Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye İŞ Bankası’nın sunduğu kredi kartı, sayısız avantajlar içermektedir ve Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken özellikleri göz ardı edilmemelidir. Banka, aylık kazancın belli bir oranına kadar kredi kartı limiti sunmaktadır ve limit artışı, kişinin talebi üzerine yapılmaktadır. Türkiye İş Bankası’nın kredi kartı, her türlü alışverişte kullanılmaktadır ve gıda ve akaryakıt dışında alışverişlerde belli bir faiz oranı ile taksit imkanı da vardır. Türkiye İş Bankası’nın kredi kartı Maximum Kart olarak adlandırılmıştır. Banka müşterilerine birbirinden farklı özelliklere sahip kredi kartı sunmaktadır. Maximum Kart, yurtiçindeki alışverişlerde VISA, MasterCard ve Troy, yurtdışındaki alışverişlerde de VISA ve MasterCard amblemi bulunan tüm noktalarda geçerlidir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası kredi kartına farklı kanallardan başvuru yapılabilmektedir. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır denildiğinde;telefon üzerinden, SMS ile, internet sitesinden, mobil bankacılık sistemi ile, ATM’lerden, İş Bankası şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden yapılır denilmektedir. Müşteri hizmetlerinden Türkiye İş Bankası’na kredi kartı başvurusu yaparken sabit ya da cep telefonundan 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri aranmalıdır. Aynı telefon numarası aranarak başvuru sonucu da öğrenilebilir. İş Bankası kredi kartı başvurusu SMS ile de yapılabilir. Bunun için cep telefonunun mesaj bölümünden “Maximum” boşluk TC Kimlik Numarası 4402’ye yollanmalıdır.

İşCep Uygulaması ile Başvuru Süreci

Yapılan ön başvurunun ardından İş Bankası irtibata geçmektedir. İnternetten başvuruda bankanın web sitesine girmek, Bireysel > Kartlar bölümünden kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür.  TC Kimlik Numarası, cep telefon numarası ve aylık net gelirin verilmesi gereklidir. Bir başka yöntem de İşCep’tir. İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep’in cep telefonuna indirilmesi yeterlidir. Mobil uygulamayı kulanmak için bankanın müşterisi olunmalıdır.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Seçenekleri

Türkiye İş Bankası kredi kartı seçenekleri; Maximum Kart, Maximum Premier Kart, Maximum Gold Kart, Maximum Platinum Kart, İş’te Üniversiteli, İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı, Maximum Aidatsız Kart, Maximum TEMA Kart’tır. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu bu kartlardan birine yapılabilir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Türkiye İş Bankası kredi kartı özellikleri oldukça fazladır. Maximum Kart ile Maximum üye iş yerinde taksitle alışveriş yapılabilir. Alışverişten MaxiPuan kazanarak bedava alışveriş yapılabilir. Maximiles hem kredi kartı hem de uçuş kartıdır. Maximiles ile yapılan her alışverişten MaxiMil kazanılmakta, bu MaxiMiller yurtiçi uçuşlarda aynı değerinde, yurtdışı uçuşlarda 1,5 ya da 2 kat değerli kullanılabilir. Maximum Premier Kart VISA kartıdır. Maximum özelliklerine sahiptir. Maximum Gold Kart, MasterCard’dır. Bu kartın da tüm Maximum kartlardaki özelliği vardır.

İş Bankası Maximum Platinum Kart Özellikleri

Maximum Platinum Kart ile alışverişlerde MaxiPuan kazanılabilir. İş’te Üniversiteli, genç İşi kredi kartıdır. Bu VISA kartıdır. 18 yaş ve üstü ve lisans üstü eğitim görenler de dahil olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartıdır.Bu karta sahip olmak için “ÜNİK” boşluk TC Kimlik Numarası yazılıp 4402’ye SMS gönderilerek ya da bankanın “facebook.com/isteuniversiteli” sayfasındaki “Kart Başvurusu” sekmesinden başvuru yapılabilir. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken Maximum aidatsız kart da bir seçenektir. Bu kartta yıllık aidat ücreti yoktur. Bu kartın İş Bankası Bankamatik özelliği vardır ve böylece vadesiz hesaplara ulaşılabilir. Maximum TEMA kart ise TEMA Vakfı’na destek olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Her alışveriş ağaçlandırmaya katkı sağlamaktadır.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Her bankada olduğu gibi Türkiye İş Bankası’nın kredi kartında da gecikme faizi vardır. “Türkiye İş Bankası kredi kartı gecikme faizi ne kadar” sorusunun cevabı, aylık yüzde 2,72 olarak verilir. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra en doğru hareket, ödemeleri geciktirmemektir.