Ziraat Bankası Faizsiz Krediler 2019

Ziraat Bankası, tarım ve hayvancılık sektöründeki işletme sahipleri ile emeklilere faizsiz kredi vermektedir ve Ziraat Bankası faizsiz krediler 2019 yılı için gerekli şartları yerine getirenler uygun şartlarla ödemelerini yapabilir. Ziraat Bankası maaş müşterisi olan emeklilere ve çalışanlara 3 bin TL ile 5 bin TL arasında faizsiz kredi vermektedir. Ancak emekli aylığını taşıyarak maaşını 3 yıl Ziraat Bankası’ndan alma taahhüdünde bulunan tüm emekliler, faizsiz kredi avantajından yararlanabilmektedir. Bu kredinin kullanılabilmesi için nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra ikametgah belgesi ve maaş kartı gereklidir, Kredi notunun iyi durumda olması da farklı bir koşuldur. Kredi geçmişinde kara liste bulunanların bu krediyi kullanmaları zordur.

Günümüzdeki Ziraat Bankası faizsiz krediler 2019 yılı için faizsiz çiftçi kredisi de sunulmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen faizsiz çiftçi kredisi, 100 bin liraya kadar verilir. Ödemeler 84 ay vade ile sınırlıdır. Bu krediye başvuru yapabilmek için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak, çiftçilik belgesi sunmak, tapu ve kira sözleşmesi vermek, ikametgah belgesi ve kredi için ipotek teminat belgeleri hazırlamak gereklidir. İşletme sahibi olanlar son 3 yıla dair gelir tablosu sunmalıdır. Gelirin yeterli olmaması durumunda kefil de istenebilir.

Çiftçilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Ziraat Bankası, faizsiz kredi vereceği çiftçiler öncesinde yapılacak iş türünü araştırır. Çünkü büyükbaş hayvancılık için gerekli olan miktarla tarımsal sulama projesi için gerekli olan miktar ayrıdır. Bu nedenle başvuru öncesinde hangi proje ile ilgili kredi çekileceği planlanmalı ve bankaya proje halinde sunulmalıdır.

Banka, çiftçilere arıcılık, büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvan alımı, traktör alımı veya tarımsal araç modernizasyonu, toprak, tarla, işletme arazi alımı, seracılık, damlama sulama alanı, işletme modernizasyonu ve sondaj maliyetleri için faizsiz kredi vermektedir. Bunun yanı sıra iyi tarım uygulamaları ve kontrollü bitki yetiştiriciliği için de Ziraat Bankası’ndan faizsiz kredi alınabilir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası faizsiz kredi nasıl alınır sorusu sorulduğunda, en yakın banka şubesine gidilmesi gerektiği belirtilmektedir. Emekli olanlar ise yaşın uygun olup olmadığı öğrenilmelidir. Çiftçiler, hazırlanan projenin getirisi garantili olması durumunda bu krediden yararlanabilir. Bankanın belirlediği alanlara uygun olup olunmadığı, komisyon tarafından onaylandığında kredi başvurusu kabul edilir,

Ziraat Bankası Faizsiz Krediler

Ziraat Bankası faizsiz krediler verilmeden önce bankanın detaylı bir araştırma yaptığı bilinmelidir. Ayrıca alınacak kredinin ödenip ödenemeyeceğinin belirlenebilmesi için başvuru yapılacak alanla ilgili bir soruşturmanın da yapılacağı bilinmelidir. Tarım ve hayvancılık sektöründeki işletme sahipleri faizsiz krediden yararlanmak istediğinde, sektörle ilgili açıklayıcı bir başvuru yapılmalıdır. Ziraat Bankası faizsiz krediler 2019, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da SMS üzerinden yapılmaz. Tek başvuru yeri Ziraat Bankası şubeleridir. Emekliler ise gerek internet bankacılığından, gerek telefon bankacılığından gerekse şubelerden faizsiz kredi başvurusu yapabilir. Emekliler için faizsiz kredilerin ödeme süresi 12 ila 60 ay vadelidir. 60 ay vade, BDDK’nın ihtiyaç kredileri ile ilgili yaptığı yeni düzenleme ile yürürlüğe girmiştir.

Son zamanlarda Ziraat Bankası tarafından emekliye faizsiz kredi kampanyasının şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde pek çok emekliye hizmet sunduğu ifade edilirken kampanyanın şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin banka şubelerinden daha detaylı bilgi almaları mümkündür.

Geçmiş dönemlerde 36 aya kadar vadelerle emekliye faizsiz kredi veren Ziraat Bankası, başvuruları da sadece şubeler üzerinden kabul etmiştir. Ancak bu uygulama genişletilmiş, farklı kanallardan da başvuru yapma imkanı getirilmiştir.

Ziraat bankası faizsiz krediler faiz oranları ile ilgili araştırma yapıldığında, herhangi bir faizin olmadığı bilinmektedir. Hangi vade süresi olursa olsun Ziraat Bankası faizsiz krediler 2019 yılı için tarım ve hayvancılık sektöründeki işletmeciler ve emekliler, vade sonunda herhangi bir faiz ödememektedir.

Ziraat Katılım Kredileri

Ziraat Katılım, faizsiz kredi hizmeti sunan bir diğer bankadır. 18 yaşını olduran ve kredi ödemelerini daha önceki süreçlerde eksiksiz tamamlayan herkesin bu bankadan kredi alabileceği bilinmektedir. Ayrıca gelir belgesine sahip olma şartı da bulunmaktadır. Son olarak 60 ay vadeye kadar sunulan faizsiz kredilerde ipotek verilmesi halinde eş rızasının yazılı olarak bankaya sunulması gerekmektedir.

Ziraat Katılım Kredi Başvurusu

Kullanılmak istenen ihtiyaç kredisi tutarını belirledikten sonra ödemeniz gereken aylık tutarı göz önünde bulundurarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca toplam geri ödeme tutarı da bu süreçte bilinmelidir. Çünkü bütçenizin dışında talep edeceğiniz kredilerin ödenememesi halinde yasal takip süreçlerinin uygulandığı unutulmamalıdır. Bankanın talep ettiği evrakları da hazırladıktan sonra Ziraat bankası faizsiz krediler 2019 yılı için gerekli aksiyonları almaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Faizsiz Kredi Başvuru Belgeleri

Her kredi türünde olduğu gibi nüfus cüzdanı başta olmak üzere ikametgah ve gelir belgesinin hazırlanması gerekmektedir. Ancak gelir belgesi memurlar, şirket ortakları, emekliler ve çiftçiler için farklıdır. Memurla maaş bordrosuyla, özel sektörde çalışanlar şirket imza sirküleri ile ve emekliler de emekli aylık dökümü ile bu krediye başvurabilir. Şirket ortakları ise bilanço, güncel vergi levhası, oda kayıt belgesi ve güncel vergi levhasıyla başvuru sürecine dahil olabilmektedir. Son olarak çiftçiler çiftçilik belgesi, gayrimenkul sahibi olanlar ise tapu belgesi ile kredi başvurusu yapabilmektedir.

Ziraat Katılım Kar Payı Oranları

36 ay vadeli Ziraat Katılım ihtiyaç kredisinde kar payı oranı yüzde 2,10 olarak belirlenmiştir. Maliyet oranı ise yüzde 2,55’tir. Uzun süredir aynı kalan bu kar payı üzerinden 10 bin TL’lik kredide aylık 426 TL’lik taksit avantajından yararlanabilirsiniz. Toplam geri ödeme ise 15 bin 330 TL olacaktır.

Kar payı değişim grafiklerine bakıldığında Mayıs 2019 tarihinde yüzde 1,95 olan kar payı artık yüzde 2,10 üzerinden uygulanmaktadır. Maliyet oranı da haliyle yüzde 2,39’dan yüzde 2,57’ye yükselmiştir.

Ziraat Katılım Konut Finansmanları

Konut kredileri aslında günümüzde çokça kullanılan bir finansmandır. Ancak Ziraat bankası faizsiz krediler 2019 konusunda bütçenize uygun kar payı oranları üzerinden 120 ay vade sunan Ziraat Katılım, bu sayede müşteri kitlesini artırmaktadır. Ayrıca ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sunarken birinci dereceden ipotek tesis edildiğini de unutmayın. Şubelerce ek teminatların da talep edilebildiği bu finansman ürününde esnek ödeme planları uygulanarak tüketicilere hizmet sunulmaktadır.

Konut finansmanlarında gerekli belgeler;

  • Nüfus cüzdanı
  • Başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Tapu belgesi fotokopisi
  • Kefil var ise ek şubenin isteyeceği ek belgeler
  • Başvuru sahibi adına en az 2 ay önce düzenlenen fatura örnekleri şeklindedir.

Ziraat Katılım Taşıt Finansmanları

Her bütçeye uygun olarak sunulan taşıt finansmanları 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Sıfır ya da ikinci el taşıt alımlarında başvuru yapabileceğiniz Ziraat Katılım tarafından ayrıca gerekli görülmesi halinde ek teminatlar talep edilebilmektedir. Buna rağmen esnek ödeme planları oluşturulduğu için rahatlıkla hizmet alınabilir

Başvuru sürecinde başvuru formu başta olmak üzere sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanı ile beraber gelir belgesi hazırlanmalıdır. Ek olarak sıfır kilometre araçlar için proforma faturası, ikinci el araçlar için aracın ruhsat fotokopisi gerekmektedir. Bu sayede Ziraat bankası faizsiz krediler 2019 konusunda ihtiyacınız olan araca kısa sürede ulaşabilirsiniz.