Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulan Yapı Kredi, Türkiye’nin 4’üncü büyük özel bankasıdır ve Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu farklı kanallardan yapılmaktadır. Banka 2006’nın Ekim ayında Koçbank ile birleşmiştir. Banka, Türkiye’nin ilk ulusal özel bankası olarak kurulmuştur. Kuruluşundan beri müşteri odaklı bankacılık anlayışı ile öne çıkan banka, yenilikçi adımları ile öne çıkmıştır. Bankanın yüzde 81,9 oranındaki hissesi Koç Finansal Hizmetler’indir (KFS). KFS, Uni Credit ve Koç Grubu’nun yüzde 50-50 eşit oranlı ortaklığıdır. Bankanın yüzde 18,1 oranındaki payı halka açıktır ve Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranları ile ilgili Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce web sayfası üzerinden bilgi alınması mümkündür. İhtiyaç kredisi, Yapı Kredi mobil ve bireysel internet şubesi üzerinden kullanılabilmekte. Üstelik şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi anında hesaba yatırılmaktadır. Bireysel ihtiyaçlar için Yapı Kredi’den her zaman kredi imkanı vardır. Kredi başvuruları, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil’den yapılmaktadır, vade süresi ise 36 aydır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi hafta sonu dahil her gün anında hesaba yatırılmaktadır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Banka ihtiyaç kredilerinde aylık ortalama yüzde 2,53 ile 2,39 arasında faiz oranı uygulamaktadır. Yapı Kredi’den çok düşük faizlerle ve üstelik masrafsız olarak ihtiyaç kredisi kullanılmaktadır. “Süper Bireysel İhtiyaç Kredisi” olarak adlandırılan bu ihtiyaç kredisinde tüm peşin alışverişlerin taksitlendirilmesi mümkündür. İhtiyaçlar için Yapı Kredi’nin sunduğu ihtiyaç kredisinden biri seçilerek peşin alışverişler düşük faizlerle ve masrafsız olarak yararlanılması söz konusudur. Ayrıca Yapı Kredi Üye İşyerleri’nden Yapı Kredi’nin kredi kartı ile peşin olarak yapılan alışverişlerin, şubenin ziyaret edilmesi ile yüzde 100 onaylı Alışveriş Kredisi ile taksitlendirme imkanı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra alışveriş için ihtiyaç kredisinden yararlanmak için kredi tutarı karta yüklenip tüm Yapı Kredi Üye İşyeri’nde kullanılmaktadır.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığında bankanın uyguladığı vade ve oranlar şu şekildedir:

  • 10.000 TL   36 ay   yüzde 2,53     
  • 25.000 TL   24 ay   yüzde 2,46     
  • 25.000 TL   36 ay   yüzde 2,44     
  • 50.000 TL   24 ay   yüzde 2,41     
  • 50.000 TL   36 ay   yüzde 2,39     

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken gerekli belgelerin de şubeye verilmesi gereklidir. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler, başvuru yapılırken mutlaka alınmalıdır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi fotokopisi, ücretli olarak çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi ile şirket yetkililerinin imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı, serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi, kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi, elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve başvuru sahibinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı ya da son 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi, gerekli belgeler arasındadır.

Bireysel ihtiyaç kredileri, ticari amaçların haricinde gerçek kişilere kullandırılmaktadır. Bu krediden beyaz eşya, dayanıklı tüketim malları, tatil, giyim eşyası, okul giderleri ve benzeri mal veya hizmet alımı için yararlanılabilir. 1 ay ile 36 aya arasındaki kredi vadesi boyunca, hayat sigortası yapılmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisinden yararlanmak için Bireysel İnternet Şubesi, Mobil Şube, Nuvo İnternet Bankacılığı, Nuvo Mobil Bankacılık ve web sitesi üzerinden başvuru yapılabilir. İhtiyaç kredisinden SMS ile başvurarak yararlanılabilir. Ayrıca Yapı Kredi şubelerinin yanı sıra 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak mümkündür.

Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile de Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır denildiğinde “Kredi Türü (boşluk) TC Kimlik Numarası (boşluk) Aylık gelir” yazılıp 4411’e kısa mesaj yollanabilir.

Yapı Kredi Şubesiz Kredi Hizmetleri

Acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için Yapı Kredi bireysel internet şubesini kullanabilirsiniz. Ayrıca Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu artık şubesiz olarak yapılabilmektedir. Bireysel ihtiyaçlarınız için bu bankadan daima kredi imkanı bulunabilmektedir. 60 ay vadeye kadar kredi sunan bankanın mobil uygulaması oldukça gelişmiştir. Bu nedenle Yapı Kredi mobil indirerek hemen hizmet almaya başlayabilirsiniz. Bu kredi için aylık akdi faiz oranları değişmektedir.

Yapı Kredi Şubesiz Kredi Faiz Oranları

Yapı Krediden 15 bin ve 30 bin TL’ye kadar alabileceğiniz şubesiz kredi için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kapsamda 15 bin TL’lik 60 ay vadeli kredi kullanımı için %2,32 ve %2,42 faiz oranları sunulmaktadır. Ayrıca kredi tahsis ücreti 75 TL’dir. Aylık taksit tutarı ise 517 TL ile 530 TL arasında değişecektir.

Şubesiz kredide 30 bin TL’lik 60 ay vadeli kredi için uygulanan faiz oranı şu an %2,26 ile %2,36 arasındadır. Kredi tahsis ücreti ise 150 TL’dir. Aylık taksit tutarı 1000 TL’den başlamaktadır. Bu ücretlere sadece sigorta tutarı dahil edilmemiştir. Taksit tutarları ile aylık ve yıllık maliyet oranları, eşit taksitli ödemeler için hesaplanarak tüketicilerle paylaşılmıştır. O halde Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken bu süreçleri müşteri hizmetleriyle de görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubesiz Kredi Başvurusu

Bu krediye en az 1000 TL, en çok 30 bin TL olarak başvurabilirsiniz. Ancak bankanın mevcut müşterileri için 75 bin TL’ye kadar ön onaylı kredi hizmeti sunulabilmektedir. Başvurular aynı gün içinde değerlendirilir ve tüketicilerin hesaplarına aktarılır. Talep eden tüketiciler mobil şubeye giriş yaparak ‘krediler’ menüsüne tıklayıp ‘başvuru izleme’ ekranından da bilgi sahibi olabilir.

Şubesiz kredide hayat sigortası yapılabilir. Sigorta primi ise faiz oranı, yaş, kredi tutarı ve vadeye göre değişmektedir. Örnek olarak 30 yaşında olan bir tüketici, 10 bin TL’lik kredi için 36 ay vadede %2,14 gibi bir faiz oranından yararlanır ve sigorta prim tutarı olarak 124 TL tahsis edilir.

Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi Başvurusu

Anlaşmalı Samsung online alışveriş sayfasından yapacağınız alışverişlerde banka müşterilerine özel imkanlar sunulmaktadır. İlgili adres shop.samsung.com.tr olarak belirlenmiştir. Peşin fiyatına vadeli olan kampanyalardan faydalanan müşteriler örnek olarak; Satış fiyatı 1800 TL olan bir cihaz için yüzde 2,30 faiz üzerinden kredi kullanabilir. Ancak bu kredi tutarı en çok 1500 TL olacaktır. 12 ay vadede aylık olarak 150 TL geri ödeme tutarı söz konusudur.

3500 TL ve daha yüksek tutarlı cep telefonu alışverişleri için vade 6 aydır. Bu rakamın altındaki tüm cihazlar için 12 ay vadeli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Son olarak en düşük başvuru miktarı 750 TL olmakla beraber maksimum tutar 15 bin TL’dir.

Yapı Kredi Şube Alışveriş Kredisi Başvurusu

Masrafsız bir şekilde Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için şube alışveriş kredisine yönelebilirsiniz. %100 onaylı olan bu kredinin faiz oranı da düşüktür. En düşük tutar 500 TL olarak belirlenen bu kredide 25 bin TL’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. 24 ay vadeli kredinin faiz oranı ise %2,37 olarak belirlenmiştir.

Bu krediden yararlanmak adına ihtiyacınız olan belgeler;

  • Emekliler için emekli maaş cüzdan fotokopisi
  • Kira geliri olanlar için kira kontratı fotokopisi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası ve fotokopisi
  • Son 2 aya ait olan güncel maaş bordrosu şeklindedir.