Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Düşük faizli taşıt kredisi seçeneklerinden yararlanmak isteyen tüketiciler artık Vakıfbank’a başvurabilmektedir. Buna ek olarak Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu sürecinde yapmanız gerekenleri de sizlerle paylaşıyor olacağız. Ayrıca kredi kullanan tüketicilerin hangi hizmetlerle karşılaşabileceğini de yazımızın devamında aktaracağız. O halde son zamanlarda dikkat çeken ve düşük faiz oranlarıyla taşıt kredisi sunan Vakıfbank’ın kredi özellikleri, vade gün sayıları ve taşıt kredisindeki diğer olanaklarını takip edebilirsiniz.

Vakıfbank Sıfır Km Taşıt Kredisi Özellikleri

Sıfır kilometre taşıt almak isteyenler Vakıfbank sayesinde rahatlıkla istediği araca sahip olabilmektedir. Öncelikle nihai fatura bedeli 120 bin TL’yi geçen araçlarda bedelin 120 bin TL’ye kadar olan miktarı için %70 oranında kullanım yaptırılmaktadır. 120 bin TL ve üzerindeki miktar için de %50’sine kadar kredi verilmektedir.

Aracın nihai fatura bedeli 120 bin TL ve altında olan araç kredilerinin vadesi 60 ayı geçmemektedir. Bu rakamın 120 bin TL üzerinde olması durumunda da vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir. Vakıfbank’tan 60 ay vadeye kadar aylık ya da 3 aylık periyotlar halinde farklı taksitlerle geri ödeme imkanı da bulunmaktadır. Bu yüzden Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu yaparken birbirinden farklı hizmetlerin tüketicilere sunulduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bankadan kredi almak için elbette kredi notuna dikkat edilmektedir. Geçmiş dönem finansal işlemleri başarılı olan ve bankalarla sorun yaşamayan tüketicilerin rahatlıkla araç kredisi alabileceği bilinmelidir. Buna ek olarak araç rehni de teminat olarak alınmaktadır. Gerekli görülen hallerde gayrimenkul ipoteği, kefalet ya da mevduat ve döviz gibi rehin talepleri de olabilmektedir. Son olarak kredi kullanan tüketiciye banka tarafından hayat sigortası yaptırılmaktadır.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Özellikleri

İkinci el taşıt kredilerinde de kasko değerinin sıfır km’lik taşıtlarla aynı şekilde uygulandığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak 60 aya kadar vadeyle beraber 3 aylık dönemlerde ödeme yapılabilir. Düzenli geliri olan, kredi notu yüksek olan ve daha önce bankalarla sorun yaşamayan her tüketici bu krediden faydalanabilir. Aracın yaşı 3 ile 36 ay vadede en çok 8, 37 ile 60 ay vadede ise en çok 5 olabilir.

İkinci el taşıt kredisi alımında da araç rehni teminat olarak alınmaktadır. Bununla beraber banka tarafından gerekli görülürse gayrimenkul ipoteği ve kefalet gibi rehinler de talep edilebilmektedir. Tüm bu süreçlere uyum sağlayan tüketiciler Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu yapabilir.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankada şuan için uygulanan faiz oranı %1,75’dir. Bu kapsamda 50 bin TL’lik kredinin 60 ay vadede alınması halinde 250 TL kredi tahsis ücreti talep edilir. Efektif yıllık faiz oranı da %28 oranında olmaktadır. Aynı oranlar ikinci el taşıt kredilerinde de geçerlidir.

Bankadaki kredi tahsis ücreti, kredi tutarının %0,5’idir. Ayrıca %5 oranında da BSMV alınmaktadır. Elbette yıllık faiz oranı da satın alınan aracın markasına ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Son olarak banka tarafından HGS, OGS ve kasko yaptırılması zorunludur.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Özel sektörde çalışanlar barkodlu SGK hizmet dökümüyle beraber Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu yapabilmektedir. Ayrıca net maaş tutarını gösteren maaş yazısı ile de başvuruda bulunabilir. Kamu çalışanları e-Bordro hizmeti sayfasından onaylı maaş bordrosunu çıkarmalıdır. Emekliler ise yine e-Devlet portalından barkodlu maaş dökümüyle başvuru sürecini başlatabilir. Son olarak şirket ortağı ya da serbest çalışanlar da güncel vergi levhasının yanı sıra yıllık gelir vergisi beyannamesi ve ticaret sicil gazetesi ile Vakıfbank şubelerine giderek başvuru yapabilmektedir. Elbette her başvuru sahibi nüfus cüzdanıyla birlikte taşıt kredisi sözleşmesi açılışına katılım sağlamaktadır.