Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredileri her bankanın farklı faiz oranlarıyla sunduğu bir bankacılık hizmetidir. Bununla beraber Vakıfbank konut kredisi başvurusu konusunda uygulanması gereken bazı işlemler vardır. Vakıfbank’ta ‘Sarı Panjur’ adı verilen konut kredisinde aslında farklı alternatifler de sunulmaktadır. Yazımızın devamında tüm konut kredisi seçeneklerini bir arada sunarken aynı zamanda faiz oranları ve vade seçeneklerini de aktarıyor olacağız.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi Seçenekleri

Masrafsız olarak kullanılabilen bu kredide 120 aya varan vadeler mevcuttur. Öte yandan ev kredisi için dosya masrafı ödemek istemeyenler masrafsız Sarıpanjur kredisine başvurabilir. Erken ödeme avantajlarının da yer aldığı bu krediyle ilgili artan taksitli krediler de bulunmaktadır. 120 ay vadeli olan bu kredilerde TL olarak hizmet alabileceğiniz gibi vade ve faiz oranında ilerleyen dönemlerdeki artışlar tamamen tercihinize göre belirlenmektedir. Aynı durum azalan taksitli konut kredisinde de geçerlidir.

Bireyler Vakıfbank konut kredisi başvurusu yaparken ara ödemeli konut kredisini de tercih edebilir. Tamamen sizin tercihinize göre ara ödemeler yapılabilen bu kredi türünde vade oranı yine 120 aydır. Dönem içinde seçilen aylarda taksit tutarları fazla ödenerek bir sonraki taksit tutarları azaltılabilir.

Periyodik konut kredisi seçeneği de Vakıfbank’ta mevcuttur. Bu kredi türünde ev kredisi taksitleri aylık yerine 2 veya 3 aylık periyotlarda ödenebilmektedir. Erken ödeme yapılacağı zaman tüketiciler için çok daha uygun seçenekler sunulmaktadır. Bu nedenle Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmadan önce Sarıpanjur konut kredisi seçeneklerinin incelenmesi oldukça önemlidir.

Bankanın sunduğu bir diğer konut kredisi ana para sabit konut kredisidir. Kredi taksitlerinin vade sonuna kadar ana para kısmının sabit kalması ve tutarlarının azalarak gitmesini isteyen tüketiciler bu krediye başvurabilir. Diğer kredilerde olduğu gibi bu kredideki vade sayısı da 120 ay olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredileri

Taksit sonrası konut kredisi için hizmet sunan Vakıfbank, 3 ay ödemesiz dönem sonrasında ödemeli konut kredisi seçeneği sunmaktadır. Yani ev alımından sonra taksitlerin daha sonraki aylarda ödenmesini isteyen tüketiciler ‘taksitler sonra’ kredisinden yararlanabilir. Buna alternatif olarak ana para sonrası konut kredisi de bulunmaktadır. Ev kredisinin ödemelerine en çok 24 ay faiz ödemeli olarak başlayacağınız bu kredide ilk zamanlarda sadece faiz ödemeniz yeterlidir.

Vakıfbank’ın sunduğu son Sarıpanjur kredisi ‘standart konut kredisi’ şeklindedir. Her ay eşit taksitlerle ödeme yapacağınız bu kredi için Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmanız yeterlidir. Tüm kredilerde teminat olarak satın alınan evin ipoteği kabul edilmektedir. Buna ek olarak bankanın gerekli gördüğü durumlarda farklı belge ve teminat talepleri karşınıza çıkabilir.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları sabittir. Şu an için %1,45 olan aylık faiz oranı 3-120 ay vadeler için geçerlidir. En az 10 bin TL, en çok 1 milyon 500 bin TL olarak alabileceğiniz konut kredisindeki kredi tahsis ücreti ise kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak tahsil edilir. Ekspertiz ücreti ise 950 TL’dir. Bu anlamda 100 bin TL’lik konut kredisi için aylık maliyet oranı %1,48 oranından hesaplanır. Yıllık maliyet oranı ise %19 olarak hesaplanır.

Vakıfbank Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi

Yüzde 0,98 faiz oranıyla kullanabileceğiniz 120 ay vadeli bu kredide ekspertiz ücreti bulunmamaktadır. Ancak kredinin tutarı, tüketicinin yaş, cinsiyet ve kredi vadesine göre kredi tahsis ücreti değişmektedir. Ek olarak hayat sigortası bu kredide zorunludur. O halde Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmadan önce sizlerle paylaştığımız bu bilgilere istinaden banka ile görüşmeye başlayabilirsiniz.