aynı araştırmalar yapılmakta ve hizmet alınmaktadır.