Vadeli Hesaba En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Merkez Bankası faiz artırınca bankalar da mevduat faizini yükseltti ve vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı ile ilgili araştırma yapılarak paranın en yüksek getiri oranı ile mevduata yatırılması mümkün olur. Bankalar, günümüzde risksiz ve güvenli bir şekilde para kazanma aracıdır ve bankalar, gerek şubelere giderek gerekse internetten e-vadeli hesap açılarak paranın yüksek faizle değerlendirilmesini sağlar. Özellikle e-mevduat, normal mevduata göre daha kazançlıdır. Vadeli hesaplar, bir aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık olarak açılabilir. Günümüzde vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar 2019 avantajı sunan bazı bankalar, vadeli mevduattaki paranın vadesi dolmadan çekilmesi durumunda faiz bozmamaktadır. Yani uygulanan faizin yanması söz konusu değildir.

Vadeli Hesaba En Yüksek Faiz Veren Bankalar Faiz Oranları

Hesap açtırırken vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar faiz oranları incelenmelidir. Bu bankaların arasında yer alan ING Bank, yıllık yüzde 25 seviyesinde mevduat faizi vermektedir. Bankaya 10 bin lira yatırıldığında vade sonunda yaklaşık 202 TL kar elde edilmektedir.

 • Akbank, yüzde 16 faiz uygulamaktadır. 10 bin TL 31 günlük vadeli mevduata yatırıldığında 129 TL gelir elde edilmesini sağlamaktadır.
 • QNB Finansbank Enpara mevduat faiz oranı, yüzde 11,25 oranında faiz uygulamaktadır. 10 bin TL 32 günlük vadeli hesaba yatırıldığında, vade süresi sonunda 93,70 TL gibi bir gelir elde edilebilmektedir.
 • Denizbank’a da vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar 2019 avantajları ile mevduat yatırılabilir. 10 bin TL 32 günlük bir vade ile yatırıldığında yüzde 21,50 oranında bir faiz getirisi elde edilir. Vade sonunda kazanç ise 179,07 TL olur.

Faiz Oranları Nasıl Değişir?

Bankaların faiz oranları, vade sayısının yanı sıra yatırılan miktara göre de değişir. Piyasa koşulları yakından takip edildiğinde faizlerin anlık olarak da değiştiği görülür. Faizlerle ilgili en net bilginin bankaların internet sayfaları ve şubeleri oluğu bilinmelidir. Faizlerde bir puanlık bir artışın bile özellikle yüksek miktarlardaki mevduatlarda çok yüksek bir gelir elde etme imkanını sağladığı bilinen bir gerçektir. Bankalar, uyguladıkları faiz oranlarını web bankacılığından duyurmaktadır. Özellikle e-vadeli hesaplarla ilgili tüm bilgilerin, bankaların resmi internet sitesinde reel olarak yer aldığı ve vade sonunda ne kadar gelir elde edileceğinin hesaplanabileceği de göz önünde tutulmalıdır.

Vadeli Hesaba En Yüksek Faiz Veren Bankalar İçin Gerekli Belgeler

Vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar için gerekli belgeler de detaylı olarak öğrenilmelidir. İnternet üzerinden e-vadeli hesap açılışı yapıldığında TC kimlik numarasının belirtilmesi yeterli olmakla birlikte banka şubesinden açılacak vadeli mevduat hesabı için nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport yeterli olmaktadır. Bankalar bunun dışında vadeli mevduat açacak olan müşterisinden başka bir belge istememektedir ve az bir belge ile vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı avantajından yararlanılarak yüksek bir getiri elde edilebilir.

Vadeli Hesaba En Yüksek Faiz Veren Bankalar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar başvurusu nasıl yapılır sorusu sorulduğunda, başvuru yapmanın son derece kolay olduğu bilgisi ile karşılaşılır. Bankalara, klasik vadeli mevduat ve e-mevduat olmak üzere iki farklı şekilde başvuru yapılır. Klasik vadeli mevduat, bankaların şubelerine başvurarak yapılır. Bu tür mevduatın faizi, bankanın reel olarak açıkladığı faizler üzerinden sunulur ancak hesaba yüksek miktarlarda para yatırıldığında özel faiz uygulandığı da bilinen bir gerçektir. Klasik vadeli mevduata gerçek ve tüzel kişilikler başvurabilir.

Vadeli hesaba yatırılan paranın değer kaybetmeyeceği bilinmelidir. Bir diğer uygulama olan e-vadeli hesap, internet üzerinden yapılan bir başvuru ile gerçekleşir. Ancak bu işlem için öncelikle bir vadesiz hesap açılmalıdır. Hesabın açılmasının ardından bankacılığı aktif edilerek web ya da mobil şubeye giriş yapıldıktan sonra hesap açma veya yatırım bölümünden vadeli mevduat hesabı açılarak vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı avantajlarından yararlanılır.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Yüksek mevduat faizleri son zamanlarda yatırımcıların merak ettiği konular arasındadır. Çünkü yatırımlarını faizle değerlendirmek isteyenler en az 32 gün vadeli mevduat faiz hesaplarına yönelmektedir. Bu konuda tüketicilere destek olan ve katılım bankaları haricindeki tüm bankalarla ilgili mevduat oranlarını yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

En Yüksek Mevduat Faizi Hangi Bankada?

Günümüzde yüzde 24 faiz oranıyla Abank ve Fibabanka’nın en yüksek mevduat faizi sunduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu bankalar 32 günlük faizle beraber yatırımcılarına güzel kazançlar sunmaktadır. %24 üzerinden ve 30 bin TL’den hesaplanan aylık getiri ise 541 TL’dir.

Yatırımcılar genelde 32 günlük faiz uygulamasını tercih etmektedir. Ancak uzun vadeli yatırımlar için de oldukça güzel kazançların olduğu unutulmamalıdır. Bu süreçte yüksek mevduat faizi veren bankaların artmaya devam ettiğini ve haliyle müşteri sayısını da artırdığını unutmayın. Diğer bankaların 32 günde sunduğu en yüksek faiz oranları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • İNG Bank – %23,50
 • Enpara – %22
 • Odeabank – %24
 • ICBC Turkey – %22,95
 • Akbank – %20
 • Denizbank – %21
 • Yapı Kredi ve CEPTETEB – %20,50
 • Halk Bank – %19,50
 • Vakıf ve İş Bankası – %17
 • Ziraat Bankası – %19,5

Bu bankaların ayrıca e-vadeli mevduat hesapları da bulunmaktadır. Söz konusu faiz oranları ise e-vadeli mevduatlarda çok daha fazladır. Yazımızın devamında bankaların ekstradan sunduğu faiz oranlarını ve mevduat faiz uygulamalarını takip edebilirsiniz.

TEB Mevduat Hesabı

TEB, enflasyona endeksli mevduat hesabıyla ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Bu nedenle yüksek faiz oranlarıyla hizmet almak için Türkiye Ekonomi Bankasına başvuru yapabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap

Oksijen hesapta yüksek mevduat faiz oranları sunulurken aynı zamanda müşterilerin farklı kampanyalardan yararlanması da söz konusudur. Ek olarak hoşgeldin faizi sunan bankalar arasında Odeabank’ın olduğu unutulmamalıdır.

İş Bankası Mevduat Hesapları

18 yaşından küçükler için kumbara hesabı uygulaması sunan İş Bankası aynı zamanda maksimum vadeli hesap uygulamasıyla gündemdedir. Buna ek olarak para yatırma ve para çekme işlemleri vade bozulmadan her iki hesapta da yapılabilir.

Vakıfbank Arı Mevduat Hesabı

Arı hesabı tanışma faizi uygulamalarından biridir. Minimum 5000 TL ile açılan bu hesapta en çok 100 günlük faiz uygulamaları sunulmaktadır.

Fibabanka Kiraz Mevduat Hesabı

90 gün olarak sunulan kiraz hesap, en yüksek mevduat faizi veren uygulamalar arasındadır. Buna ek olarak vade bozulmadan para yatırma ve para çekme işlemleri yapılabilir.

Halk Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Yatırımlarınızı altın olarak değerlendirmek istediğinizde 400 güne kadar vadeli altın hesabına yatırım yapabilirsiniz. Buna ek olarak altın hesabında yüzde 0,85 oranında faiz uygulanır. Güncel faiz oranlarını da banka üzerinden öğrenebilirsiniz.

Alternatif Bank VOV Hesap ve Özellikleri

Yüksek faiz getirisi olan VOV hesapta limit açmak için en az 3500 TL yatırım yapmanız gerekiyor. Para çekme ve para yatırma işlemlerinin vade bozulmadan yapıldığı bu hesap türü, en yüksek mevduat faizi veren uygulamalardan biridir.

İNG Bank Turuncu Hesap

En az 5000 TL ile hesap açılışı yapabileceğiniz turuncu hesapta hoş geldin faizi de uygulanmaktadır. Bu nedenle İNG turuncu hesabın zamanlarda kullanıcı kitlesi artmaya devam etmektedir.