Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans, 2005 yılında kurulmuştur ve kurulduğu tarihten beri Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu uygun koşullarda yapılmaktadır. Bankanın ana ortağı, yüzde 67,03’lük hisse ile The National Commercial Bank’tır. Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye’deki köklü katılım bankaları arasındadır. Türkiye Finans, yüzde 100 yerli sermayeli ilk özel finans kurumu olarak kurulmuştur. Banka, 1991 yılında kurulan Anadolu Finans’ın yanı sıra 1985 ila 2001 yılları arasında Faisal Finans Kurumu ismiyle katılım bankacılığı faaliyeti yapan Family Finans’ın 2005’te güçlerini bir araya getirmesi ile kurulmuştur. Bankanın Ar-Ge merkezi, 21 Şubat 2017 yılında kurulmuştur. Katılım bankası, bankacılık sektöründe yerinde Ar-Ge Merkezine sahip olan üçüncü banka olmuştur. Banka, 2017’de 3.5 milyar TL’lik Kredi Garanti Fonu destekli fon kullandırımıyla Türkiye’deki katılım bankaları arasında birinci sırayı almıştır.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken uygulanan faiz oranları da uygun koşullardadır. Türkiye Finans ihtiyaç kredisi faiz oranları, genel ihtiyaç finansmanı şeklinde şu şekildedir:

Genel olarak Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu kanalları ise Türkiye Finans şubeleri, ATM’ler ve SMS şubeleridir. İhtiyaç finansmanı başvurusu, en yakın şube ve ATM cihazlarından yapılır. 

Katılım Bankası Hizmetleri

Türkiye Finans Katılım Bankası, farklı ihtiyaç finansman avantajları sunmaktadır. Dert çözen finansman, Hac ve Umre finansmanı, imar barışı finansmanı, yurt içi ve yurt dışı eğitim finansmanı, evlilik finansmanı, enerji verimliliği finansmanı, İzoder enerji verimliliği finansmanı, konut tamamlama finansmanı, konut geliştirme finansmanı, devre mülk finansmanı, devre tatil finansmanı, sağlık finansmanı, tekne finansmanı, kombi ve tesisat finansmanı, peşin kira finansmanı, ihtiyaç finansmanı seçenekleridir. Banka ayrıca taşıt finansmanı, konut finansmanı, arsa finansmanı ve iş yeri finansmanı desteği de vermektedir.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken bazı belgelerin bulundurulması gereklidir. Türkiye Finans ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, gelir belgesi ya da maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yılın vergi levhasının yanı sıra onaylanmış bilanço, gelir tabloları, mizan, şirket imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık hissesini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi, finansmana konu ürünün proforma faturasıdır. Ücretli çalışanlar ise maaş bordrosunu antetli kağıt ile bildirmeli ve çalışılan iş yerinin firmanın imza sirküleri beyanını sunmalıdır. Bankanın gerekli görmesi halinde kefil ve ek belge isteme hakkına sahip olduğu bilinmelidir. Kefil için de aynı belgeler istenmektedir.

Türkiye Finans SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans’ın ihtiyaç kredisine SMS ile başvuru yapılabilir. SMS ile yapılan başvuru, “Türkiye Finans SMS Şubesi” üzerinden yapılır. Cep telefonunu kısa mesaj (SMS) özelliği kullanılarak kredi başvurusu yapılması söz konusudur. SMS ile Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 2442’ye kısa mesaj atılması yeterlidir. Türkiye Finans SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilen cevap, cep telefon numarasının sisteme kayıtlı olması ve Türkiye Finans internet şubesi kullanıcısı olunmasıdır.

SMS Şubesi Nasıl Kullanılır?

SMS Şubesi kullanımı, Türkiye Finans İnternet Şubesi üzerinden ya da 0850 222 22 44 Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri ile aktif hale getirilebilir. İhtiyaç finansmanından yararlanmak için yapılan işlemin adı yazılarak 2442 numarasına kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Sorgulama ve bilgi alma taleplerine ait mesajlara da yine SMS olarak cevap verilir. SMS Şube ile haftanın her günü 24 saat süresince sorgulama yapılabilir. İşlem limitleri günlüktür. Türkiye Finans SMS Şubesi’nde yapılan tüm işlemler ücretsiz olmakla birlikte SMS gönderimleri GSM operatörü tarafından kullanılan olduğunuz tarifeye göre 1 SMS bedeli ile ücretlendirilir. Türkiye Finans’ın gönderdiği mesajlar için herhangi bir ücret yoktur.

İhtiyaç Finansmanı

Katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bu bankada başvuru süreci hızlı ve kolaydır. Kar oranı vadelere göre değişen bu finansmanda aylık toplam maliyet de değişkendir. Başvuru için ihtiyacınız olan belgeler;

  • Pasaport, ehliyet ya da nüfus cüzdanı
  • Maaş bordrosu ve gelir belgesi
  • Finansmana konu olan ürünün proforma faturası şeklindedir.

İhtiyaç finansmanı için işletme sahipleri ve serbest meslek sahiplerinin hazırlayacağı belgeler; Gelir tablosu, son yıla ait olan vergi levhası ve onaylı bilanço ile Ticaret Sicil Gazetesi olarak sıralanır.

İhtiyaç Finansmanında Maliyet Tablosu

12 ay vadeli ihtiyaç finansmanında kar oranı yüzde 1,84’tür. 24 ay vadeli finansmanlarda ise %1,85’tir. Diğer kar oranları;

  • 36 ay vadeli – yüzde 1,86
  • 48 ay vadeli – yüzde 2,01
  • 60 ay vadeli – yüzde 2,04 şeklindedir.

Bu oranların belirli dönemlerde değişken olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca ödeme tablosunda yasal vergiler, toplam komisyon tutarına dahildir. Buna ek olarak bankanın sizlerle paylaşacağı maliyet tablosunda yer alan kar oranları, otomatik ödeme talimatı, ferdi güvence sigortası ve yedek hesap başvurusunun alınmasıyla beraber uygulanır. Yani bu hizmetler Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken zorunlu olarak kullandırılır. En çok vade 60 ay olmakla beraber tahsis ücreti, finansman miktarının binde 5’i kadardır. Yıllık ve aylık maliyetlere ise yasal vergiler dahil edilerek tarafınıza sunulur.

İşyeri ve Arsa Finansmanı Maliyet Tablosu

Yatırım amaçlı iş yeri satın almak isteyenler için sunulan iş yeri finansmanında yine değişken kar oranları uygulanmaktadır. 12 aydan 84 ay vadeye kadar alınabilen bu finansmanda tahsis ücreti de değişmektedir. O halde iş yeri finansman maliyetleri şu şekilde sıralanabilir;

  • 12-24-36 ay vadedeki kar oranı – %1,74
  • 48 ay vadedeki kar oranı – %1,89
  • 60 ay vadedeki kar oranı – %1,90
  • 72-84 ay vadedeki kar oranı – %2,18

Bu oranlar 100 bin TL’lik iş yeri finansmanı üzerinden hesaplanmıştır. Tahsis ücreti 60 ay vadede 1000 TL olarak alınır. Ayrıca 750 TL ekspertiz ücreti ve 350 TL ipotek tesis ücreti de maliyet tablosuna eklenmektedir.

Finansmana konu olan gayrimenkulün yer aldığı lokasyona bağlı olarak, ekspertiz firmasına ödenen miktarın artması durumunda, tüketiciden alınacak ekspertiz ücreti de armaktadır. Ayrıca bu finansman tüketicinin yaş, cinsiyet ve diğer kriterlerine göre değişebilmektedir.

Türkiye Finans Mobil Şube Hizmetleri

Bankanın şubelerine gitmeden Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz mobil şubeyi, akıllı telefon ve tabletler üzerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kullanımlarla beraber para transferi yapabilir, döviz kurlarını takip edebilir ve yatırım hesabı açabilirsiniz. Ayrıca QR kod uygulamasıyla beraber bankanın ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Alternatif olarak hem kendi hem de farklı bir hesaba para yatırabilirsiniz. Mobil şubeyi indirerek dilediğiniz işlemi yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde favori işlemlerinizi kaydederek daha hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Türkiye Finans Bireysel İnternet Şubesi

Mobil şubenin yanı sıra internet şubesiyle beraber tüm bankacılık işlemleri 7/24 yapılabilmektedir. Bireysel internet şubesine TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranızla anlık giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu ya da yatırım hesabı açmak için de bu hizmeti kullanabilirsiniz.

Tek tıkla e-Devlet giriş kapısı üzerinden de internet şubesini kullanabilirsiniz. Bu sayede hem birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz bir yatırım hesabı açabilir hem de bankacılık ürünlerine ait sözleşmeleri anında onaylayabilirsiniz.