Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

1991 yılında kredi kartı vermeye başlayan Yapı Kredi, Worldcard ile çok sayıda avantaj sunarken,Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yapabilmek için bazı şartların yeterli olması gereklidir. Türkiye’nin en fazla kullanılan kredi kartı olan World’e sahip olmak için banka şubesine gitmeye gerek kalmadan Yapı Kredi Mobil, internet, SMS ya da Yapı Kredi Telefon Bankacılığı kanalı ile başvuru yapılabilir. World üye iş yerlerinde geçerli olan kampanyalardan yararlanarak çok sayıda ayrıcalık sunan Yapı Kredi kredi kartı, gerek asıl gerekse ek kartlarla alışverişlerin taksitle yapılmasına imkan sağlar. Gıda ve akaryakıt haricinde neredeyse tüm alışverişlerde taksit imkanı sunan Yapı Kredi kredi kartı, World puanlarla da ücretsiz alım avantajı sunar.

Yapı Kredi Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartına birçok farklı kanaldan başvuru yapma imkanı vardır. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu Yapı Kredi Mobil’den yapıldığında, “Yapı Kredi Mobil Ürün” ve “Başvurular” menüsündeki “Kredi Kartı Başvurusu” bölümünden yararlanarak sonuçlandırılabilir. “Yapı Kredi kredi kart başvurusu nasıl yapılır” sorusu araştırıldığında, online kredi kartı başvurusunun da olduğu görülecektir. Bunun için Yapı Kredi’nin internet sitesine girmek ve başvuru formunu doldurmak yeterlidir. SMS ile de başvuru imkanı vardır. Bunun için “WORLD” yazıp boşluk bırakarak, TC Kimlik Numarasının 4407’ye SMS ile gönderilmesi yeterlidir. SMS ile yapılan başvurular ve başvuruların takibi için gönderilen SMS, cep telefonu operatörü tarafından 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir. Ayrıca 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı aranarak da kredi kartı başvurunu yapmak ve başvurunun takip edilmesi mümkündür.

Yapı Kredi Kredi Kartı Seçenekleri

Yapı Kredi kredi kartı seçenekleri; World Gold, World Platinium, Worldcard, Adios ve Play Card kartlarıdır. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanan kredi kartı ile yapılan alışverişlerden puan biriktirilebilir, hem de taksitlendirme avantajından yararlanılabilir.

  • Worldcard: Yapı Kredi Worldcard kullanılarak yapılan alışverişlerden Worldpuan kazanılabilir ve ekstra taksit yaptırılabilir.
  • Adios: Bu kart, Worldcard özelliklerini taşır. Adios kart ile puan biriktirmek, biriktirilen puanlarla uçak bileti almak ya da otel rezervasyonu yaptırmak mümkündür.
  • Play Card: Bu kart, Yapı Kredi’nin gençlere özel bir kartıdır. Bu kartla alışverişleri taksitlendirilebilir ve puan biriktirilebilir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Özellikleri

Yapı Kredi kredi kartı özellikleri arasında en belirgin olanı, taksit yapmak ve puan biriktirmektir. Üstelik Yapı Kredi kredi kartı, çok sayıda iş yerinde geçerlidir. Alışverişlerde puanları kullanmak için gerek yurt içinde gerekse yurtdışında, VISA ya da MasterCard amblemi olan milyonlarca iş yerinde alışveriş yapılabilir. Vadesiz tasarruf mevduatlarından maksimum 4’ünü ve döviz mevduatlarından maksimum 2’si kredi kartına bağlatarak, kredi kartının banka kartı yerine kullanmak da mümkündür. Bu işlemin yapılabilmesi için mevduatın bulunduğu şubeye başvurulması ya da 444 0 444 veya 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nın aranması yeterlidir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra bankadaki vadesiz mevduatların, kredi kartına bağlandığında, vadesiz mevduat hesabından kredi kartına ödeme, kredi kartı ile ilgili adres, bakiye, limit ve hesap özeti bilgilerinin incelenmesi, para ya da çek yatırılması, para çekilmesi, hesaplar arasında ya da üçüncü kişilere havale ve diğer ATM bankacılık işlemlerinin yapılması mümkündür. Kredi kartı ile nakit avans da kullanılabilir. Yapı Kredi kredi kartı ile otomatik fatura ödeme talimatı vermek şartıyla su, elektrik, telefon, doğalgaz, Yapı Kredi Sigorta Poliçelerini ya da cep telefonu fatura ödemeleri yapılabilir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Yapı Kredi kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Hesap ekstresindeki asgari ödeme tutarı son ödeme tarihine kadar ödenmediğinde, ödenmemiş asgari tutara, son ödeme tarihinden başlamak üzere günlük bakiye üzerinden gecikme faizi hesaplanmaktadır. Bankanın uyguladığı gecikme faiz oranı yüzde 2,75’tir. Bu faize KKDF ve BSMV dahil değildir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sonrasında kredi kartı kullanılmaya başlandığında, asgari ödeme tutarının geciktirilmemesi önerilir.