Vakıfbank Yeni Yıl Kredisi Kampanyası

Vakıfbank tüm ihtiyaçlarınız için 36 aya varan vadeler ile kamu personeli, özel sektör personelleri ve emekliler için yeni yıl kredisi kampanyasını başlatmıştır. Kampanyaya başvurmak için ise mobil bankacılık veya telefon bankacılığı kullanabilir. Aynı zamanda isteyen vatandaşlar Vakıfbank şubelerine giderek de söz konusu krediye başvurabilir, ancak geçtiğimiz bu hassas dönemlerde şubelere gidilmesi tavsiye edilmeyerek, Vakıfbank tarafından telefon bankacılığı seçeneği vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Son olarak krediye başvurmak için SMS yolu da tercih edilebilir.

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisine Telefon Bankacılığı ile Başvurma

Başvuru yöntemlerinden olan telefon bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden başvuruda bulunmak mümkündür. Aynı zamanda Vakıfbank müşterisi olmayan vatandaşlarda telefon bankacılığını tercih edebilir. Telefon bankacılığı kullanarak krediye başvurmak için Vakıfbank’ın müşteri hizmetleri aranmalı ve müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra başvurulmak istenilen kredi hakkında müşteri temsilcisi ile iletişime geçilmelidir.

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisine SMS ile Başvurma

Aralarında birer boşluk bırakarak KREDI, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e sms gönderebilirsiniz.

Örnek Sms Metni:

KREDI 11111111111 3000

Geri Ödeme Olanakları Nelerdir?

Vakıfbank’ın yeni yıl kredisi için belirlediği geri ödeme olanakları şöyledir;

  • Aylık eşit taksitle
  • Aylık artan taksitle
  • Aylık azalan taksitle
  • 3 ay ödemesiz aylık eşit taksitle
  • 3 ayda bir eşit taksitle
  • Balon ödemeli
  • Aylık değişen taksitle

Yukarıda belirtilen geri ödeme olanakları arasından vatandaş istediğini seçebilir ve seçtiği şekilde ihtiyaç kredisini ödeyebilir.

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisi Faiz Oranı

Kredi kampanyasının aylık akdi faiz oranı %1,52’den başlamaktadır. Bu konuda kişinin KBB yani Kredi Kayıt Bürosu’nda olan kredi puanı doğrultusunda faiz oranı belirlenmektedir.

Kredinin Özellikleri Tablosu:

Kredi LimitleriVade AralığıFaiz oranı (Aylık)Kredi Tahsis Ücreti
3.000-125.000 TL03-36 Ay%1.52*% 0.5+BSMV

Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisi için belirlenen başvuru evrakları Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Gelir Belgesi’dir. Söz konusu evraklar dışında şubece karşılanacak birtakım evraklar kredi onaylandıktan sonra şubede görevliler tarafından tamamlanacaktır.

Kredi Tahsis Ücreti

Kredi tahsis ücreti kredi toplam tutarının %0,5’i olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda kredi tahsis ücreti üzerinden %5 oranında Banka Sigorta ve BSMV, yani Muamele Vergisi alınmaktadır. Bu hesapla 10 bin TL için belirlenen kredi tahsis ücreti 50 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretini vade seçenekleri etkilemediğinden tüm vade seçenekleri için söz konusu tutar aynı olacaktır.

Kredi İşlem Süresi

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisi için belirlenen işlem süreleri kesin olmamakla beraber en geç 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak Vakıfbank’ın söz konusu süreden önce kredi işlemlerini sonuçlandırdığını söylemek mümkündür. Bu konuda krediye başvuran vatandaşlar kredilerini başvuru yoluna özgü yollarla takip edebilir veya Vakıfbank’ın resmî sitesinde bulunan kredi takip bölümünü tercih edebilir. Kredi takip bölümünü kullanarak kredinin hangi aşamada olduğunu görmek mümkündür.