Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

20 Kasım 1863 yılında kurulan Ziraat Bankası, günümüzde kredi seçenekleri ile hizmetini sürdürürken Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu talepleri de halen sürmektedir. Bankanın kurucusu, Ahmet Şefik Mithat Paşa’dır. Çiftçilerin oluşturduğu kaynakla kurulmuştur. Banka Sırbistan’ın Pirot Kasabası’nda kurulurken imece geleneğinden ilham alınmıştır. O günden beri varlığını sürdüren Ziraat Bankası günümüzde yüzlerce şube ile hizmet vermektedir. Bankanın yurt dışında da şubelere vardır. Banka tüketicilere farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bunların arasında tüm bireysel ihtiyaçların karşılanması için kullanılabilen ihtiyaç kredisi vardır ve bu krediden 36 ay vade avantajları ile yararlanılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın sunduğu bu kredinin ödeme seçenekleri esnek bir yapıya sahiptir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ihtiyaç kredisinde1,05’tir. Kredi vadesi süresince hayat sigortası yapılmaktadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken gelirin on katına kadar kredi alınabileceği unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler ise başvuru formu, nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi, gelir belgesidir. Şubeye gidildiğinde bu belgelerden birinin mutlaka bulunması gereklidir. Çalışanların gelir belgesini sunmaları da önemlidir. Ayrıca muhtarlıklardan ya da nüfus müdürlüklerinden alınacak ikametgah belgesi ya da başvuru yapanın adına düzenlenmiş bir faturanın da gerekli olduğu bilinmelidir. Emekliler içinse özellikle emekli maaşı Ziraat Bankası’ ndan çekiliyorsa belirtilen belgelere gerek duyulmamaktadır. Ziraat Bankası’ ndan gelirin on katına kadar ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Ayrıca son dönemde “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” de Ziraat Bankası’ ndan alınabilmektedir. Bu kredi paketinden yararlanıldığında ödeme güçlüğü çekilen kredi kartı ya da ek hesap borçları tek bir çatı altında toplanmakta ve böylece rahat bir ödeme avantajı elde edilmektedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden yapılacaksa, öncelikle ziraat.com.tr internet sitesine giriş yapılmalıdır. Web sayfasının üst menüsünde “bireysel” bölümüne tıklanması, ardından “krediler”kısmı seçilmelidir. Başvuru sonucu çok kısa bir süre içinden kısa mesajla bildirilmektedir.

Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezi arandığında müşteri temsilcisine bağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden yapılan başvuruların onaylanması durumunda kullanım şube aracılığı iledir.

ATM üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ATM üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Banka müşterileri banka kartını kullanarak, banka müşterisi olmayanlar giriş tuşuna basıldıktan sonra krediler seçeneğini seçerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. Banka müşterisi olmayanların TC Kimlik numarasını girmeleri gereklidir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için SMS ile de başvuru yapılabilmektedir. “Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?” denildiğinde cep telefonundan 4747 numarasına SMS yollanması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Bu işlemi yapmak için cep telefonundan mesajlar bölümüne girip TUKETICI yazdıktan sonra birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numarası, istenilen kredi tutarı, vade ve aylık net gelirinizi gelir yazılıp 4747’ye SMS gönderilmelidir. SMS ile Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığında ücretlendirme 1 SMS bedelidir.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Desteği

Ziraat Bankası KOSGEB destekli kredi seçeneklerini sunmaya devam etmektedir. Ayrıca girişimci kredisi olarak başvuracağınız Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında KOBİ kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Günümüzde KOSGEB tarafından uygulanan kredi destek programlarına başvuruda bulunan yatırımcılar 2011 yılından sonra birbirinden farklı paketlerden yararlanmaktadır. Elbette bu durum sadece anlaşmalı bankalar aracılığıyla yürütülmüştür. Genelde kredi destekleri KOSGEB tarafından verildiği için Ziraat şubelerine başvurarak da yararlanabilirsiniz. Çünkü KOSGEB ve Ziraat Bankası anlaşmalı olarak bu hizmeti sunmaktadır.

KOSGEB destekli KOBİ kredileri de Ziraat Bankası tarafından kapsamlı olarak aktarılır. Aklında bir yatırımı olan ancak maddi sıkıntılar çekenler çiftçilik, üretim, hayvancılık ve tarım sektöründe iş yapmak için Ziraat Bankası KOSGEB destekli kredi alabilir. Geçtiğimiz yıl 250 bin TL’ye kadar girişimci kredisi sunan Ziraat, bu sene için kadın girişimcilere oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır.

Ziraat Bankası Girişimci Desteği Özellikleri

Kadınların ticari hayatta daha fazla yer edinebilmesi için kadın girişimci destek paketini devreye alan Ziraat, Hazine destekli kredi garanti fonu kefalet desteğiyle beraber kadın girişimci destek paketini hazırlamıştır. Bu paketin genel özellikleri aşağıdaki gibidir;

-Kredi tahsis masrafında yüzde 50 indirim yapılmaktadır.

-60 aya varan krediler için iş yeri alımlarında 96 ay vade şansı sunulmaktadır.

-Müşterilere özel ayrıcalıklı fiyatlar bulunmaktadır.

-Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen tüm EFT ve havale işlemlerinden masraf alınmamaktadır.

-Dış ticaret işlemlerinde özel fiyatlandırma yapılmaktadır.

-Ödeme kaydedici cihaz ve POS için özel finansman teklifleri sunulmaktadır.

-Teminat mektuplarına özel komisyon imkanı vardır.

-Kadın girişimcilerin, eşlerinin ve 18 yaşından büyük çocuklarının faydalanabileceği bireysel emeklilik planı teklifleri sunulmaktadır.

-Yıllık kart ücreti alınmadan KOBİ kart tahsisi yapılmaktadır.

Sadece şubelerden yapılabilen kadın girişimci desteği aynı zamanda Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında ele alınabilir. Ancak tek farkı, bu kredinin kadınların girişim alanlarında kullanılmasını sağlamaktır.

Ziraat Bankası Kredi Destek Alanları

Ziraat Bankası sayesinde birbirinden farklı destek alanlarında kredi alabilirsiniz. Bu anlamda iş yeri giderleri başta olmak üzere teçhizat kredi desteği, ihracat finansman desteği, acil durum desteği, makine kredi desteği, işletme sermayesi için kredi desteği ve üretime dayalı olan işlerde teçhizat donanım desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Başvurusu

KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan orta ve küçük ölçekli işletmeler bu krediden yararlanabilmektedir. Ayrıca KOSGEB kredisi, indirimli faiz oranlarıyla nakdi krediler kullanılır. Genelde ihtiyaç kredisi başvurusu için başvuruda bulunan tüketiciler aynı zamanda KOSGEB proje destek programından da faydalanabilir. Bu programın özellikleri ise şu şekildedir;

-Bankacılık işlemlerinde kullanılabilir.

-Çek karnesi bedellerinde %50 oranında indirim sağlanır.

-KOBİ kartı için yıllık kart ücreti muafiyeti bulunmaktadır.

-Takas çek komisyonlarında %50 oranında indirim yapılır.

-EFT mesaj ücreti hariç olmak üzere mobil uygulama için yapılan EFT ve havale işlemlerinde ücretsiz hizmet alınmaktadır.

-Kredilerin bağlı olduğu hesaplarda işletim ücreti uygulanmaz.

KOBİ’lere finansal destek sunmak için kredi faizlerinin bir bölümü ya da faizin tamamının karşılandığı kredi türüne KOBİ kredisi adı verilir. Ziraat Bankası da KOSGEB anlaşmalı olduğu için bu kapsamda gerekli desteği sunmaktadır. Öte yandan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken de şubelerden detaylı bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Oldukça uygun faiz oranları sunan Ziraat Bankasında ayrıca ihtiyacınız olan her türlü krediden de anında yararlanabilirsiniz. Tek şart, bankalarla daha önceki süreçlerde herhangi bir sorun yaşamamış olmanızdır.