Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Son zamanların en düşük konut kredisi faiz oranıyla hizmet sunan Ziraat Bankasıyla ilgili tüm detayları bu yazımızda paylaşıyoruz. Ayrıca Ziraat bankası konut kredisi başvurusu konusunda yapılması gerekenleri de sizlerle paylaşıyoruz. Genelde uzun vadeli kredi imkanı sunan bankanın konut kredisinde dikkat çeken faiz oranları sayesinde pek çok kişi ev sahibi olmaya devam etmektedir

Ziraat Bankası Konut Kredisi Özellikleri

120 aya kadar vade sunan Ziraat Bankasında satın alınacak evin ekspertiz değerinin en çok %80’ine kadar kredi verilmektedir. Ayrıca satın alınacak konutun üzerine banka tarafından ipotek tesis edilmektedir. Bu durum her bankada aynıdır. Ek olarak bankanın gerekli görmesi durumunda ek teminatlar da talep edilmektedir. Bu yüzden Ziraat bankası konut kredisi başvurusu yaparken banka yetkilileriyle detaylı bir görüşme yapmanızda yarar var. Son olarak kredi vadesi boyunca konut, hayat ve deprem sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Konut kredisine tüm Ziraat şubelerinden başvurabilirsiniz. Ayrıca teknolojinin gelişimi sayesinde web sitesi üzerinden de anlık başvurular alınmaktadır. Buna ek olarak Ziraat bankası konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler internet şubesi veya Ziraat mobili kullanabilir. Teknolojik açıdan tüketicilerine çok kısa bir sürede yanıt veren bankanın çağrı merkezini arayarak da konuyla ilgili başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Yine de tüketiciler banka şubelerini tercih ederek ev kredisi almayı sürdürmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Süreci

Kullanılmak istenen konut kredisinin belirlenmesinden sonra banka tarafından bir başvuru formu sunulacaktır. Bu formda yer alan kişisel ve iletişim bilgilerinin hatasız olarak doldurulması gerekir. Ardından bankaya teslim edilen evraklarla beraber ekspertiz ücreti ödenmelidir. Daha sonra ise ekspertiz raporunun çıkması beklenir. Bu süreçler devam ederken bankadan ipotek evrakları alınarak tapuya iletilir. Tapudaki devir işlemleri sona erdiğinde tekrar bankaya gidilir ve konut kredisinin açılışı için kredi sözleşmesi imzalanır.

Takip edeceğiniz tüm bu süreçlerin ardından artık Ziraat bankası konut kredisi başvurusu tamamlanmış olunur. Sorunsuz olarak ev kredisi almak isteyen tüketiciler öncelikle kredi notunu sorgulamalıdır. Çünkü kredi notu düşük olan tüketicilere herhangi bir bankacılık hizmeti verilmemektedir. Buna istinaden tüketicilerin daha önceki bankacılık işlemlerini de gözden geçirmesi önemlidir. Eğer idari veya yasal takip süreci söz konusu ise yapılacak her türü başvuru reddedileceği gibi kredi notunun düşmesine sebep olacaktır.

Sizlerle paylaştığımız bu bilgiler konut kredisi başvuru sürecinde yapılması gerekenlerdir. Elbette bankayla yapacağınız görüşmelerin ardından daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizi ziyaret ederek güncel Ziraat bankası kredileri hakkındaki detaylı bilgilere de anında ulaşmanız söz konusudur. Sadece Ziraat değil diğer tüm bankalarla ilgili genel süreçler de sitemizde paylaşılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapılan son güncellemeyle beraber Ziraat bankası konut kredisi faiz oranı %1,45’e kadar düşürülmüştür. Bu nedenle bankaya olan rağbet artmış ve tüketiciler ev sahibi olmaya başlamıştır. Diğer bankalarla kıyaslandığında oldukça düşük bir rakam olan bu faiz oranı ayrıca 120 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Elbette bankaya başvurarak çok daha detaylı bilgiler almanız sağlıklı olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanma Şartları

Her kredide olduğu gibi bu kredide de 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca kredi çalışmalarının düzgün olması gerekir. Yani bankalardan daha önce alınan hizmetlerde herhangi bir gecikme veya idari takibin olmaması şartı vardır. Ek olarak artık evli tüketicilerin eş rızasını bankaya yazılı olarak bildirmesi gerekiyor. Bu bilgilerin yanı sıra alınacak konutun mesken olarak tapuda geçmesi ve konutun iskan belgesinin alınmış olma şartları da unutulmamalıdır.