Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

EkspressCard, kart aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı da taksit avantajı sunar. Sanal Kart VakıfBank Worldcard’a bağlı olan, fiziki bir kredi kartının olmadığı bir kredi kartı türüdür. Sanal Kart anında oluşturulabilir. Bu kart için Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan Başvurularım > Kredi Kartı Başvurusu > Sanal Kart Oluştur menüsünden veya “SANAL” boşluk asıl kredi kartının son 6 hanesi yazılarak 5724’e SMS gönderilmesi yeterlidir. BusinessCard ile şirket adına yapılacak konaklama, seyahat ve diğer harcamalar için nakit taşıma sorununu ortadan kaldırılabilir. Tarım Kart için de Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapılabilir. VakıfBank Tarım Kart’la tarımsal girdileri beklemeden alınabilir, ödemeler hasatta yapılır. Bu kart ile tarımsal faaliyetleri yürütürken ihtiyaç duyulan giderler finanse edilirken tarım üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde ödemesiz dönem ve indirimli faiz oranı gibi pek çok avantajdan yararlanılabilir. Bu kart, hasat dönemine uygun vade seçeneği sunmaktadır. Ayrıca fatura ve primlerin hasat zamanına ertelenmesi de söz konusudur. Bunun yanı sıra TARSİM Sigorta Primlerinin hasat zamanına ertelenmesi de mümkündür.

Vakıfbank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kart başvurusu, asıl ve yedek kartlar için yapılır. Vakıfbank kredi kart başvurusu nasıl yapılır denildiğinde en kolay yolun SMS ile yapılan olduğu söylenir. Ancak sadece SMS ile başvuru yoktur. Asıl kart için Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapılacaksa, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, banka şubelerinden, telefon bankacılığından ve SMS ile cep telefonundan yapılabilir.

Vakıfbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Vakıfbank kredi kartına başvurulduğunda önce “VB” yazılıp bir boşluk bırakıldıktan sonra TC Kimlik Numarası yazılıp 5724’e mesaj gönderilebilir. Ayrıca Vakıfbank’ın tüm şubelerinden de kredi kardı başvurusu yapmak mümkündür. Ek kart başvurusu içinse İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık’tan üzerinden yapılabilir. SMS  ile ek kart başvurusu yapılacaksa “EKKART” yazıp boşluk bırakıp ek kartı kullanacak olan kişinin TC Kimlik Numarası yazılıp 5724’e SMS gönderilmelidir. Ek kart için tüm Vakıfbank şubelerinden başvuru yapılabilir. Şubelerden ve telefon bankacılığından da ek kart başvurusu yapmak mümkündür. Vakıfbank’ın telefon bankacılığı numarası 0850 222 0 724’tür.

Vakıfbank Kredi Kartı Seçenekleri

Vakıfbank kredi kartı seçenekleri arasında başta VakıfBank Worldcard olmak üzere Klasik Kart, Gold kart, Platinum kart, Express kart, Sanal Kredi Kartı ve Tercih Kart, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray Trabzonspor, Gaziantepspor’a özel taraftar kartlar vardır. Vakıfbank kredi kartı başvurusu bu kartlardan biri için yapılabilir. VakıfBank Taraftar Kart ile yapılan tüm alışverişlerden hem kredi kartı sahibi hem de taraftar olunan takım kazanır. Vakıfbank, MilPlus Kart da vermektedir. Bu kartlarla tüm alışverişlerden elde edilen World puanlarla uçak bileti alınabilir, otel ya da tur rezervasyonu yaptırılabilir. World puanların yeterli olmadığı durumlarda “Avans Puan” kullanılabilir.

Platinum kart için Vakıfbank kredi kartı başvurusu için yapıldıysa, yurt dışına yapılan seyahatlerde ücretsiz seyahat sigortası avantajından yararlanılabilir. Bunun yanı sıra yurt dışında VakıfBank Platinum ile yapılan 100 dolar ve üzerindeki gider için yüzde 5 indirim fırsatı yakalanmaktadır. Rail&Miles, tren yolculukları avantajlı hale getirir. LikeCard, üniversite öğrencilerine özeldir. Bu kart, indirimli sinema bileti sunarken online alışverişlerde ekstra puan verir. Bu kartların yanı sıra ASES Kart, Kamusen Kart, Öğretmenim Kredi Kartı, Tercih Kart, ExpressCard, BusinessCard ve Tarım Kart da bulunmaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Özellikleri

VakıfBank Worldcard, World ve VakıfBank üyesi işyerlerinde Worldpuan ve taksit avantajları sunmaktadır. TercihKart, yıllık aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Bu kartta sadece kullanılan özellikler için ücret ödenmektedir. Tercih Kart ile ek taksit, işlem erteleme, Worldpuan ve indirim kampanyaları gibi ekstra işlemlerden ücret karşılığı yararlanılabilir.

Vakıfbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

EkspressCard, kart aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı da taksit avantajı sunar. Sanal Kart VakıfBank Worldcard’a bağlı olan, fiziki bir kredi kartının olmadığı bir kredi kartı türüdür. Sanal Kart anında oluşturulabilir. Bu kart için Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan Başvurularım > Kredi Kartı Başvurusu > Sanal Kart Oluştur menüsünden veya “SANAL” boşluk asıl kredi kartının son 6 hanesi yazılarak 5724’e SMS gönderilmesi yeterlidir. BusinessCard ile şirket adına yapılacak konaklama, seyahat ve diğer harcamalar için nakit taşıma sorununu ortadan kaldırılabilir.

Vakıfbank Tarım Kart ve Özellikleri

Tarım Kart için de Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Vakıfbank Tarım Kart’la tarımsal girdileri beklemeden alınabilir, ödemeler hasatta yapılır. Bu kart ile tarımsal faaliyetleri yürütürken ihtiyaç duyulan giderler finanse edilirken tarım üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde ödemesiz dönem ve indirimli faiz oranı gibi pek çok avantajdan yararlanılabilir. Bu kart, hasat dönemine uygun vade seçeneği sunmaktadır. Ayrıca fatura ve primlerin hasat zamanına ertelenmesi de söz konusudur. Bunun yanı sıra TARSİM Sigorta Primlerinin hasat zamanına ertelenmesi de mümkündür.

Vakıfbank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Vakıfbank kredi kartında ödemelerin gecikmesi durumunda belli bir oranda gecikme faizi alınmaktadır. Vakıfbank kredi kartı gecikme faizi ne kadar denilerek araştırma yapıldığında, ortalama oran yüzde 2,75 olduğu ortaya çıkar ve Vakıfbank kredi kartı başvurusu yaparken ödemelerin geciktiği durumlarda gecikme faizi uygulanacağı unutulmamalıdır.